Piotr Smolarski

Piotr Smolarski

Miejsce pracy: Consultronix S.A.

e-mail: psmolarski@cxsa.pl

Opublikowane artykuły:

Otwarcie pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej

Kategoria: Kompletacja Egzemplarz: CX News nr 1/47/2014

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie dzięki pomocy Fundacji Radia Zet zbudowano pediatryczną salę hybrydową, ratującą życie dzieci z wadami serca. To pierwszy tak niezwykły projekt w Europie.

Szpital z klocków, kilka słów o technologii modułowej

Kategoria: Kompletacja Egzemplarz: CX News nr 4/46/2013

Budownictwo modułowe przebojem wchodzi na polski rynek. Coraz więcej budynków mieszkalnych, biurowych, czy też użyteczności publicznej powstaje w ten sposób. Technologia ta okazuje się szczególnie praktyczna w przypadku inwestycji medycznych. Nowości architektoniczne i sprzętowe pojawia-ją się tu bardzo często, a nacisk na skrócenie procesu inwestycyjnego jest ogromny. Nie do przecenienia jest, znaczące zmniejszenie uciążliwości prac budowlanych dla pacjentów i personelu szpitala.

Kraków wyprzedził Europę - pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa

Kategoria: Kompletacja Egzemplarz: CX News nr 1/43/2013

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstaje pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa. Ten niezwykły projekt, realizowany dzięki środkom z Fundacji Radia ZET, ma szansę uratować życie wielu małym pacjentom oraz pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.

Nawiew laminarny unikalny system

Kategoria: Kompletacja Egzemplarz: CX News nr 3/41/2012

Człowiek podczas swojego życia traci średnio 4 kg naskórka (około 1.5 g/dzień). Jego drobne elementy unoszą się w powietrzu, niosąc ze sobą bakterie pochodzące z naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Takie cząsteczki (z ang. CFU, Colony Forming Units), znajdujące się na sali operacyjnej, stanowią poważne ryzyko zakażenia pacjenta. Dlatego też, współcześnie ogromną wagę przywiązuje się do ochrony pola operacyjnego przed zanieczyszczeniami. Istnieją dwa sposoby ochrony pacjenta przed CFU: szczelne ubrania oraz wydajny system wentylacji. Zazwyczaj na sali operacyjnej wykorzystuje się ich kombinację.

Wyposażymy Twój szpital! Czyli Consultronix na rynku kompleksowego wyposażania oddziałów szpitalnych i przychodni

Kategoria: Kompletacja Egzemplarz: CX News nr 1/35/2011

Opisany schemat to  proces  planowania, realizacji i wdrożenia inwestycji medycznej, w oparciu o który frma Consultronix realizuje zamówienia na kompleksowe wyposażanie oddziałów szpitalnych. Współpraca z inwestorem i dostawcami, uporządkowane działanie, koordynacja harmonogramu oraz znajomość rynku pozwalają nam na pełną identyfkację i realizację oczekiwań zamawiającego, zaplanowanie wszystkich etapów wdrożenia, uniknięcie straty czasu oraz konfiktów podczas realizacji.

.