Wydawca

Firma Consultronix powstała w 1987 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i była polskim przedstawicielem amerykańskiej firmy Coherent. Od samego początku specjalnością firmy były lasery: medyczne, naukowe i przemysłowe. Z czasem oferta firmy ewoluowała w kierunku okulistyki i stopniowo poszerzyła swój asortyment o okulistyczne urządzenia diagnostyczne oraz sprzęt, narzędzia i preparaty do mikrochirurgii - zarówno przedniego jak i tylnego odcinka oka.

Ważnym etapem rozwoju firmy Consultronix było przekształcenie się w 1994 roku w Spółkę Akcyjną
o łącznym kapitale 6 milionów zł.

W 1998 roku powstały dwa ważne działy:

W 2000 roku narodził się kolejny dział firmy, zajmujący się dermatologią estetyczną (lasery do epilacji, zamykania naczyń, usuwania tatuaży i fotoregeneracji, dermatoskopy i videodermatoskopy).

Kolejnym etapem rozwoju spółki było otrzymanie w 2004 roku przedstawicielstwa włoskiej firmy General Topics. Wyodrębniony wówczas dział dermokosmetyków okazał się kolejnym sukcesem firmy.

Ważnym wydarzeniem dla firmy było uzyskanie w 2005 roku certyfikatu ISO 9001, który stał się potwierdzeniem jakości działań firmy.

Obecnie nasza lista referencyjna obejmuje ponad tysiąc zainstalowanych laserów medycznych, około 3000 okulistycznych urządzeń chirurgiczno - diagnostycznych, kilkaset urządzeń RTG i urologicznych oraz ponad 200.000 sztuk wszczepialnych soczewek wewnątrzgałkowych.

W ciągu całego czasu działalności firmy systematycznie poszerzaliśmy zasięg działań, między innymi poprzez doskonalenie jednego z najważniejszych działów firmy - serwisu. Obecnie zatrudniamy 20 inżynierów serwisowych o najwyższych kwalifikacjach i dużym doświadczeniu. Dla Państwa wygody rezydują oni w: Krakowie , Gdańsku, Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Białymstoku, Lublinie, Kielcach, Poznaniu. Dzięki temu nasz serwis jest kompetentny, szybki i niezawodny.

Bogata oferta najwyższej jakości produktów, terminowe dostawy, atrakcyjne ceny i sprawny serwis, wszystko to gwarantuje osiągnięcie wspólnego sukcesu i zadowolenia ze współpracy. Stawiamy na jakość naszych produktów oraz na doświadczenie i wysokie kwalifikacje pracowników.

Współpracujemy tylko z najlepszymi i wypróbowanymi producentami sprzętu medycznego.  

Jesteśmy zaliczani do dynamicznie rozwijających się firm, co zostało docenione poprzez przyznane nam w latach 2005, 2006 i 2007,2011 Gazel Biznesu, oraz utytułowanie nas w 2007 roku diamentami Forbesa. Consultronix S.A. został zaklasyfikowany na 111 miejscu w Polsce wśród najszybciej kapitalizujących się MSP.


.