Odmładzające ciepło - Accent Ultra

Autor: dr Iwona Krędzielak-Manikowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 4/42/2012

Zabieg
System Accent Ultra to nowoczesne, zaawansowane rozwiązanie technologiczne izraelskiego producenta sprzętu medycznego Alma Lasers. Oprócz już znanych fal radiowych RF wykorzystuje również ultradźwięki oraz drenaż limfatyczny. Dwa rodzaje głowic pracują w częstotliwości radiowej, trzecia wykorzystuje częstotliwość ultradźwiękową. Zabieg polega na głębokim podgrzewaniu tkanek, co pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny, a tym samym pobudza napięcie skóry. Podwyższona temperatura pobudza rozpad i obumarcie komórek tłuszczowych, a stymulacja mikrokrążenia oraz drenaż limfatyczny przyspiesza usuwanie toksyn.
 
accent
 
Dla kogo
Zabiegi z zastosowaniem Accent Ultra polecane są osobom w różnym wieku, które pragną odzyskać jędrność skóry, zniwelować zmarszczki i blizny, wymodelować kontury ciała, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i zredukować objawy cellulitu. Pacjenci w młodym wieku (25-30 lat) mogą zadbać o zachowanie dobrego wyglądu poprzez pobudzanie rewitalizacji skóry i redukcję pierwszych objawów starzenia. Pacjenci w wieku dojrzałym (35-65 lat) mogą szybko odzyskać młodszy wygląd twarzy dzięki likwidacji drugiego podbródka i tzw. chomików, poprawę jędrności i napięcia skóry (także powiek), wygładzenie zmarszczek.

Przeciwwskazania
Do przeciwwskazań bezwzględnych należą ciąża i okres laktacji, nowotwory (również w przeszłości), zapalenie naczyń krwionośnych, choroby ogólnoustrojowe, rozrusznik serca lub defibrylator, widoczne podrażnienia i choroby skóry (np. łuszczyca, AZS), implanty stomatologiczne w okolicy poddanej zabiegowi, zaburzenia immunologiczne.

Przygotowanie do zabiegu
Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad lekarski. Przed i po nim wykonywane są pomiary i zdjęcia okolic ciała poddawanych zabiegom (w celu monitorowania postępów terapii). Przed zabiegiem należy oczyścić skórę i zmyć makijaż, usunąć biżuterię i metalowe ozdoby.

Opis zabiegu
Zabieg zmniejszenia tkanki tłuszczowej rozpoczyna się przy użyciu głowicy emitującej ultradźwięki, która działa na błony komórkowe tkanki tłuszczowej, bez niszczenia skóry, naczyń krwionośnych, nerwów obwodowych. W efekcie tłuszcz uwalnia się w przestrzenie międzytkankowe poprzez układ limfatyczny, krwionośny i system immunologiczny. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych są stopniowo transportowane poprzez system limfatyczny i krwionośny do wątroby, gdzie ulegają ostatecznej neutralizacji. Następnie lekarz wybiera odpowiednią głowicę (w zależności od miejsc poddanych zabiegowi), która dzięki falom radiowym RF szybko nagrzewa tkanki przy jednoczesnym chłodzeniu wierzchniej warstwy skóry, co zwiększa poczucie komfortu pacjenta i chroni naskórek przed poparzeniem. Radiofrekwencja pobudza miejscowo metabolizm tkanek, poprawia ich ukrwienie i odżywienie. Z pomocą różnych rodzajów głowic można zniwelować wszelkie niedoskonałości, np. blizny czy rozstępy, napiąć cienką skórę powiek oraz jednocześnie wykonać drenaż limfatyczny. Zabieg przeprowadza się o każdej porze roku. Nie wymaga on okresu rekonwalescencji, nie daje skutków ubocznych, jest całkowicie bezbolesny. Zabieg trwa 30-90 minut w zależności od wielkości obszaru ciała poddawanego korekcie. Widoczne efekty można bez trudu zauważyć już po pierwszej sesji, ale trwałe rezultaty daje seria 4-6 zabiegów przeprowadzonych w odstępach 2-3 tygodni. Młodszym osobom, które oczekują poprawy napięcia skóry policzków i gęstości skóry twarzy zaleca się jeden zabieg w roku. Przez 3 dni po zabiegu należy pić dużo wody, unikać przegrzania (wysiłek fizyczny, gorące kąpiele, sauna, alkohol, napoje z kofeiną). Po zabiegu w obrębie twarzy makijaż należy wykonać najwcześniej po 2 godzinach.

Preparaty po zabiegu
Po zabiegu wskazane są kosmetyki intensywnie regenerujące, nawilżające skórę, wzmacniające barierę wodno-lipidową oraz chroniące przed słońcem. Skuteczne są preparaty z roślinnymi komórkami macierzystymi, naskórkowym czynnikiem wzrostu i kwasem hialuronowym. Pod oczy poleca się preparaty z kwasem fitowym, koenzymem Q10, kolagenem, argireliną, które mają właściwości antyoksydacyjne, nawilżające, napinające, drenujące.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Diagnostyka wieloobiawowej choroby uwarunkowanej genetycznie. Doświadczenie z pracy na systemie vexia

Jestem użytkownikiem FotoFinder od 15 lat. Obecnie pracuję na modelu vexia z kamerą medicam 800. Każdy pacjent z chorobami skóry i przed zabiegami medycyny estetycznej ma wykonywaną pełną dokumentację w systemie FotoFinder, która pozwala ocenić przebieg terapii.

Okno w głąb skóry. Nieinwazyjna histopatologia XXI wieku w zasięgu ręki

Historia histologii sięga XVII wieku. Barwniki, parafina, kriostaty, pierwsze mikroskopy – wszystko to doprowadziło do tego, gdzie obecnie jesteśmy. Momentu, gdy na podstawie niewielkiego wycinka tkanki specjaliści decydują o rozpoznaniu rzutującym na przyszłość każdego zaniepokojonego swoim stanem pacjenta. 

Dołącz do rodziny FotoFinder. Zapraszamy do akcji partnerskiej

FotoFinder podczas 30 lat działalności dowiódł, że liczy się dla niego nie tylko jakość produkowanych urządzeń lecz także wymiar edukacyjny, dzięki czemu skupił wokół siebie światowej klasy specjalistów. Utrzymując rodzinny charakter, firmie udało się zbudować współpracującą ze sobą społeczność posiadaczy marki. Z FotoFinder jesteśmy związani od ponad 15 lat. Przez ten czas wspólnie wprowadziliśmy na polski rynek kilkaset urządzeń. Muszę podkreślić, że nawet te najstarsze wciąż funkcjonują i dobrze spełniają swoje zadanie, co potwierdza, że jakość i niezawodność są ważnymi zaletami tej marki. Pierwszy wideodermoskop FotoFinder powstał w niewielkiej niemieckiej miejscowości jako efekt pracy rodzinnej firmy. Od tamtej pory nieustanny rozwój technologii szedł w parze z konsekwentnym rozbudowywaniem społeczności użytkowników tej marki. Imponujący jest ogrom pracy, jaki zespół FotoFinder włożył w stworzenie sieci edukacyjnej. Doświadczeni specjaliści dermoskopii nieodpłatnie i rzetelnie dzielą się wiedzą z każdym, kto chce być częścią tej wyjątkowej grupy. Zarówno wykłady prowadzone w trakcie międzynarodowych kongresów, jak i comiesięczne piątkowe spotkania on-line w ramach FotoFinder Academy, sprawiły, że tysiące lekarzy z całego świata otrzymuje stałe wsparcie w pogłębianiu wiedzy i w samym procesie stawiania diagnozy.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego - Orit Markowitz MD

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.