Okiem eksperta: doświadczenia z soczewką Aspira w trudnych przypadkach
Autor: prof. dr hab. n. med. Wojciech Omulecki
Kategoria: Finanse Artykuł opublikowano w CX News nr 1/59/2017
Udostępnij: Udostępnij Tweet
Drukuj artykuł Udostępnij: Udostępnij Tweet
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Finanse:
Dotacje dla lekarzy czyli Fundusze Europejskie dla sektora ochrony zdrowia
Lekarze to specyficzna grupa zawodowa, zwłaszcza lekarze specjaliści. Dobrze zarabiają, ale i dużo pracują. Przeważnie wykonują typowe zabiegi i procedury medyczne, a przecież dotacje są na działania innowacyjne. Czy zatem lekarze mają szansę na dofinansowanie unijne? Jeśli mają pomysł na świadczenie innowacyjnej usługi lub planują projekt badawczo- rozwojowy, to jak najbardziej tak.
Inne czasy były…
Kiedy zaczynałem być satyrykiem panowała komuna. Kto mógł przypuszczać, że już po czterdziestu latach Polska będzie… w ruinie. Wtedy wszystko było inaczej.
Sprzęt medyczny z unijnych dotacji
W ostatnim czasie pojawiają się możliwości pozyskania dotacji na zakup sprzętu medycznego. Budżet unijny przeznaczony na wsparcie Polski na lata 2014-2020 dopiero rusza. Pierwsze konkursy ukazały się w programach ogólnopolskich, a w regionalnych spodziewane są w pierwszych kwartałach 2016 roku.
Polski system opieki zdrowotnej wkrótce zmierzy się z kosztami wymiany przestarzałego sprzętu medycznego
Wymiana przestarzałego sprzętu do obrazowania diagnostycznego w polskich placówkach opieki zdrowotnej w latach 2013–2015 będzie kosztować blisko 430 mln złotych. Podmioty świadczące usługi zdrowotne muszą wypracować racjonalne finansowo strategie wymiany starego sprzętu na nowy.
Siemens przedstawia nowy model całkowitego kosztu posiadania Total Cost of Ownership – TCO
Według najnowszej publikacji Siemens Financial Services (SFS) koncepcja całkowitego kosztu posiadania TCO, określającego całkowity koszt wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności, łącznie z kosztami ich pozyskania, użytkowania, utrzymania, szkoleń itd., ewoluuje. Coraz większa liczba menedżerów ds. finansów zaczyna uwzględniać w modelu TCO, dwa dodatkowe czynniki: kwestie związane z kosztem pieniądza w czasie oraz problem tak zwanego „zamrożonego kapitału“ oraz oszczędności poprzez wprowadzanie energooszczędnych rozwiązań.