Oleje i gazy firmy Arcad Ophta - doskonałe preparaty do zabiegów witreoretinalnych

Autor: Olga Sarnecka

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/46/2013

Francuska firma Arcad Ophta posiada w swojej ofercie gamę preparatów, stosowanych w zabiegach okulistycznych. Oferowa­ne produkty powstały przy współpracy z lekarzami okulistami, których doświadczenie i wiedza pomogły osiągnąć najwyższą jakość produkowanych preparatów.

W ofercie firmy znajdują się między innymi oleje okulistyczne i gazy śródoperacyjne, których wygoda i łatwość stosowania niejednokrotnie zostały docenione przez lekarzy na sali opera­cyjnej. Pozwolę sobie przypomnieć Państwu czym wyróżniają się oferowane preparaty, odnosząc się do ich głównych zalet.
Fot. 1. Jednorazowy sterylny zestaw Arciolane firmy Arcad Ophta


Oleje silikonowe Arciolane firmy Arcad to preparaty, które gwa­rantują czystość i zapewniają łatwość zastosowania. Są sterylne i apirogenne, nie zawierają lateksu ani konserwantów, a dzięki procesowi frakcjonowania, który usuwa zanieczyszczenia i poli­mery o niskiej masie cząsteczkowej, osiągają najwyższy poziom czystości. Arciolane dostępne są w postaci jednorazowych zesta­wów dedykowanych dla jednego pacjenta, w dwóch wariantach opakowania: w fiolce lub w strzykawce. Olej silikonowy w fiolce służy do podaży bezpośredniej za pomocą sterylnej strzykawki. Wersja ze strzykawką fabrycznie wypełnioną preparatem prze­znaczona jest do podawania oleju za pomocą drenów podłączo­nych do aparatu. Biorąc pod uwagę fakt, że firma Arcad umożli­wia dopasowanie drenu do różnych modeli witrektomów, lekarz otrzymuje uniwersalny, wygodny i prosty w użyciu preparat, nie­zależnie od tego, na jakim aparacie pracuje. Ponadto strzykaw­ki typu „Luer Lock” wykonane ze stali nierdzewnej, gwarantują bezpieczeństwo podczas zabiegu. Cechy preparatu Arciolane za­pewniają więc równowagę oraz niezawodność jego zastosowa­nia podczas zabiegów chirurgicznych ciała szklistego i siatkówki. Arciolane 5500 zalecany do długotrwałej tamponady, natomiast Arciolane 1300 jest łatwiejszy do wstrzyknięcia i usunięcia.

Gazy śródoperacyjne Arceole cenione są przede wszystkim za szybkość i łatwość zastosowania na sali operacyjnej. Sterylny zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria: przetestowany filtr 0.22 mikrona, strzykawkę oraz igłę. Zestaw przeznaczony jest dla jednego pacjenta, zapewniając tym samym sterylność podczas operacji i podnosząc komfort pracy chirurga. Przygo­towanie gazu do podaży jest proste i szybkie – trwa niespełna minutę i nie wymaga pomocy drugiej osoby, co znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Producent proponuje również gazy w wersji MULTIDOSE, w której znajdują się trzy zestawy do po­daży, co pozwala na wygodne użycie jednego pojemnika pod­czas trzech zabiegów bez strat produktu, obniżając tym samym koszty operacji. Warto również dodać, że produkt jest łatwy do przechowywania i w 100% bezpieczny dla pacjenta. Gazy śród­operacyjne Arceole (SF6, C2F6, C3F8) stosuje się między innymi w przypadku oderwania siatkówki (bez proliferacji –czysty gaz), retinopatii cukrzycowej, przedarcia siatkówki, otworze w plamce czy mechanicznym uszkodzeniu oka.

Gazy i oleje okulistyczne firmy Arcad doskonale spełniają swoją rolę podczas zabiegów witreoretinalnych, zarówno ułatwiając pracę chirurgom, jak i dając gwarancję bezpieczeństwa pacjen­tom. Są to niezastąpione produkty dla lekarzy ceniących sobie najwyższą jakość, wygodę, czas oraz dobro pacjenta.

 

Fot. 2. Jednorazowy sterylny zestaw Arceole firmy Arcad Ophta

 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki ArcadopthaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.