Oleje i gazy firmy Arcad Ophta - doskonałe preparaty do zabiegów witreoretinalnych

Autor: Olga Sarnecka

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/46/2013

Francuska firma Arcad Ophta posiada w swojej ofercie gamę preparatów, stosowanych w zabiegach okulistycznych. Oferowa­ne produkty powstały przy współpracy z lekarzami okulistami, których doświadczenie i wiedza pomogły osiągnąć najwyższą jakość produkowanych preparatów.

W ofercie firmy znajdują się między innymi oleje okulistyczne i gazy śródoperacyjne, których wygoda i łatwość stosowania niejednokrotnie zostały docenione przez lekarzy na sali opera­cyjnej. Pozwolę sobie przypomnieć Państwu czym wyróżniają się oferowane preparaty, odnosząc się do ich głównych zalet.
Fot. 1. Jednorazowy sterylny zestaw Arciolane firmy Arcad Ophta


Oleje silikonowe Arciolane firmy Arcad to preparaty, które gwa­rantują czystość i zapewniają łatwość zastosowania. Są sterylne i apirogenne, nie zawierają lateksu ani konserwantów, a dzięki procesowi frakcjonowania, który usuwa zanieczyszczenia i poli­mery o niskiej masie cząsteczkowej, osiągają najwyższy poziom czystości. Arciolane dostępne są w postaci jednorazowych zesta­wów dedykowanych dla jednego pacjenta, w dwóch wariantach opakowania: w fiolce lub w strzykawce. Olej silikonowy w fiolce służy do podaży bezpośredniej za pomocą sterylnej strzykawki. Wersja ze strzykawką fabrycznie wypełnioną preparatem prze­znaczona jest do podawania oleju za pomocą drenów podłączo­nych do aparatu. Biorąc pod uwagę fakt, że firma Arcad umożli­wia dopasowanie drenu do różnych modeli witrektomów, lekarz otrzymuje uniwersalny, wygodny i prosty w użyciu preparat, nie­zależnie od tego, na jakim aparacie pracuje. Ponadto strzykaw­ki typu „Luer Lock” wykonane ze stali nierdzewnej, gwarantują bezpieczeństwo podczas zabiegu. Cechy preparatu Arciolane za­pewniają więc równowagę oraz niezawodność jego zastosowa­nia podczas zabiegów chirurgicznych ciała szklistego i siatkówki. Arciolane 5500 zalecany do długotrwałej tamponady, natomiast Arciolane 1300 jest łatwiejszy do wstrzyknięcia i usunięcia.

Gazy śródoperacyjne Arceole cenione są przede wszystkim za szybkość i łatwość zastosowania na sali operacyjnej. Sterylny zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria: przetestowany filtr 0.22 mikrona, strzykawkę oraz igłę. Zestaw przeznaczony jest dla jednego pacjenta, zapewniając tym samym sterylność podczas operacji i podnosząc komfort pracy chirurga. Przygo­towanie gazu do podaży jest proste i szybkie – trwa niespełna minutę i nie wymaga pomocy drugiej osoby, co znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Producent proponuje również gazy w wersji MULTIDOSE, w której znajdują się trzy zestawy do po­daży, co pozwala na wygodne użycie jednego pojemnika pod­czas trzech zabiegów bez strat produktu, obniżając tym samym koszty operacji. Warto również dodać, że produkt jest łatwy do przechowywania i w 100% bezpieczny dla pacjenta. Gazy śród­operacyjne Arceole (SF6, C2F6, C3F8) stosuje się między innymi w przypadku oderwania siatkówki (bez proliferacji –czysty gaz), retinopatii cukrzycowej, przedarcia siatkówki, otworze w plamce czy mechanicznym uszkodzeniu oka.

Gazy i oleje okulistyczne firmy Arcad doskonale spełniają swoją rolę podczas zabiegów witreoretinalnych, zarówno ułatwiając pracę chirurgom, jak i dając gwarancję bezpieczeństwa pacjen­tom. Są to niezastąpione produkty dla lekarzy ceniących sobie najwyższą jakość, wygodę, czas oraz dobro pacjenta.

 

Fot. 2. Jednorazowy sterylny zestaw Arceole firmy Arcad Ophta

 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki ArcadopthaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.