Operacje w standardzie Audi czyli szwajcarskie lampy operacyjne ASELight

Autor: Piotr Barański

Kategoria: Kompletacja Artykuł opublikowano w CX News nr 1/39/2012

Co łączy najnowsze lampy operacyjne w ofercie Consultonix z Audi A8? Prezes firmy bardzo chciałby mieć takie auto? A może, monterzy z fabryki w Neckarlsum z chirurgiczną precyzją  składając Audi, używają właśnie lamp operacyjnych? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza! Producent szwajcarskich lamp operacyjnych marki ASELights, jest również jedynym dostawcą reflektorów LED do luksusowego segmentu aut niemieckiego koncernu samochodowego.

 lampa ASELight

Marka ASELight jest wysoko wyspecjalizowaną komórką szwajcarskiego koncernu ASEtronics. Firma od lat specjalizuje się w produkcji podzespołów elektronicznych - w tym również oświetlenia LED. W ostatnich latach szwajcarscy inżynierowie postanowili zastosować swoją szeroką wiedzę na temat oświetlenia w medycynie. Tak narodziła się marka ASELights, którą firmowane są lampy operacyjne i zabiegowe, produkowane w Bern nad rzeką Aare.

 

Podstawowym oferowanym produktem są LED’owe lampy operacyjne o wysokiej intensywności oświetlenia 160 000 lux. LED’y wyposażone są w opcje zmiany temperatury barwowej światła w zakresie od 4000-5000K. Operator ma możliwość przeprowadzania zabiegu w środowisku świetlnym o barwie białej, bardziej żółtej lub niebieskiej. Dzięki wysokiej  jakość  i technologii wykonania źródła światła, oferowane przez nas systemy oświetleniowe są pozbawione promieniowania podczerwonego (IR) i UV. Lampa charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami eksploatacyjnymi w porównaniu do tradycyjnych lamp halogenowych i ksenonowych. Zużycie prądu nie przekracza 65 watów, przy jednoczesnej żywotności podzespołów świetlnych, która wynosi  ponad 50 000 godzin użytkowania. Oznacza to, że pracując codziennie, wliczając święta i wolne, średnio przez 8 godzin, lampa będzie działać przez ponad 17 lat! LED’y są pozbawiona ryzyka implozji oraz całkowicie bezpieczne, ponieważ funkcjonują pod niskim napięciem. Aluminiowa, lekka, estetyczna,  łatwa i szybka w czyszczeniu obudowa pozwala na zachowanie najwyższych standardów higienicznych w środowisku operacyjnym.


Z całą pewnością do największych zalet ASELights można zaliczyć wysoką ochronę termiczną – ASETI (Advanced Swiss Electronic Thermal Isolation), która zapobiega wzrostowi temperatury powietrza w otoczeni lampy. Zapewnia ona wysoki komfort pracy lekarza, nie podnosząc temperatury poniżej czaszy lampy o więcej niż 0,5°C. Ponadto, co jest zupełnie unikalne, nie powoduje wzrostu temperatury nad obudową lampy, dzięki czemu nie zaburza przepływu laminarnego powietrza. Zestaw lamp operacyjnych jest montowany na kolumnie sufitowej, która daje możliwość swobodnego manewrowania. Dodatkowo, lampa może zostać wyposażona w system video FULL HD i oświetlenie endoskopowe. W standardzie jest  bezdotykowy system regulacji natężenia oświetlenia.

barwa

Urządzenia ASELights są produkowane, składane i pakowane w Szwajcarii. Przekonani o jakości i precyzji wykonania, oferujemy 5 letnią gwarancję. Ofertę naszej firmy uzupełniają lampy o mniejszym natężeniu oświetlenia przeznaczone do drobnych operacji i różnego rodzaju zabiegów.


Markę ASELights tworzą specjaliści branży elektronicznej i oświetleniowej, posiadający szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji LED. ASETronics zdobyło zaufanie takich marek jak Hella i Osram. Wierzymy, że przekonamy  Państwa do nowej jakości oświetlenia. Już dziś serdecznie zapraszam na prezentacje zestawu operacyjnego lamp LED na naszym stoisku podczas targów SALMED 2012. Czas poznać Audi wśród lamp!Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Kompletacja:

Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej – czyli inwestycja medyczna w Polsce

Jest rok 2008, spotyka się grupa lekarzy – liderów różnych specjalizacji medycznych, oraz osób zarządzających dużym publicznym szpitalem. Wieloletnie doświadczenia oraz wizytowanie zagranicznych szpitali, działających w różnych systemach, prowadzą do podjęcia odważnej decyzji – założenia spółki Advancemed sp. z o.o. Głównym zamysłem spółki jest prowadzenie szpitala nowoczesnego, zbudowanego i wyposażonego według najnowszych światowych standardów. 

Otwarcie pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie dzięki pomocy Fundacji Radia Zet zbudowano pediatryczną salę hybrydową, ratującą życie dzieci z wadami serca. To pierwszy tak niezwykły projekt w Europie.

Technologia kluczem do sukcesu ASELight

Prawie rok temu przybliżałem Państwu modele lamp operacyjnych ASELight, porównując je do Audi. Dziś muszę przyznać, że popełniłem wielki błąd. Bo chociaż Audi to jedna z najlepszych samochodowych marek, to szwajcarskie lampy są produktami z jeszcze wyższej półki.

Szpital z klocków, kilka słów o technologii modułowej

Budownictwo modułowe przebojem wchodzi na polski rynek. Coraz więcej budynków mieszkalnych, biurowych, czy też użyteczności publicznej powstaje w ten sposób. Technologia ta okazuje się szczególnie praktyczna w przypadku inwestycji medycznych. Nowości architektoniczne i sprzętowe pojawia-ją się tu bardzo często, a nacisk na skrócenie procesu inwestycyjnego jest ogromny. Nie do przecenienia jest, znaczące zmniejszenie uciążliwości prac budowlanych dla pacjentów i personelu szpitala.

Kraków wyprzedził Europę - pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstaje pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa. Ten niezwykły projekt, realizowany dzięki środkom z Fundacji Radia ZET, ma szansę uratować życie wielu małym pacjentom oraz pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.