Optico LTD - brytyjski producent narzędzi mikrochirurgicznych

Autor: Paulina Cywka

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/57/2016

Optico LTD to niezależna, brytyjska firma, specjalizująca się w produkcji tytanowych narzędzi mikrochirurgicznych. Fundamentem, na którym opiera się jej prężny rozwój jest zespół wykwalifikowanych specjalistów, bazujących na wieloletnim doświadczeniu w produkcji narzędzi okulistycznych. Głównym założeniem Optico jest dostarczanie niezawodnych instrumentów przy wysoce zindywidualizowanym podejściu do klienta. Wynika to z przekonania twórców marki Optico, że każdy klient jest wyjątkowy, a potrzeba stałej jakości uniwersalna. 
 
Kapsuloreksja 
 
Lekkość, ergonomiczność, niezawodność 
Ofertę Optico stanowią narzędzia, które cechuje znakomita jakość i precyzja wykonania, potwierdzone m. in. certyfikatem FDA (ang. Food and Drug Administration). Produkcja odbywa się w całości w Wielkiej Brytanii, a wykorzystywane są do niej wyłącznie materiały biokompatybilne, spełniające najwyższe standardy. W ofercie firmy, w zależności od przeznaczenia, znajdziemy zarówno narzędzia tytanowe, ze stali nierdzewnej, jak i łączące zalety obu budulców. Instrumenty wykonane w całości z tytanu pokryte są na końcówkach powłoką z wolframu, która nie powoduje reakcji alergicznych i nie ulega ścieraniu. Optico Ltd to jedna z niewielu firm w branży stosujących to ciekawe rozwiązanie - węglik wolframu pokrywający końcówkę narzędzi tytanowych tworzy narzędzie bardzo wytrzymałe, o wysokim stopniu odporności na uszkodzenia. 

Trwałość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo pracy 
Część mikro pęset i mikro nożyczek posiada końcówki z wytrzymałej i odpornej na korozję stali nierdzewnej. Dzięki połączeniu zalet obu materiałów – tytanu i stali, otrzymujemy zestaw mikro instrumentów, o trwałej i wytrzymałej części roboczej oraz lekkiej i łatwej w obsłudze rączce. Poza doborem najlepszych jakościowo materiałów, szeroką gamę mikro narzędzi wyróżnia kształt i sposób wykonania – są nie tylko lekkie, lecz także ergonomiczne i niezawodne. Zakrzywiona budowa ich końcówek pozwala na łatwy dostęp i manipulację przez port boczny, a dalsza stabilna część eliminuje prawdopodobieństwo wykonania niepożądanego ruchu, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo pracy. Mikro narzędzia wyposażone są w zaokrąglony zaciskowy uchwyt, pozwalający na dokładne sterowanie końcówką. Zapewnia to chirurgowi gładką rotację 360⁰ podczas manipulacji oraz lekkość i precyzję mikro ruchów przy minimalnym wysiłku ręki. 
 
 Mikro pęseta

Szeroki wybór, zindywidualizowane oferty 
Pęsety posiadają duży wybór końcówek dopasowanych do Państwa potrzeb, a także dwa warianty rączek - płaskie oraz okrągłe, w zależności od indywidualnych preferencji. Szpatułki, sondy i haki dostępne są w wielu wersjach. W dwustronnie zakończonych instrumentach to chirurg decyduje, które z oferowanych przez producenta końcówek są mu niezbędne. Dodatkowo Optico zaprasza do współpracy by razem tworzyć instrumenty najwyższej klasy, w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby co do kreowania narzędzi, które mogą ułatwić Państwa pracę. Chirurg może przedstawić swój projekt, a producent stworzy na jego podstawie narzędzie. 
 
 Raczka

Precyzja, wygoda, uniwersalność 
Rozwiązanie w postaci narzędzi dwuczęściowych – tytanowej rączki i wymiennych wielorazowych końcówek pozwala na łatwiejsze i szybsze czyszczenie, a także wygodę i ekonomię w tworzeniu własnego zestawu narzędzi. Wszystkie narzędzia są niemagnetyczne i wysoce odporne na korozję, a także matowe i w zależności od rozmiaru anodyzowane na różne kolory, w celu prostszej identyfikacji. Ponadto narzędzia oznaczone w katalogu literą „T” są kompatybilne z systemem trokarów. 

Delikatny wygląd, wyjątkowa wytrzymałość 
Niezawodność ergonomicznie wyprofilowanych instrumentów oraz precyzja wykonania z materiałów najwyższej jakości pozwalają na pełne wykorzystanie umiejętności chirurga, a tym samym gwarantują sprawny przebieg zabiegu z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki OpticoOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.