„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Znana i ceniona na europejskim rynku okulistycznym, marka HumanOptics zdobywa w polskiej mikrochirurgii coraz większe uznanie.

Wykonane z polimeru, przy użyciu najnowocześniejszych niemieckich technologii, soczewki HumanOptics, są w dzisiejszej mikrochirurgii oka jednymi z najlepszych soczewek na rynku.

Dzięki licznym testom, badaniom i analizom, przeprowadzonym w znamienitych europejskich klinikach okulistycznych (w Londynie, Heidelbergu czy Erlangen), soczewki HumanOptics dają chirurgom i pacjentom stuprocentową pewność doskonałej jakości.

Każda soczewka produkowana jest z wysokiej jakości akrylu hydrofilnego, w fabrykach zlokalizowanych w: Erlangen, St. Augustyn koło Bonn i Mannheim. Specjalny proces topienia polimerów, kształtowania soczewek i ich pakowania, oparty jest na rygorystycznych regułach kontroli i sprawdzania każdej soczewki. To wszystko pozwala zachować najwyższą jakość soczewek oraz eliminuje zagrożenie wprowadzenia na rynek uszkodzonych soczewek.

Oferta HumanOptics obejmuje soczewki:

-Akrylowe - linia Aspira,

-Silikonowe - linie: Secura, Torrica i Diffractiva.

Wśród nich znajdują się soczewki asferyczne, do korekcji astygmatyzmu oraz multifokalne.

Ciekawą i wartą zauważenia soczewką jest Secura –sS. Zaprojektowana z myślą o pacjentach, którzy nie mogą mieć wszczepionej soczewki do tylnej komory. Secura –sS, jest soczewką przeznaczoną do wszczepu do rowka rzęskowego (Cillary sulcus). Specjalna budowa soczewki: większa optyka i dłuższe haptyki, w kształcie litery „C”, pozwalają na wszczepienie soczewki do rowka rzęskowego i zapewniają doskonałą stabilizację w miejscu implantacji.

Kolejną interesującą propozycją HumanOptics jest soczewka do wszczepiania metodą PiggyBack (soczewki przeznaczone do tego wszczepu oznaczone są symbolem - PB).

Daje to nowe możliwości chirurgii okulistycznej, pozwala korygować wady refrakcji czy astygmatyzm, w momencie gdy pacjent ma wszczepioną już jedną soczewkę. Specjalna budowa soczewki PiggyBack: większa, wklęsło-wypukła optyka, dłuższe haptyki, umożliwiają umieszczenie soczewki w rowku rzęskowym, tuż przed soczewką wszczepioną do tylnej torebki.

Marka HumanOptics to przyszłość mikrochirurgii oka. Jest to firma, która daje pewność wysokiej jakości produkowanych soczewek. Firma, której dewizą jest dobro pacjenta:

„optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Najmodniejszy kolor sezonu? - Żółty (577 nm)

Lasery są nieodzownym narzędziem codziennej pracy okulisty. Dla nas natomiast są pasją. Ich ciągły rozwój i ewolucja motywuje nas do intensywnej pracy po to, aby dostarczyć lekarzom technologie zgodne z najnowszymi trendami w okulistyce. Efektem jest nowe, zróżnicowane portfolio laserów żółtych. Przyjrzyjmy się bliżej laserom wyposażonym w głowicę generującą falę terapeutyczną o długości 577 nm i pracującym zarówno w trybie CW, jak i oferującym terapię podprogową (mikropuls).

Nieludzkie oczy z chorobami ludzi

Historia okulistyki weterynaryjnej jest relatywnie krótka, bowiem sięga XVII wieku. Wcześniejsze dane literaturowe opisują anatomię, objawy, zauważają sezonowość ich występowania etc., ale jako dyscyplina medycyny, okulistyka zwierząt powstała około 1700 r. Przez wieki lekarze medycyny postrzegali okulistykę weterynaryjną jako dziedzinę porównawczą z korzyścią dla obu stron. Począwszy od wynalezienia oftalmoskopu w 1850 r., poprzez fakoemulsyfikację, tomografię itd., okulistyka ludzka i weterynaryjna idzie w parze po dziś dzień.

Bezstresowa diagnostyka okulistyczna dzieci

Regularne badanie wzroku jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wczesne rozpoznanie choroby i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Pierwsze badanie warto wykonać już u najmłodszych dzieci, gdyż nieleczona wada może doprowadzić do niedowidzenia lub zeza w przyszłości. Badania kontrolne są bardzo istotne w przypadku małych pacjentów, którzy najczęściej nie są świadomi złej jakości swojego widzenia. Wizyta u okulisty z niemowlęciem zalecana jest także w przypadku, gdy któreś z rodziców lub członków bliskiej rodziny posiada dużą wadę wzroku.

Odczarowujemy elektrofizjologię

Elektrofizjologia - to słowo może wzbudzać negatywne skojarzenia. Kiedy zaproponowano mi pracę w LKC Technologies Inc. z tą grupą urządzeń miałam do tego ambiwalentny stosunek. Jednak po bliższym zapoznaniu się z tą dziedziną zweryfikowałam swoje nastawienie. Urządzenie RETeval® jest przenośne, łatwe w użyciu i przejrzyście interpretuje wyniki, co więcej - mieści się w damskiej torebce.

Nowości w Oertli

Ostatni rok był wyzwaniem dla całej branży medycznej. Również w okulistyce dało się odczuć skutki globalnej pandemii. Musieliśmy przekształcić funkcjonujące do tej pory schematy działań i dostosować je do nowych zasad. Nawet w szczycie pandemii serwisanci i inżynierowie aplikacyjni, rozumiejąc powagę swojej roli, pojawiali się w placówkach medycznych. Zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa sanitarnego, dbali o to, aby dostarczane urządzenia były sprawne, a przeszkolony personel mógł swobodnie wykonywać swoje zadania.