„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Znana i ceniona na europejskim rynku okulistycznym, marka HumanOptics zdobywa w polskiej mikrochirurgii coraz większe uznanie.

Wykonane z polimeru, przy użyciu najnowocześniejszych niemieckich technologii, soczewki HumanOptics, są w dzisiejszej mikrochirurgii oka jednymi z najlepszych soczewek na rynku.

Dzięki licznym testom, badaniom i analizom, przeprowadzonym w znamienitych europejskich klinikach okulistycznych (w Londynie, Heidelbergu czy Erlangen), soczewki HumanOptics dają chirurgom i pacjentom stuprocentową pewność doskonałej jakości.

Każda soczewka produkowana jest z wysokiej jakości akrylu hydrofilnego, w fabrykach zlokalizowanych w: Erlangen, St. Augustyn koło Bonn i Mannheim. Specjalny proces topienia polimerów, kształtowania soczewek i ich pakowania, oparty jest na rygorystycznych regułach kontroli i sprawdzania każdej soczewki. To wszystko pozwala zachować najwyższą jakość soczewek oraz eliminuje zagrożenie wprowadzenia na rynek uszkodzonych soczewek.

Oferta HumanOptics obejmuje soczewki:

-Akrylowe - linia Aspira,

-Silikonowe - linie: Secura, Torrica i Diffractiva.

Wśród nich znajdują się soczewki asferyczne, do korekcji astygmatyzmu oraz multifokalne.

Ciekawą i wartą zauważenia soczewką jest Secura –sS. Zaprojektowana z myślą o pacjentach, którzy nie mogą mieć wszczepionej soczewki do tylnej komory. Secura –sS, jest soczewką przeznaczoną do wszczepu do rowka rzęskowego (Cillary sulcus). Specjalna budowa soczewki: większa optyka i dłuższe haptyki, w kształcie litery „C”, pozwalają na wszczepienie soczewki do rowka rzęskowego i zapewniają doskonałą stabilizację w miejscu implantacji.

Kolejną interesującą propozycją HumanOptics jest soczewka do wszczepiania metodą PiggyBack (soczewki przeznaczone do tego wszczepu oznaczone są symbolem - PB).

Daje to nowe możliwości chirurgii okulistycznej, pozwala korygować wady refrakcji czy astygmatyzm, w momencie gdy pacjent ma wszczepioną już jedną soczewkę. Specjalna budowa soczewki PiggyBack: większa, wklęsło-wypukła optyka, dłuższe haptyki, umożliwiają umieszczenie soczewki w rowku rzęskowym, tuż przed soczewką wszczepioną do tylnej torebki.

Marka HumanOptics to przyszłość mikrochirurgii oka. Jest to firma, która daje pewność wysokiej jakości produkowanych soczewek. Firma, której dewizą jest dobro pacjenta:

„optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.