„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Znana i ceniona na europejskim rynku okulistycznym, marka HumanOptics zdobywa w polskiej mikrochirurgii coraz większe uznanie.

Wykonane z polimeru, przy użyciu najnowocześniejszych niemieckich technologii, soczewki HumanOptics, są w dzisiejszej mikrochirurgii oka jednymi z najlepszych soczewek na rynku.

Dzięki licznym testom, badaniom i analizom, przeprowadzonym w znamienitych europejskich klinikach okulistycznych (w Londynie, Heidelbergu czy Erlangen), soczewki HumanOptics dają chirurgom i pacjentom stuprocentową pewność doskonałej jakości.

Każda soczewka produkowana jest z wysokiej jakości akrylu hydrofilnego, w fabrykach zlokalizowanych w: Erlangen, St. Augustyn koło Bonn i Mannheim. Specjalny proces topienia polimerów, kształtowania soczewek i ich pakowania, oparty jest na rygorystycznych regułach kontroli i sprawdzania każdej soczewki. To wszystko pozwala zachować najwyższą jakość soczewek oraz eliminuje zagrożenie wprowadzenia na rynek uszkodzonych soczewek.

Oferta HumanOptics obejmuje soczewki:

-Akrylowe - linia Aspira,

-Silikonowe - linie: Secura, Torrica i Diffractiva.

Wśród nich znajdują się soczewki asferyczne, do korekcji astygmatyzmu oraz multifokalne.

Ciekawą i wartą zauważenia soczewką jest Secura –sS. Zaprojektowana z myślą o pacjentach, którzy nie mogą mieć wszczepionej soczewki do tylnej komory. Secura –sS, jest soczewką przeznaczoną do wszczepu do rowka rzęskowego (Cillary sulcus). Specjalna budowa soczewki: większa optyka i dłuższe haptyki, w kształcie litery „C”, pozwalają na wszczepienie soczewki do rowka rzęskowego i zapewniają doskonałą stabilizację w miejscu implantacji.

Kolejną interesującą propozycją HumanOptics jest soczewka do wszczepiania metodą PiggyBack (soczewki przeznaczone do tego wszczepu oznaczone są symbolem - PB).

Daje to nowe możliwości chirurgii okulistycznej, pozwala korygować wady refrakcji czy astygmatyzm, w momencie gdy pacjent ma wszczepioną już jedną soczewkę. Specjalna budowa soczewki PiggyBack: większa, wklęsło-wypukła optyka, dłuższe haptyki, umożliwiają umieszczenie soczewki w rowku rzęskowym, tuż przed soczewką wszczepioną do tylnej torebki.

Marka HumanOptics to przyszłość mikrochirurgii oka. Jest to firma, która daje pewność wysokiej jakości produkowanych soczewek. Firma, której dewizą jest dobro pacjenta:

„optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.