„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Znana i ceniona na europejskim rynku okulistycznym, marka HumanOptics zdobywa w polskiej mikrochirurgii coraz większe uznanie.

Wykonane z polimeru, przy użyciu najnowocześniejszych niemieckich technologii, soczewki HumanOptics, są w dzisiejszej mikrochirurgii oka jednymi z najlepszych soczewek na rynku.

Dzięki licznym testom, badaniom i analizom, przeprowadzonym w znamienitych europejskich klinikach okulistycznych (w Londynie, Heidelbergu czy Erlangen), soczewki HumanOptics dają chirurgom i pacjentom stuprocentową pewność doskonałej jakości.

Każda soczewka produkowana jest z wysokiej jakości akrylu hydrofilnego, w fabrykach zlokalizowanych w: Erlangen, St. Augustyn koło Bonn i Mannheim. Specjalny proces topienia polimerów, kształtowania soczewek i ich pakowania, oparty jest na rygorystycznych regułach kontroli i sprawdzania każdej soczewki. To wszystko pozwala zachować najwyższą jakość soczewek oraz eliminuje zagrożenie wprowadzenia na rynek uszkodzonych soczewek.

Oferta HumanOptics obejmuje soczewki:

-Akrylowe - linia Aspira,

-Silikonowe - linie: Secura, Torrica i Diffractiva.

Wśród nich znajdują się soczewki asferyczne, do korekcji astygmatyzmu oraz multifokalne.

Ciekawą i wartą zauważenia soczewką jest Secura –sS. Zaprojektowana z myślą o pacjentach, którzy nie mogą mieć wszczepionej soczewki do tylnej komory. Secura –sS, jest soczewką przeznaczoną do wszczepu do rowka rzęskowego (Cillary sulcus). Specjalna budowa soczewki: większa optyka i dłuższe haptyki, w kształcie litery „C”, pozwalają na wszczepienie soczewki do rowka rzęskowego i zapewniają doskonałą stabilizację w miejscu implantacji.

Kolejną interesującą propozycją HumanOptics jest soczewka do wszczepiania metodą PiggyBack (soczewki przeznaczone do tego wszczepu oznaczone są symbolem - PB).

Daje to nowe możliwości chirurgii okulistycznej, pozwala korygować wady refrakcji czy astygmatyzm, w momencie gdy pacjent ma wszczepioną już jedną soczewkę. Specjalna budowa soczewki PiggyBack: większa, wklęsło-wypukła optyka, dłuższe haptyki, umożliwiają umieszczenie soczewki w rowku rzęskowym, tuż przed soczewką wszczepioną do tylnej torebki.

Marka HumanOptics to przyszłość mikrochirurgii oka. Jest to firma, która daje pewność wysokiej jakości produkowanych soczewek. Firma, której dewizą jest dobro pacjenta:

„optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

INDOK. Aktualne rezultaty projektu

Już od ponad roku w firmie Consultronix realizowany jest projekt INDOK dofinansowany z programu POIR 1.1.1. Projekt prowadzony we współpracy z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Wyższą Szkołą Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach zakłada opracowanie systemu teleinformatycznego wspomagającego diagnostykę chorób na podstawie skanów OCT oraz jego komercyjne wdrożenie. 

Flex, SPECTRALIS®. Elastyczna diagnostyka OCT

Elastyczna diagnostyka obrazowa jest możliwa dzięki modułowi Flex, SPECTRALIS. Głowica obrazująca jest zintegrowana z ruchomym, dobrze wyważonym ramieniem. Unikalny system montażu i kontroli położenia daje możliwość dostosowania aparatu do indywidualnych potrzeb. Precyzyjna regulacja oraz brak konieczności trzymania głowicy w trakcie badania znacznie podnosi wygodę pracy operatora. Z kolei pacjenci, którzy nie mogą być badani klasycznym OCT (tj. w pozycji siedzącej), dzięki ruchomej głowicy są dokładnie i wygodnie diagnozowani bez poświęcania jakości obrazu. Co istotne, elastyczność ramienia Flex umożliwia również badanie w pozycji półsiedzącej. Jest to ogromne ułatwienie zarówno w badaniu dzieci, jak i dorosłych. Opcjonalnie moduł Flex zawiera akumulator zapasowy z 20-minutową autonomią, która pozwala uniknąć przerw podczas przenoszenia systemu między gniazdami zasilania. Moduł Flex jest dostępny we wszystkich trybach obrazowania platformy SPECTRALIS, od OCT do laserowego skanowania dna oka i angiografii. Zintegrowanie metod obrazowania przy jednoczesnym wykorzystaniu różnych technik, pomaga uzyskać lepszy ogląd poszczególnych zmian patologicznych.

Flex, SPECTRALIS®. Elastyczna diagnostyka OCT - OKIEM EKSPERTA

Obrazowanie okulistyczne u noworodków i dzieci zawsze było trudnym zadaniem w codziennej praktyce okulistyki dziecięcej. Koherentna tomografia optyczna (obrazowanie OCT) bardzo zmieniła nasze postrzeganie patologii oka, pozwalając na lepsze zrozumienie i precyzyjne określenie jego morfologii. Jako, że liczne nieodłączne zaburzenia metaboliczne są powiązane z dystrofiami siatkówki, zastosowanie systemu OCT SPECTRALIS z modułem Flex było na przestrzeni czasu ważnym krokiem w diagnostyce i monitorowaniu patologii oka w naszych klinikach

Laser diodowy. Sposób na jaskrę oraz terapię schorzeń siatkówki

Jaskra to choroba oczu, która początkowo rozwija się w ukryciu nie dając niepokojących sygnałów. Nieleczona lub leczona nieprawidłowo prowadzi do znacznego pogorszenia widzenia, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty wzroku. Według danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia jaskra, zaraz po zaćmie, jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Na szczęście istnieje coraz więcej skutecznych możliwości leczenia, opierających się na farmakoterapii, chirurgii laserowej oraz laseroterapii.

Laser żółty z funkcją mikropulsów. Zastosowanie w Klinice WAM

Od kilku miesięcy w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM - CSW w Łodzi mamy przyjemność użytkować laser Valon TT. To laser szwajcarskiej firmy Meridian Medical o długości fali 577 nm, przeznaczony do fotokoagulacji siatkówki.