OTI SCAN 3000

Autor: Jan Łabza

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

Najnowsze urządzenie kanadyjskiej firmy OTI – lidera w produkcji wysokiej klasy aparatów USG – pozwala w swobodny sposób skonfigurować zestaw w pełni odpowiadający wymaganiom użytkownika. Sterowanie aparatem odbywa się przy pomocy przejrzystego oprogramowania zainstalowanego na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Do niewielkiej konsoli można podłączyć sondę A (biometryczną 13MHz, diagnostyczną 8MHz lub biometryczną 13MHz do zastosowania w metodzie imersyjnej), a dodatkowa konsola wyposażona w cztery wejścia pozwala na podłączenie: sondy B 10MHz, sondy B 20MHz, sondy UBM 35MHz oraz sondy UBM 50MHz.

Mimo niewielkich rozmiarów umożliwiających swobodne przewożenie urządzenia między kilkoma gabinetami, aparat OTI SCAN 3000 pozwala na wykonywanie badań w bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu odbiornika znajdującego się w niewielkiej odległości od sondy (wewnątrz kabla) możliwe stało się wyeliminowanie strat sygnału, co owocuje dokładniejszym obrazowaniem niewielkich struktur gałki ocznej.

Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany szerszymi informacjami na temat aparatu ultrasonograficznego OTI SCAN 3000, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.consultronix.pl lub bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy.
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

INDOK. Aktualne rezultaty projektu

Już od ponad roku w firmie Consultronix realizowany jest projekt INDOK dofinansowany z programu POIR 1.1.1. Projekt prowadzony we współpracy z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Wyższą Szkołą Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach zakłada opracowanie systemu teleinformatycznego wspomagającego diagnostykę chorób na podstawie skanów OCT oraz jego komercyjne wdrożenie. 

Flex, SPECTRALIS®. Elastyczna diagnostyka OCT

Elastyczna diagnostyka obrazowa jest możliwa dzięki modułowi Flex, SPECTRALIS. Głowica obrazująca jest zintegrowana z ruchomym, dobrze wyważonym ramieniem. Unikalny system montażu i kontroli położenia daje możliwość dostosowania aparatu do indywidualnych potrzeb. Precyzyjna regulacja oraz brak konieczności trzymania głowicy w trakcie badania znacznie podnosi wygodę pracy operatora. Z kolei pacjenci, którzy nie mogą być badani klasycznym OCT (tj. w pozycji siedzącej), dzięki ruchomej głowicy są dokładnie i wygodnie diagnozowani bez poświęcania jakości obrazu. Co istotne, elastyczność ramienia Flex umożliwia również badanie w pozycji półsiedzącej. Jest to ogromne ułatwienie zarówno w badaniu dzieci, jak i dorosłych. Opcjonalnie moduł Flex zawiera akumulator zapasowy z 20-minutową autonomią, która pozwala uniknąć przerw podczas przenoszenia systemu między gniazdami zasilania. Moduł Flex jest dostępny we wszystkich trybach obrazowania platformy SPECTRALIS, od OCT do laserowego skanowania dna oka i angiografii. Zintegrowanie metod obrazowania przy jednoczesnym wykorzystaniu różnych technik, pomaga uzyskać lepszy ogląd poszczególnych zmian patologicznych.

Flex, SPECTRALIS®. Elastyczna diagnostyka OCT - OKIEM EKSPERTA

Obrazowanie okulistyczne u noworodków i dzieci zawsze było trudnym zadaniem w codziennej praktyce okulistyki dziecięcej. Koherentna tomografia optyczna (obrazowanie OCT) bardzo zmieniła nasze postrzeganie patologii oka, pozwalając na lepsze zrozumienie i precyzyjne określenie jego morfologii. Jako, że liczne nieodłączne zaburzenia metaboliczne są powiązane z dystrofiami siatkówki, zastosowanie systemu OCT SPECTRALIS z modułem Flex było na przestrzeni czasu ważnym krokiem w diagnostyce i monitorowaniu patologii oka w naszych klinikach

Laser diodowy. Sposób na jaskrę oraz terapię schorzeń siatkówki

Jaskra to choroba oczu, która początkowo rozwija się w ukryciu nie dając niepokojących sygnałów. Nieleczona lub leczona nieprawidłowo prowadzi do znacznego pogorszenia widzenia, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty wzroku. Według danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia jaskra, zaraz po zaćmie, jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Na szczęście istnieje coraz więcej skutecznych możliwości leczenia, opierających się na farmakoterapii, chirurgii laserowej oraz laseroterapii.

Laser żółty z funkcją mikropulsów. Zastosowanie w Klinice WAM

Od kilku miesięcy w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM - CSW w Łodzi mamy przyjemność użytkować laser Valon TT. To laser szwajcarskiej firmy Meridian Medical o długości fali 577 nm, przeznaczony do fotokoagulacji siatkówki.