OTI SCAN 3000

Autor: Jan Łabza

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

Najnowsze urządzenie kanadyjskiej firmy OTI – lidera w produkcji wysokiej klasy aparatów USG – pozwala w swobodny sposób skonfigurować zestaw w pełni odpowiadający wymaganiom użytkownika. Sterowanie aparatem odbywa się przy pomocy przejrzystego oprogramowania zainstalowanego na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Do niewielkiej konsoli można podłączyć sondę A (biometryczną 13MHz, diagnostyczną 8MHz lub biometryczną 13MHz do zastosowania w metodzie imersyjnej), a dodatkowa konsola wyposażona w cztery wejścia pozwala na podłączenie: sondy B 10MHz, sondy B 20MHz, sondy UBM 35MHz oraz sondy UBM 50MHz.

Mimo niewielkich rozmiarów umożliwiających swobodne przewożenie urządzenia między kilkoma gabinetami, aparat OTI SCAN 3000 pozwala na wykonywanie badań w bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu odbiornika znajdującego się w niewielkiej odległości od sondy (wewnątrz kabla) możliwe stało się wyeliminowanie strat sygnału, co owocuje dokładniejszym obrazowaniem niewielkich struktur gałki ocznej.

Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany szerszymi informacjami na temat aparatu ultrasonograficznego OTI SCAN 3000, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.consultronix.pl lub bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy.
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.