OTI SCAN 3000

Autor: Jan Łabza

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

Najnowsze urządzenie kanadyjskiej firmy OTI – lidera w produkcji wysokiej klasy aparatów USG – pozwala w swobodny sposób skonfigurować zestaw w pełni odpowiadający wymaganiom użytkownika. Sterowanie aparatem odbywa się przy pomocy przejrzystego oprogramowania zainstalowanego na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Do niewielkiej konsoli można podłączyć sondę A (biometryczną 13MHz, diagnostyczną 8MHz lub biometryczną 13MHz do zastosowania w metodzie imersyjnej), a dodatkowa konsola wyposażona w cztery wejścia pozwala na podłączenie: sondy B 10MHz, sondy B 20MHz, sondy UBM 35MHz oraz sondy UBM 50MHz.

Mimo niewielkich rozmiarów umożliwiających swobodne przewożenie urządzenia między kilkoma gabinetami, aparat OTI SCAN 3000 pozwala na wykonywanie badań w bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu odbiornika znajdującego się w niewielkiej odległości od sondy (wewnątrz kabla) możliwe stało się wyeliminowanie strat sygnału, co owocuje dokładniejszym obrazowaniem niewielkich struktur gałki ocznej.

Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany szerszymi informacjami na temat aparatu ultrasonograficznego OTI SCAN 3000, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.consultronix.pl lub bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy.
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Najmodniejszy kolor sezonu? - Żółty (577 nm)

Lasery są nieodzownym narzędziem codziennej pracy okulisty. Dla nas natomiast są pasją. Ich ciągły rozwój i ewolucja motywuje nas do intensywnej pracy po to, aby dostarczyć lekarzom technologie zgodne z najnowszymi trendami w okulistyce. Efektem jest nowe, zróżnicowane portfolio laserów żółtych. Przyjrzyjmy się bliżej laserom wyposażonym w głowicę generującą falę terapeutyczną o długości 577 nm i pracującym zarówno w trybie CW, jak i oferującym terapię podprogową (mikropuls).

Nieludzkie oczy z chorobami ludzi

Historia okulistyki weterynaryjnej jest relatywnie krótka, bowiem sięga XVII wieku. Wcześniejsze dane literaturowe opisują anatomię, objawy, zauważają sezonowość ich występowania etc., ale jako dyscyplina medycyny, okulistyka zwierząt powstała około 1700 r. Przez wieki lekarze medycyny postrzegali okulistykę weterynaryjną jako dziedzinę porównawczą z korzyścią dla obu stron. Począwszy od wynalezienia oftalmoskopu w 1850 r., poprzez fakoemulsyfikację, tomografię itd., okulistyka ludzka i weterynaryjna idzie w parze po dziś dzień.

Bezstresowa diagnostyka okulistyczna dzieci

Regularne badanie wzroku jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wczesne rozpoznanie choroby i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Pierwsze badanie warto wykonać już u najmłodszych dzieci, gdyż nieleczona wada może doprowadzić do niedowidzenia lub zeza w przyszłości. Badania kontrolne są bardzo istotne w przypadku małych pacjentów, którzy najczęściej nie są świadomi złej jakości swojego widzenia. Wizyta u okulisty z niemowlęciem zalecana jest także w przypadku, gdy któreś z rodziców lub członków bliskiej rodziny posiada dużą wadę wzroku.

Odczarowujemy elektrofizjologię

Elektrofizjologia - to słowo może wzbudzać negatywne skojarzenia. Kiedy zaproponowano mi pracę w LKC Technologies Inc. z tą grupą urządzeń miałam do tego ambiwalentny stosunek. Jednak po bliższym zapoznaniu się z tą dziedziną zweryfikowałam swoje nastawienie. Urządzenie RETeval® jest przenośne, łatwe w użyciu i przejrzyście interpretuje wyniki, co więcej - mieści się w damskiej torebce.

Nowości w Oertli

Ostatni rok był wyzwaniem dla całej branży medycznej. Również w okulistyce dało się odczuć skutki globalnej pandemii. Musieliśmy przekształcić funkcjonujące do tej pory schematy działań i dostosować je do nowych zasad. Nawet w szczycie pandemii serwisanci i inżynierowie aplikacyjni, rozumiejąc powagę swojej roli, pojawiali się w placówkach medycznych. Zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa sanitarnego, dbali o to, aby dostarczane urządzenia były sprawne, a przeszkolony personel mógł swobodnie wykonywać swoje zadania.