Pack BVI - kastomizacja na najwyższym poziomie

Autor: Monika Korycka

Kategoria: Mikrochirurgia oka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/69/2021

Wychodząc z założenia, że odpowiednio dobrane zestawy jednorazowe znacząco poprawiają jakość pracy na sali operacyjnej, Consultronix od wielu lat koncentruje się na rozwoju oraz poszerzaniu swojej oferty o nowe i niezawodne produkty. Materiały stosowane w zestawach BVI Custom Kit dają chirurgom gwarancję bezpieczeństwa, precyzji oraz komfortu pracy.


Najnowszy konfigurator CustomEyes, który otrzymał 1 miejsce podczas rozdania nagród Medical Marketing+Media (MM+M), umożliwia bardzo szybkie stworzenie własnego zestawu do każdej procedury zabiegowej. Szeroki wybór rozmiaru serwet na stolik i na pacjenta, kaniul, fartuchów, rękawiczek, czy innych komponentów daje ogromne możliwości stworzenia zindywidualizowanych zestawów dla każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Konfigurator, po zaakceptowaniu przez nas wszystkich elementów składowych, wizualizuje stworzony Custom Kit, dzięki czemu weryfikujemy go jeszcze przed uruchomieniem procesu produkcji. Na kolejnym etapie zamówienie trafia do produkcji z oznaczeniem jednostki docelowej, do której zostanie dostarczone. 

 

Przedstawiciel naszej firmy pomoże Państwu w stworzeniu i wycenie indywidualnych zestawów w konfiguratorze. W ofercie Consultronix posiadamy również duży wybór gotowych, zróżnicowanych packów, z których większość dostępna jest od ręki. Przede wszystkim mowa tutaj o zestawach do iniekcji doszklistkowych, spośród których łatwo oraz szybko dobierzemy zestaw najbliższy oczekiwaniom odbiorcy.

Przykładowy zestaw operacyjny BVI

BVI ze swoim wieloletnim doświadczeniem, wysokimi standardami pracy i szerokim asortymentem produktów jest partnerem godnym zaufania. Wybierając tę cenioną w świecie markę mamy gwarancję wysokiej jakości, ciągłości dostaw i bezpiecznego asortymentu. W obecnej sytuacji są to istotne wyznaczniki przy decyzji odnośnie narzędzi wyboru pracy. ♦

Więcej informacji na temat pack, zestaw operacyjny, Custom Kit, CustomEyes, BVI znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-Visitec



Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Kiedy warto odejść od standardów? Witrektomia 23, 25 czy 27G?

Postęp technologiczny w zakresie witrektomii umożliwił wykonywanie zabiegów chirurgicznych za pomocą systemów w rozmiarach od 23 do 27G. Złotym standardem jest 23G, jednak w niektórych przypadkach warto dać szansę mniejszej alternatywie. System o rozmiarze 27G wymaga cięcia o średnicy zaledwie 0,42 mm, co pozwala na perfekcyjne zasklepienie się ran, zmniejsza stan zapalny oraz ból pooperacyjny w porównaniu do witrektomii 25G (Kaushik, et al., 2022; Schaal, et al., 2014). W przypadku witreoretinopatii proliferacyjnej (PVR) i retinopatii cukrzycowej proliferacyjnej (PDR) mniejsza średnica narzędzi pozwala na bardziej precyzyjną manipulację. Wskazania chirurgiczne w witrektomii przez część płaską ciała rzęskowego (PPV) 27G obejmują: otwór plamki, ERM, zespół trakcji szklistkowo-plamkowych, obrzęk plamki, krwawienia w tylnym odcinku, trakcyjne odwarstwienie siatkówki, zmętnienie ciała szklistego, a także cukrzycowe odwarstwienie trakcyjne, przedarciowe odwarstwienie siatkówki (RRD), zapalenie wnętrza gałki ocznej i krwotok podplamkowy. 

Lotnik musi mieć sokoli wzrok

,,Lotnik musi mieć sokoli wzrok" - tak pisały czasopisma lotnicze, w których jako pacholę się zaczytywałem. Marzyłem bowiem, żeby zostać lotnikiem. Były tam rekomendacje, jak dbać o wzrok. Zgodnie z zaleceniami odbywałem spacery, by patrzeć na odległe zielone łąki i lasy. Jadłem też dużo marchewki. Pierwsze badanie przez lotniczą komisję lekarską było pozytywne. Nawet zdziwiłem się, że potrafiłem rozróżniać subtelne barwy i precyzyjnie określić odległości. 

Soczewka Aspira 3P-aVA w nowej odsłonie. Metoda fiksacji transskleralnej

Jednym z czynników wpływających na poprawne przeprowadzenie fiksacji transskleralnej soczewki wewnątrzgałkowej techniką Yamane jest dobór odpowiedniego implantu. Spośród dostępnych na rynku soczewek na uwagę zasługuje Aspira 3P-aVA niemieckiej firmy HumanOptics.

Okiem eksperta - Lek. Tomasz Kuc

W codziennej praktyce uzyskanie satysfakcjonującej refrakcji bywa problematyczne, ze względu na pojawiające się utrudnienia w procesie wszczepu implantu. Najważniejsze z nich to: bezsoczewkowość powiązana z brakiem wsparcia torebki tylnej, podwichnięcie implantu, a szczególnie przemieszczenie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej do komory ciała szklistego. 

Wszczep soczewki torycznej tips&tricks

Chirurgia zaćmy z wszczepem sztucznej soczewki to kilkadziesiąt lat historii. Obecnie, w dobie dostępu do wysokiej klasy soczewek wewnątrzgałkowych, z całą pewnością zabieg usunięcia zaćmy jest dodatkowo zabiegiem refrakcyjnym, umożliwiającym skorygowanie wady refrakcji pacjenta i częściowe lub całkowite uwolnienie go od konieczności stosowania korekcji okularowej. Soczewkami wewnątrzgałkowymi korygujemy krótkowzroczność, nadwzroczność, starczowzroczność czy astygmatyzm. W przypadku tego ostatniego, każdy nawet najmniejszy astygmatyzm ma wpływ naostrość wzroku, natomiast wada powyżej 1,5 - 2 dioptrii cylindrycznych ma istotny wpływ na komfort życia pacjenta i praktycznie skazuje go na konieczność stosowania okularów. Astygmatyzm umiarkowany (od 1 do 2 D cylindrycznych) występuje u około 25% populacji, a astygmatyzm powyżej 2 D dotyczy 10% pacjentów. Randomizowane badania przeprowadzone na grupie 23 240 pacjentów operowanych z powodu zaćmy wykazały, że istotny astygmatyzm wykryto u 7,15% z nich. 

W CX News nr 1/69/2021 opublikowano również: