Perfekcja ukryta w szczegółach

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/63/2018

Jako firma cenimy sobie jakość, rzetelność i partnerstwo we współpracy. Dlatego też wzbogaciliśmy nasze portfolio wprowadzając markę HOYA – lidera w produkcji preloadowanych soczewek wewnątrzgałkowych.
 
Producent ma ponad 75 lat doświadczenia w badaniach nad optyką. Hoya Surgical Optics oferuje linię soczewek hydrofobowych, wyposażonych w funkcjonalny system preloaded. Firma określa się mianem „Preloaded IOL Company”, ponieważ produkuje obecnie wyłącznie soczewki fabrycznie załadowane do kartridża, umieszczone w jednorazowym iniektorze. Ponad 6 milionów wszczepionych implantów, za pomocą unikatowego systemu iSert® Preloaded, daje producentowi pozycję jednego z najważniejszych graczy na światowym rynku IOL.
 
W najbliższych numerach CX News będziemy przybliżać Państwu kolejne soczewki Hoya. Cykl artykułów otwieramy prezentacją najnowszej, a zarazem najbardziej zaawansowanej pozycji: Vivinex™ XY1A. Jest to soczewka toryczna służąca do korekcji astygmatyzmu rogówkowego. Powstała ona na platformie opatentowanego materiału hydrofobowego Vivinex™, który charakteryzuje zmodyfikowana budowa cząsteczkowa tylnej powierzchni optyki, zmniejszająca ryzyko wtórnej zaćmy. Dzięki adhezji, występującej pomiędzy tylnią powierzchnią a komorą oka, soczewka chroniona jest przed namnażaniem komórek epitelialnych. Materiał ma wyższy indeks refrakcji i wykazuje mniejsze ryzyko sklejania się dzięki teksturowanym, szorstkim haptykom. Opatentowana optyka ABC Design® koryguje aberrację sferyczną i wprowadza dodatkowo specjalny profil optyczny, minimalizujący oddziaływanie aberracji wyższego rzędu – komy, która wpływa negatywnie na jakość obrazu podczas każdorazowej decentracji układu. Udoskonalony system implantacyjny z iniektorem o małym przekroju tipa daje możliwość wszczepu z mniejszego cięcia - poniżej 2.1 mm. Soczewka w standardowej wersji zawiera zarówno filtr UV, jak i filtr światła niebieskiego, który chroni siatkówkę oraz plamkę żółtą przed AMD. Najważniejszą cechą torycznego implantu Hoya, wyróżniającą go wśród soczewek torycznych, jest system Preloaded. Produkt dostępny jest w 8 modelach ze względu na moc cylindryczną (1 do 6 D), pozwalając na korekcję astygmatyzmu rogówkowego do 4 dpt. Moc sferyczną soczewki można dobrać w zakresie od 1 do 30 dpt. (co 0.5 dioptrii). Kalkulacja odbywa się w prosty sposób dzięki intuicyjnemu kalkulatorowi, dostępnemu na stronie producenta: www.hoyatoric.com. Przeprowadzone badania wykazały bardzo wysoką stabilność obrotową soczewki, co ma kluczowy wpływ na pozytywne wyniki pooperacyjne i zadowolenie pacjenta z jakości widzenia po korekcji astygmatyzmu za pomocą implantu.1
Rys. 1. System implantacyjny iSert® z soczewką toryczną Vivinex™ XY1A 
 
Jednoczęściowa, asferyczna soczewka toryczna Vivinex™ XY1A, jest optymalnym rozwiązaniem dla pacjentów zgłaszających się na operację zaćmy ze stwierdzonym astygmatyzmem rogówkowym. Implant pozwala na dodatkowe skorygowanie występującej wady wzroku podczas jednego zabiegu, niwelując tym samym potrzebę noszenia okularów ze szkłami cylindrycznymi.
 
Należy zauważyć, że zmiany w finansowaniu operacji zaćmy, jakie weszły w życie z dniem 1 lipca 2018, ułatwiają dostęp do procedury wszczepienia takiego implantu. Decyzją Prezesa NFZ operacja zaćmy z soczewką toryczną będzie wchodziła w pakiet zabiegów refundowanych. Przybliża nas to do standardów obowiązujących w wielu krajach europejskich i znacznie podnosi jakość leczenia zaćmy w państwowej służbie zdrowia. Nie bez znaczenia jest tu również cena soczewki, która kooperuje z wysokością refundacji przez NFZ.
 
W celu uzyskania bliższych informacji i zapoznania się z pełną ofertą IOL, dostępnych w naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu z działem handlowym. Polecamy również odwiedzić witrynę internetową www.consultronix.pl, gdzie na bieżąco uzupełniamy informacje o pojawiających się nowościach, w tym także o soczewkach firmy Hoya.
 
1Mediana rotacji soczewki wynosi 1,54˚ (przy 100 zaimplantowanych soczewkach odnotowano rotację <5˚ w czasie 4-6 miesięcy od wszczepu). Study result of the The David J Apple International Laboratory for Ocular Pathology, University Hospital Heidelberg. Report on file. 

Więcej informacji na temat soczewki wewnątrzgałkowe, IOL, Hoya znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Hoya Surgical OpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.