Perymetr komputerowy AP-200BY stanowi nową i niedostępną dotąd propozycję na rynku okulistycznym.
Jest pierwszym na świecie perymetrem diodowym umożliwiającym przeprowadzanie badań z użyciem tradycyjnych bodźców green-on-white zgodnych ze standardem Goldmann III oraz badań blue-on-yellow z wykorzystaniem bodźców typu Goldmann V. Zastosowanie bodźców niebieskich o dużym rozmiarze (Goldmann V) było dotąd zarezerwowane dla producentów najdroższych perymetrów projekcyjnych,
a jest konieczne do zapewnienia wiarygodności przeprowadzanych badań.
Perymetr AP-200BY eliminuje jednocześnie podstawową wadę perymetrów projekcyjnych – hałas generowany przez urządzenie podczas badania. Perymetria blue-on-yellow stanowi jedną z podstawowych obecnie metod wczesnego diagnozowania zmian jaskrowych.
Perymetr AP-200BY posiada wbudowany komputer PC, przez co ograniczona zostaje znacznie ilość kabli i miejsca zajmowanego przez urządzenie. Dla wygody pacjenta i przeprowadzającego badanie wprowadzono elektrycznie regulowany podbródek. Będąca w standardowym wyposażeniu wbudowana wysokiej klasy kamera video w połączeniu z systemem automatycznego śledzenia oka podczas testu pozwala zwiększyć wiarygodność i szybkość przeprowadzanego badania.
Elastyczne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie zapewnia między innymi:
- przeprowadzanie badań z użyciem strategii przesiewowej, progowej, szybkiej progowej i wielu ich wariantów,
- wykorzystanie zdefiniowanych pól o różnych zakresach kątowych; pola mogą być rozszerzane podczas badania zgodnie z preferencjami użytkownika,
- wbudowany edytor własnych pól testowych,
- zintegrowaną bazę danych pacjentów i badań z możliwością pracy w sieci,
- rozbudowany moduł przeglądania i drukowania wyników badań, udostępniający m.in. barwną wizualizację 3D pola testowego, krzywą defektu, przekrój pola oraz wszystkie typy prezentacji standardowych (mapy decybelowe, wzgórza widzenia, odchyłki od normy wiekowej),
- moduły porównywania i analizy statystycznej badań,
- moduł eksportu i importu danych,
- wygodne opcje administracyjne umożliwiające niezależne korzystanie wielu użytkowników z jednego urządzenia.
Więcej informacji na temat perymetru AP-200BY znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.
Drukuj artykuł Udostępnij:
Udostępnij
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:
Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy.
„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy!
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.
Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.
W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.