Pęseta Arita - do udrożniania gruczołów Meiboma

Autor: Daria Bortniczak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/57/2016

Mam przyjemność zaprezentować Państwu nową pęsetę mikrochirurgiczną z cyklu „narzędzia do zadań specjalnych“. Projekt został stworzony przez dr. Reiko Arita, pochodzącego z miasta Saitama w Japonii. 
 
Pęseta Arita 

Pęseta Arita służy do delikatnego wyciskania łojowej wydzieliny z dysfunkcyjnych gruczołów tarczkowych (Meiboma). Ukształtowanie ramion pęsety pozwala operatorowi na łatwe umiejscowienie końcówek po wierzchniej stronie powieki równolegle do jej brzegu. 
 
 Pęseta Arita

Szerokie, polerowane na gładko szczęki są wykorzystywane do atraumatycznego ściskania gruczołów w celu usunięcia okluzji, przy jak najmniejszym odczuwalnym dla pacjenta bólu. Narzędzie jest bardzo łatwe w obsłudze, zarówno w przypadku górnej, jak i dolnej powieki oraz podczas pracy od strony skroniowej i nosowej. 

Zapraszamy do sprawdzenia tego wyjątkowego narzędzia w Państwa praktyce!

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki KatenaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.