Philips prezentuje nowości w swojej ofercie

Na kongresie RSNA, który odbył się po koniec 2010 roku Philips zaprezentował nową linię rezonansów magnetycznych pod nazwą Ingenia oraz tomograf komputerowy Ingenuity.
 
Ingenia
Rodzina Ingenia składa się z trzech modeli: Omega 1.5 T, Omega HP 1.5 T oraz Ingenia 3.0 T. Dzięki zastosowaniu zupełnie nowej technologii dStream®, Philips stworzył pierwsze na świecie w pełni cyfrowe rezonanse magnetyczne – sygnał wychodzący z cewek jest już kodowany systemem zero – jedynkowym. Brak jest, znanego z dotychczasowych modeli, konwertera RF zamieniającego sygnał analogowy na cyfrowy. Wszystkie połączenia kablowe są wykonane w technologii optycznej. Inżynierom frmy Philips udało się dodatkowo uzyskać jedne z najlżejszych cewek – WholeBody waży ok. 10 kg.  Użycie cyfrowej transmisji sygnału pozwoliło na około 20% szybsze skanowanie oraz 40% zmniejszenie stosunku sygnału do szumu w porównaniu z wersją cyfrowo-analogową. Zmianie uległ również gantry, w którym otwór pacjenta został zwiększony do średnicy 70 cm, zaś cewka WholeBody umieszczona w stole pokrywa 200 cm długości. Dodatkowo gniazda wtykowe cewek zlokalizowane są na blacie stołu.

Ingenia 3,0T Philips


Ingenuity
Nowością w rodzinie tomografów komputerowych frmy Philips jest model Ingenuity. Aparat ten posiada 64 rzędy detektorów pozwalające na akwizycje 128 warstw. Dzięki zastosowaniu technologi iDose czwartej generacji uzyskano do 80% mniejsze dawki promieniowania, dzięki czemu tomograf ten znajduje idealne zastosowanie przy badaniu najmłodszych pacjentów oraz osób, które są w trakcie leczenia onkologicznego. System Ingenuity, jako jedyny na świecie, pozwala na podgląd tworzonych obrazów już w trakcie badania, co pozwala na zmianę parametrów podczas wykonywanego skanu. Kolejną nowością jest zastosowanie platformy –  Imaging 2.0 - wyznaczającej nowy kierunek w obrazowaniu diagnostycznym. Nie jest to już tylko system do rekonstrukcji i obróbki obrazów,  Imaging 2.0 znajduje także zastosowanie m.in. przy tworzeniu baz przypadków radiologicznych. Aparat ten został również wyposażony w specjalny interfejs, który pozwala na sterowanie wstrzykiwaczem bezpośrednio z konsoli tomografu. Wyeliminowano dodatkowy panel sterujący, co znacznie ułatwia wykonywanie badań kontrastowych, skraca ich czas oraz zmniejsza ilość wykorzystywanego środka kontrastowego. Całość została stworzona z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pacjenta.

Ingenuity Philips
 
 
 Dzięki wprowadzonym innowacjom w dziedzinie zaawansowanej diagnostyki obrazowej Philips uczynił kolejny krok, by stać się niekwestionowanym liderem na rynku medycznym jednocześnie zostawiając konkurencję z tyłu. 
 philips
 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki PhilipsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.