PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/68/2020

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy.
  
MULTIFUNKCYJNA PLATFORMA DOKUMENTUJĄCA
Modułowa budowa urządzenia łączy różne platformy obrazowania:
  • FotoFinder dermoscope służy do badania znamion i dermoskopii. Specjalizuje się w monitorowaniu, porównywaniu oraz analizie zmian skórnych, a ponadto jest obsługiwany, a także wspomagany przez algorytmy sztucznej inteligencji – FotoFinder AI.
  • FotoFinder aesthetics z programem Proposer pozwala na tworzenie spersonalizowanych planów zabiegowych w oparciu o zabiegi i produkty oferowane w klinice. Dzięki programowi eksperckiemu Adonia Compare możliwa jest analiza obrazów skóry twarzy pod kątem zaczerwienienia, przebarwień oraz śledzenie postępów w leczeniu.
  • FotoFinder trichoscopy przeznaczony do konsultacji pacjentów łysiejących. Usługa TrichoLAB na podstawie zdjęć skóry głowy dostarcza raport trichoskopowy: statystyczny i opisowy. Natomiast oprogramowanie Trichoscale pro jest narzędziem pozwalającym na uzyskanie automatycznych, cyfrowych trichogramów. Obydwa rozwiązania stanowią podstawę rzetelnej diagnozy – bez konieczności golenia włosów! 
FOTOGRAFIA TWARZY I SKALPU
Na dedykowanym wózku zainstalowano podstawę portretową, która pozwala na wygodne umieszczenie czoła lub brody. Połączono ją z systemem oświetlenia PolFlash oraz z aparatem.
 
Podczas, gdy głowa pacjenta pozostaje nieruchoma na podkowiastej podporze, zestaw fotografujący obraca się w lewo i prawo w zakresie 180 stopni, gwarantując spójną dokumentację obszaru leczenia. Platforma umożliwia wykonanie imponujących zdjęć poglądowych w polaryzacji krzyżowej, podkreślającej lokalizację obszarów dotkniętych wypadaniem włosów.
 
Wykonanie profesjonalnych i powtarzalnych zdjęć z dziedziny medycyny estetycznej – „przed i po” zabiegach, zapewnia okrągła podstawa portretowa na podbródek, działająca na linii twarz-dekolt.
 
DERMOSKOPIA SKÓRY, WŁOSÓW I PAZNOKCI
 
Serce systemu – kamera medicam® 1000s® to urządzenie wszechstronne: bez względu na to, czy używamy jej do wideodermoskopii, trichoskopii, monitorowania stanów zapalnych skóry czy kapilaroskopii. Pozwala na tworzenie zdjęć oraz filmów poglądowych w wybranym powiększeniu (zdjęcia mikro), a co więcej w niespotykanej ostrości i jakości. Unikalne, wbudowane oświetlenie TwinLight zapewnia wygodne przełączanie pomiędzy światłem spolaryzowanym a niespolaryzowanym lub trybem bezkontaktowym. 
 
PLANOWANIE PRZESZCZEPÓW WŁOSÓW
 
Uwaga chirurdzy! Z nowym systemem TrichoLAB TransPlanner można w szybki oraz łatwy sposób stworzyć plan przeszczepu włosów. Dzięki wiarygodnym obliczeniom, bez konieczności golenia wybranych obszarów głowy urządzenie pomaga określić, ile graftów należy pobrać a następnie wszczepić, aby uzyskać optymalny efekt. 
 
FotoFinder studio 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Studium przypadku - trichoskopia

45-letnia pacjentka zgłosiła się z powodu kilku ognisk łysienia wielkości do 1 cm, które były zlokalizowane w okolicy wierzchołka głowy i którym towarzyszył silny świąd (fot. 1.). W obrębie zmian obecne były rzadkie i krótkie łodygi włosów. Wywiad chorobowy był kilkumiesięczny. 

Pierwszy w Polsce FotoFinder studio - doświadczenia własne i organizacja pracy w oparciu o sprzęt

W 2020 roku na światowy rynek trafiło nowe urządzenie firmy FotoFinder – Studio. Już na początku 2021 r. zakupiliśmy je do naszego gabinetu. Była to naturalna ewolucja w stronę bardziej zaawansowanej technologii, gdyż przygodę z FotoFinderem rozpoczęliśmy 9 lat wcześniej od biurkowej wersji wideodermoskopu: laptopa z kamerą 800HD.

Jednolity system badania znamion w Polsce. Czy to możliwe?

Wyeliminowanie nowotworów skóry z życia milionów ludzi to misja Ogólnopolskiego Centrum Badania Znamion Twoje Znamiona. Towarzyszy nam w codziennej pracy i jest motorem naszego działania. Upowszechnienie badań dermatoskopowych w Polsce, zwiększenie liczby osób świadomie badających znamiona i w końcu wymierny wpływ na zmniejszenie umieralności z powodu nowotworów skóry w Polsce stanowią nasze nadrzędne cele. 

Studium przypadku - w duchu Total Body Dermoscopy

Przypadek, który prezentuję to starszy mężczyzna, określany jako pacjent wysokiego ryzyka, zmagający się z zespołem znamion dysplastycznych. Jego znamiona przez ponad 10 lat były regularnie badane w Szpitalu Uniwersyteckim w Lyonie. 

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

W CX News nr 2/68/2020 opublikowano również: