PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/68/2020

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy.
  
MULTIFUNKCYJNA PLATFORMA DOKUMENTUJĄCA
Modułowa budowa urządzenia łączy różne platformy obrazowania:
  • FotoFinder dermoscope służy do badania znamion i dermoskopii. Specjalizuje się w monitorowaniu, porównywaniu oraz analizie zmian skórnych, a ponadto jest obsługiwany, a także wspomagany przez algorytmy sztucznej inteligencji – FotoFinder AI.
  • FotoFinder aesthetics z programem Proposer pozwala na tworzenie spersonalizowanych planów zabiegowych w oparciu o zabiegi i produkty oferowane w klinice. Dzięki programowi eksperckiemu Adonia Compare możliwa jest analiza obrazów skóry twarzy pod kątem zaczerwienienia, przebarwień oraz śledzenie postępów w leczeniu.
  • FotoFinder trichoscopy przeznaczony do konsultacji pacjentów łysiejących. Usługa TrichoLAB na podstawie zdjęć skóry głowy dostarcza raport trichoskopowy: statystyczny i opisowy. Natomiast oprogramowanie Trichoscale pro jest narzędziem pozwalającym na uzyskanie automatycznych, cyfrowych trichogramów. Obydwa rozwiązania stanowią podstawę rzetelnej diagnozy – bez konieczności golenia włosów! 
FOTOGRAFIA TWARZY I SKALPU
Na dedykowanym wózku zainstalowano podstawę portretową, która pozwala na wygodne umieszczenie czoła lub brody. Połączono ją z systemem oświetlenia PolFlash oraz z aparatem.
 
Podczas, gdy głowa pacjenta pozostaje nieruchoma na podkowiastej podporze, zestaw fotografujący obraca się w lewo i prawo w zakresie 180 stopni, gwarantując spójną dokumentację obszaru leczenia. Platforma umożliwia wykonanie imponujących zdjęć poglądowych w polaryzacji krzyżowej, podkreślającej lokalizację obszarów dotkniętych wypadaniem włosów.
 
Wykonanie profesjonalnych i powtarzalnych zdjęć z dziedziny medycyny estetycznej – „przed i po” zabiegach, zapewnia okrągła podstawa portretowa na podbródek, działająca na linii twarz-dekolt.
 
DERMOSKOPIA SKÓRY, WŁOSÓW I PAZNOKCI
 
Serce systemu – kamera medicam® 1000s® to urządzenie wszechstronne: bez względu na to, czy używamy jej do wideodermoskopii, trichoskopii, monitorowania stanów zapalnych skóry czy kapilaroskopii. Pozwala na tworzenie zdjęć oraz filmów poglądowych w wybranym powiększeniu (zdjęcia mikro), a co więcej w niespotykanej ostrości i jakości. Unikalne, wbudowane oświetlenie TwinLight zapewnia wygodne przełączanie pomiędzy światłem spolaryzowanym a niespolaryzowanym lub trybem bezkontaktowym. 
 
PLANOWANIE PRZESZCZEPÓW WŁOSÓW
 
Uwaga chirurdzy! Z nowym systemem TrichoLAB TransPlanner można w szybki oraz łatwy sposób stworzyć plan przeszczepu włosów. Dzięki wiarygodnym obliczeniom, bez konieczności golenia wybranych obszarów głowy urządzenie pomaga określić, ile graftów należy pobrać a następnie wszczepić, aby uzyskać optymalny efekt. 
 
FotoFinder studio 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderW CX News nr 2/68/2020 opublikowano również: