PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/68/2020

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy.
  
MULTIFUNKCYJNA PLATFORMA DOKUMENTUJĄCA
Modułowa budowa urządzenia łączy różne platformy obrazowania:
  • FotoFinder dermoscope służy do badania znamion i dermoskopii. Specjalizuje się w monitorowaniu, porównywaniu oraz analizie zmian skórnych, a ponadto jest obsługiwany, a także wspomagany przez algorytmy sztucznej inteligencji – FotoFinder AI.
  • FotoFinder aesthetics z programem Proposer pozwala na tworzenie spersonalizowanych planów zabiegowych w oparciu o zabiegi i produkty oferowane w klinice. Dzięki programowi eksperckiemu Adonia Compare możliwa jest analiza obrazów skóry twarzy pod kątem zaczerwienienia, przebarwień oraz śledzenie postępów w leczeniu.
  • FotoFinder trichoscopy przeznaczony do konsultacji pacjentów łysiejących. Usługa TrichoLAB na podstawie zdjęć skóry głowy dostarcza raport trichoskopowy: statystyczny i opisowy. Natomiast oprogramowanie Trichoscale pro jest narzędziem pozwalającym na uzyskanie automatycznych, cyfrowych trichogramów. Obydwa rozwiązania stanowią podstawę rzetelnej diagnozy – bez konieczności golenia włosów! 
FOTOGRAFIA TWARZY I SKALPU
Na dedykowanym wózku zainstalowano podstawę portretową, która pozwala na wygodne umieszczenie czoła lub brody. Połączono ją z systemem oświetlenia PolFlash oraz z aparatem.
 
Podczas, gdy głowa pacjenta pozostaje nieruchoma na podkowiastej podporze, zestaw fotografujący obraca się w lewo i prawo w zakresie 180 stopni, gwarantując spójną dokumentację obszaru leczenia. Platforma umożliwia wykonanie imponujących zdjęć poglądowych w polaryzacji krzyżowej, podkreślającej lokalizację obszarów dotkniętych wypadaniem włosów.
 
Wykonanie profesjonalnych i powtarzalnych zdjęć z dziedziny medycyny estetycznej – „przed i po” zabiegach, zapewnia okrągła podstawa portretowa na podbródek, działająca na linii twarz-dekolt.
 
DERMOSKOPIA SKÓRY, WŁOSÓW I PAZNOKCI
 
Serce systemu – kamera medicam® 1000s® to urządzenie wszechstronne: bez względu na to, czy używamy jej do wideodermoskopii, trichoskopii, monitorowania stanów zapalnych skóry czy kapilaroskopii. Pozwala na tworzenie zdjęć oraz filmów poglądowych w wybranym powiększeniu (zdjęcia mikro), a co więcej w niespotykanej ostrości i jakości. Unikalne, wbudowane oświetlenie TwinLight zapewnia wygodne przełączanie pomiędzy światłem spolaryzowanym a niespolaryzowanym lub trybem bezkontaktowym. 
 
PLANOWANIE PRZESZCZEPÓW WŁOSÓW
 
Uwaga chirurdzy! Z nowym systemem TrichoLAB TransPlanner można w szybki oraz łatwy sposób stworzyć plan przeszczepu włosów. Dzięki wiarygodnym obliczeniom, bez konieczności golenia wybranych obszarów głowy urządzenie pomaga określić, ile graftów należy pobrać a następnie wszczepić, aby uzyskać optymalny efekt. 
 
FotoFinder studio 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa. 

W CX News nr 2/68/2020 opublikowano również: