Prezentacje DEMO - śródoperacyjnych aparatów RTG

Autor: Krzysztof Czepirski

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 1/51/2015

Rozważając zakup nowego śródoperacyjnego aparatu RTG przeglądamy broszury i foldery, rozmawiamy z przedstawicielami wielu producentów, czy też zasięgamy opinii użytkowników w innych placówkach. Jednak doświadczenie podpowiada, że nic nie zastąpi możliwości przetestowania aparatu we własnym ośrodku. Jest dla nas niezwykle ważne, abyście mogli Państwo poznać nasze urządzenia w praktyce, czyli codziennym użytkowaniu. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom firma Consultronix daje możliwość wypróbowania podczas prezentacji jednego z dwóch śródoperacyjnych aparatów RTG z rodziny ARCADIS - ARCADIS Varic i ARCADIS Avantic
 
 Arcadis

Pierwsze z urządzeń - ARCADIS Varic dedykowane jest głównie do zabiegów ortopedycznych oraz chirurgii ogólnej. Spośród jego licznych zalet warto wymienić niewielki ciężar zespołu ramienia C, kompaktowość oraz doskonałą jakość obrazu, którą zapewnia przetwornik o rozdzielczości 1024x1024 pikseli. Z kolei ARCADIS Avantic to model bardziej zaawansowany, przeznaczony głównie do zabiegów chirurgii naczyniowej. Jego niewątpliwym atutem jest okazałych rozmiarów wzmacniacz obrazu (13”) z wyjmowaną kratką przeciwroproszeniową, jak również duża moc generatora, która umożliwia pracę z wysokim prądem. Listę zalet uzupełnia również lampa z obrotową anodą posiadająca dużą pojemność cieplną, co znacznie wydłuża czas pracy, nim urządzenie ulegnie przegrzaniu. 

Obsługa obu aparatów nie nastręcza wielkich trudności. Oczywiście, podczas prezentacji możecie Państwo liczyć na niezbędne szkolenie, a także asystę przy pierwszych zabiegach. Dodatkowo możecie Państwo przekonać się, jak aparat sprawdzi się w waszej placówce oraz odnaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania: 
• jakie procedury będą mogli przeprowadzić Państwa lekarze? 
• czy aparat dobrze sprawdzi się na sali operacyjnej? 
• czy pogodzimy jego pracę ze stołem operacyjnym? 
• czy obsługiwanie aparatu jest wystarczająco intuicyjne? 
• czy można odpowiednio udokumentować przeprowadzone procedury? 

Jesteśmy absolutnie przekonani o olbrzymiej funkcjonalności i niezawodności aparatów ARCADIS, które na pewno znajdą swoje zastosowanie w niejednym gabinecie i sali operacyjnej. A dzięki Consultronix i naszej trosce o klienta macie Państwo niepowtarzalną okazję sami się o tym przekonać przed zakupem.
 
ZdjęciaRTG
 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki SiemensOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.