Przemyślane rozwiązania czyli idealne narzędzia Kateny

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Finanse Artykuł opublikowano w CX News nr 3/41/2012

Trzydziestopięcioletnie doświadczenie w produkcji narzędzi, pozwoliło firmie Katena stworzyć portfolio ekskluzywnych narzędzi mikrochirurgicznych, przystosowanych do innowacyjnych i nowoczesnych technik chirurgicznych. Ręczna produkcja, unikalne projekty i wysoka jakość użytych materiałów decydują o tym, że Katena jest dziś światowym liderem produkcji narzędzi mikrochirurgicznych.

Narzędzia jednoczęściowe

Narzędzia delikatne, takie jak: pęsety, niektóre nożyczki, manipulatory czy czopery, wykonane są z jednego kawałka metalu. Dzięki temu wyeliminowano ryzyko osłabienia materiału w miejscu łączenia, do którego może dojść np. podczas nieuważnej sterylizacji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pęset z bardzo delikatnymi końcami lub narzędzi do technik MICRO.

Narzędzia dwuczęściowe

W katalogu znajdują się również narzędzia wykonane z dwóch części metalu, połączonych ze sobą techniką laserową. Zastosowanie tego typu rozwiązania również nie jest przypadkowe i ma swoje praktyczne uzasadnienie. W przypadku delikatnych nożyczek ze sprężynową rękojeścią np. K4- 2020, dwuelementowa konstrukcja pozwala na łatwą wymianę delikatnej rękojeści, która przy nieuważnej sterylizacji może ulec uszkodzeniu. Gdyby narzędzie było wykonane z jednej części wymiana uszkodzonej rękojeści byłaby niemożliwa przez co nożyczki nadawałyby się jedynie do utylizacji.

 

Delikatne nożyczki ze sprężynową rękojeścią

 

Użyteczność

Niemal w każdym narzędziu opracowano unikalny system ułatwiający chirurgowi pracę. Pęsety wyposażono w specjalne blokady zapobiegające uszkodzeniu delikatnych struktur oka, znaczniki, różne profile końcówek, swoiste systemy zamykania szczęk, czy rękojeści dostosowane do rodzaju przeprowadzanej czynności.

 

profile końcówek

 

Wyjątkowe czopery

Czopery posiadają różne rodzaje tipów, kąty zagięcia, długości, czy stopień ostrości - dostosowany do umiejętności operacyjnych chirurgów.

Na szczególną uwagę zasługuje Akahoshi Combo Prechopper K5-7232, który przystosowany jest zarówno do miękkich jak i twardych jąder soczewki. Górna część końcówki odpowiada za przełamanie jądra miękkiego, natomiast dolna, ostra - przygotowana jest do twardych soczewek. Ponadto okrągła, lekko karbowana rękojeść, pozwala łatwo i sprawnie obracać narzędziem wewnątrz oka.

 

nr kat. K5-7232

 

Jeśli szukasz narzędzi doskonałych, takich które nie tylko sprawdzą się na sali operacyjnej, ale takich które będą unikalne i doskonałe w każdym szczególe, Katena jest marką która swoją ofertą odpowiada na te oczekiwania.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki KatenaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Finanse:

Okiem eksperta: doświadczenia z soczewką Aspira w trudnych przypadkach

Fakoemulsyfi kacja z implantacją zwijalnej soczewki wewnątrzgałkowej do torebki jest powszechnie stosowaną metodą operacyjną u pacjentów z zaćmą. Wskaźnik komplikacji śródoperacyjnych jest niewielki – nie przekracza 5% przypadków. Przedarcie torebki tylnej soczewki w trakcie zabiegu jest poważnym powikłaniem, którego częstotliwość waha się od poniżej 2% do 5% u doświadczonych chirurgów, do nawet 14% u rezydentów.

Dotacje dla lekarzy czyli Fundusze Europejskie dla sektora ochrony zdrowia

Lekarze to specyficzna grupa zawodowa, zwłaszcza lekarze specjaliści. Dobrze zarabiają, ale i dużo pracują. Przeważnie wykonują typowe zabiegi i procedury medyczne, a przecież dotacje są na działania innowacyjne. Czy zatem lekarze mają szansę na dofinansowanie unijne? Jeśli mają pomysł na świadczenie innowacyjnej usługi lub planują projekt badawczo- rozwojowy, to jak najbardziej tak.

Inne czasy były…

Kiedy zaczynałem być satyrykiem panowała komuna. Kto mógł przypuszczać, że już po czterdziestu latach Polska będzie… w ruinie. Wtedy wszystko było inaczej. 

Sprzęt medyczny z unijnych dotacji

W ostatnim czasie pojawiają się możliwości pozyskania dotacji na zakup sprzętu medycznego. Budżet unijny przeznaczony na wsparcie Polski na lata 2014-2020 dopiero rusza. Pierwsze konkursy ukazały się w programach ogólnopolskich, a w regionalnych spodziewane są w pierwszych kwartałach 2016 roku. 

Polski system opieki zdrowotnej wkrótce zmierzy się z kosztami wymiany przestarzałego sprzętu medycznego

Wymiana przestarzałego sprzętu do obrazowania diagnostycznego w polskich placówkach opieki zdrowotnej w latach 2013–2015 będzie kosztować blisko 430 mln złotych. Podmioty świadczące usługi zdrowotne muszą wypracować racjonalne finansowo strategie wymiany starego sprzętu na nowy.