Radiofrekwencja - energia odnawiająca skórę

Twoja skóra jest zmęczona, wiotka, pojawiają się zmarszczki... Pierwsze co przychodzi do głowy to botox. Warto jednak docenić dobroczynne działanie fal radiowych, które pozwalają na lifting twarzy oraz poprawiają kondycję skóry całego ciała bez użycia skalpela.
Energia fal radiowych (radiofrekwencja, RF) jest rodzajem energii elektromagnetycznej, która stymuluje skórę w kierunku produkcji neokolagenu i elastyny. ACCENT XL to sprawdzony już  system radiofrekwencji do termoterapii wolumetrycznej. Jest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie służące do m.in. niechirurgicznego modelowania sylwetki, redukcji cellulitu, redukcji zmarszczek, ujędrniania i napinania skóry.

W przeciwieństwie do innych urządzeń RF na rynku (RadioFrequency) terapia ACCENT XL jest szybka, w stu procentach bezpieczna dla pacjenta, a przy tym praktycznie bezbolesna!

ACCENT XL pomaga zlikwidować problemy zarówno w obrębie twarzy, jak i całego ciała. Dokonuje bezinwazyjnego liftingu skóry, poprawia owal
twarzy, unosi zwisający podbródek, wygładza zmarszczki, redukuje miejscową tkankę tłuszczową, likwiduje zwiotczenia skóry w obrębie ramion, brzucha, pośladków czy ud, a także leczy zaawansowane postaci cellulitu.

Wyjątkową skuteczność w redukcji tzw. skórki pomarańczowej i liftingu skóry zapewniają 3 różne głowice (unipolarna UniLarge, bipolarna Bipolar i ruchoma głowica do masażu UniForm) pozwalające precyzyjnie dopasować rodzaj i głębokość terapii do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Zapewnia to doskonałe efekty i najwyższy poziom bezpieczeństwa.  Technologia IN-Motion™ sprawia że zabieg jest bezbolesny.
 
Wykorzystywane w trakcie terapii różne głowice mają różne dla niej zastosowanie. I tak: unipolarna – pozwala na redukcję cellulitu i głęboką stymulację i reorganizację kolagenu (reshaping); bipolarna – pozwala na płytsze, bezpieczne i precyzyjne usuwanie zmarszczek i lifting skóry w okolicach gdzie skóra jest delikatna i cieńsza np.: na twarzy; UniForm z kolei to opatentowana ruchoma głowica do redukcji cellulitu i biorewitalizacji skóry na dużych powierzchniach, dodatkowo podnosząca skuteczność terapii poprzez masaż.

System ACCENT XL wykorzystuje pole radiowe do wytwarzania ciepła w tkankach - poprzez dwa mechanizmy: wprawianie w ruch rotacyjny molekuł wody i zjawisko oporności tkanek. Poprzez odpowiednie zastosowanie różnych głowic, podgrzaniu (termoterapii) poddawane są odpowiednie warstwy skóry i tkanki podskórnej. Zapewnia to efekt wygładzenia i liftingu skóry oraz zmian objętościowych – modelowania sylwetki poprzez wzrost przepływu krwi przez tkanki, obkurczenie i reorganizację włókien kolagenu – lifting i ujędrnienie skóry, wzrost syntezy nowego kolagenu – biorewitalizacja, wzrost napięcia i obkurczenie tkanki łącznej – remodeling, poprawa konturów i struktury 3D skóry, wzmożony drenaż płynu obrzękowego tkanki tłuszczowej – redukcja cellulitu i objętości tkanki tłuszczowej. Połączenie działania kilku głowic zapewnia niespotykane możliwości terapii cellulitu i wiotkości skóry.

Wpływ fal radiowych na kolagen jest dwuetapowy i można go podzielić na efekt krótkotrwały, natychmiastowy i odległy długotrwały. Kolagen typu I stanowi podstawowe rusztowanie skóry właściwej. Prawidłowo usieciowany tworzy układ helisy zbudowanej z trzech splecionych łańcuchów kolagenu, utrzymywanych dzięki wiązaniom krzyżowym i cząsteczkom chemicznym. Wraz z wiekiem degradacja kolagenu postępuje, poszczególne jego włókna skracają się, uszkadzają i fragmentują. Stwierdzono, że skóra dorosłego człowieka co roku traci około 1procent zawartości kolagenu w skórze właściwej. W wyniku podgrzania skóry przez RF podgrzewa się kolagen, niektóre wiązania krzyżowe rozrywają się i struktura potrójnej helisy ulega rozwinięciu. Kolagen ulega częściowemu rozpadowi. Dzięki zachowanym wiązaniom chemicznym helisa ulega rozluźnieniu, ale się nie rozpada, lecz pogrubia i rozplata. To skrócenie włókien kolagenowych daje zauważalne naciągnięcie skóry tuż po zabiegu RF.

W wyniku częściowego rozpadu włókien kolagenowych wydzielane są enzymy, które trawią uszkodzony kolagen, a produkty rozpadu stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu de novo. Tak rozpoczyna się złożony proces tzw. remodelingu skóry właściwej, który trwa kilka miesięcy (w przypadku głębszego podgrzania skóry). Te właściwości stymulujące produkcję i remodeling kolagenu w konsekwencji prowadzą do uzyskania jędrnej i bardziej elastycznej skóry.

Sprawdzony schemat terapii przewiduje  4-6 sesji zabiegowych co 15-25 dni w obrębie twarzy. Ciało z kolei wymaga 5-10 sesji zabiegowych co 7- 21 dni. Dla utrzymania efektów zabiegu poleca się stosować kurację podtrzymującą: na twarz 1 zabieg co 2-3 miesiące, na ciało 1 zabieg co 1-3 miesiące. Zabiegi są wykonywane w seriach. Rezultaty widoczne są bardzo szybko – już po pierwszych kilku zabiegach. Zabieg trwa od 20 do 60 minut w zależności od wielkości leczonej powierzchni. Jest całkowicie bezbolesny (pacjent odczuwa jedynie ciepło w miejscu zabiegu). Terapia nie wymaga ze strony pacjenta przerwy w pracy i życiu towarzyskim. Przeciwwskazania, które wykluczają z przeprowadzenia zabiegu to ciąża, rozrusznik serca, ciężkie i przewlekłe choroby nerek, wątroby, choroba niedokrwienna serca i przebyty zawał mięśnia sercowego, choroby zapalne skóry w obszarze poddanym kuracji, choroba nowotworowa. Z ważnych wskazań po zabiegu należy wymienić nawadnianie organizmu poprzez picie dużych ilości wody około 2.5 litra przez 3 dni po zabiegu, stosowanie diety ubogotłuszczowej   w dniu zabiegu i 3 dni po zabiegu,  powstrzymanie się od gorących kąpieli przez 2 dni po zabiegu, rezygnację z wyczerpujących ćwiczeń fizycznych i używania sauny przez 3 dni po zabiegu,  powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych przez 3 dni po zabiegu.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni można połączyć z mezoterapią kwasem hialuronowym, który dodatkowo uzupełnia poziom nawilżenia skóry Zabiegi na ciało systemem ACCENT XL można wykonywać naprzemiennie z lipolizą iniekcyjną, która usuwa miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej.

 

alma lasers

 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Diagnostyka wieloobiawowej choroby uwarunkowanej genetycznie. Doświadczenie z pracy na systemie vexia

Jestem użytkownikiem FotoFinder od 15 lat. Obecnie pracuję na modelu vexia z kamerą medicam 800. Każdy pacjent z chorobami skóry i przed zabiegami medycyny estetycznej ma wykonywaną pełną dokumentację w systemie FotoFinder, która pozwala ocenić przebieg terapii.

Okno w głąb skóry. Nieinwazyjna histopatologia XXI wieku w zasięgu ręki

Historia histologii sięga XVII wieku. Barwniki, parafina, kriostaty, pierwsze mikroskopy – wszystko to doprowadziło do tego, gdzie obecnie jesteśmy. Momentu, gdy na podstawie niewielkiego wycinka tkanki specjaliści decydują o rozpoznaniu rzutującym na przyszłość każdego zaniepokojonego swoim stanem pacjenta. 

Dołącz do rodziny FotoFinder. Zapraszamy do akcji partnerskiej

FotoFinder podczas 30 lat działalności dowiódł, że liczy się dla niego nie tylko jakość produkowanych urządzeń lecz także wymiar edukacyjny, dzięki czemu skupił wokół siebie światowej klasy specjalistów. Utrzymując rodzinny charakter, firmie udało się zbudować współpracującą ze sobą społeczność posiadaczy marki. Z FotoFinder jesteśmy związani od ponad 15 lat. Przez ten czas wspólnie wprowadziliśmy na polski rynek kilkaset urządzeń. Muszę podkreślić, że nawet te najstarsze wciąż funkcjonują i dobrze spełniają swoje zadanie, co potwierdza, że jakość i niezawodność są ważnymi zaletami tej marki. Pierwszy wideodermoskop FotoFinder powstał w niewielkiej niemieckiej miejscowości jako efekt pracy rodzinnej firmy. Od tamtej pory nieustanny rozwój technologii szedł w parze z konsekwentnym rozbudowywaniem społeczności użytkowników tej marki. Imponujący jest ogrom pracy, jaki zespół FotoFinder włożył w stworzenie sieci edukacyjnej. Doświadczeni specjaliści dermoskopii nieodpłatnie i rzetelnie dzielą się wiedzą z każdym, kto chce być częścią tej wyjątkowej grupy. Zarówno wykłady prowadzone w trakcie międzynarodowych kongresów, jak i comiesięczne piątkowe spotkania on-line w ramach FotoFinder Academy, sprawiły, że tysiące lekarzy z całego świata otrzymuje stałe wsparcie w pogłębianiu wiedzy i w samym procesie stawiania diagnozy.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego - Orit Markowitz MD

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.