Rekomendujemy Accenta

Niespełna dwa lata temu zadecydowaliśmy poszerzyć ofertę naszego Gabinetu o system wykorzystujący fale radiowe. Przy wyborze kierowaliśmy się parametrami urządzeń, tj. moc i częstotliwość, które decydują o skuteczności zabiegów. Zakup poprzedzony był wnikliwymi i szczegółowymi porównaniami wszystkich dostępnych urządzeń tego typu na rynku światowym. Wybór padł na urządzenie Accent – Alma Lasers, cechujące się najwyższymi parametrami.

Istotną kwestią, warunkującą zakup, było bezpieczeństwo pacjentów. Podczas testów przekonaliśmy się o minimalnym ryzyku powikłań pozabiegowych. Brak efektów ubocznych jest kluczowym elementem wpływającym na zadowolenie pacjenta. Uprzedzano nas o ewentualnych komplikacjach i znamy przypadki, kiedy się takie pojawiły. Podejrzewamy tu jednak wpływ tzw. czynnika ludzkiego, jak zmęczenie czy brak koncentracji. Zaletą systemu Accent okazał się również korzystny stosunek ceny do możliwości urządzenia. Należy tu wspomnieć o braku zużywalnych elementów, które zwiększają koszty poniesione przez gabinet jak i cenę zabiegu dla pacjenta. Istotnym plusem tego typu urządzeń jest możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na stopnień opalenizny.

W naszym Gabinecie system Accent wykorzystujemy jako jedno z trzech podstawowych urządzeń w zabiegach antystarzeniowych i rewitalizujących skórę. Doskonale uzupełnia on działanie IPL 540 nm, Dye-PL 500-600 nm oraz lasera frakcyjnego Pixel. Terapie łączone skutecznie pomagają w walce z upływającym czasem.

Przy zabiegach okolic twarzy obserwujemy redukcję luźnej skóry tzw. ”chomików”, poprawę napięcia oraz struktury skóry wokół oczu i czoła. Zabiegi na ciało gwarantują świetne efekty antycellulitowe.

Po 19 miesiącach użytkowania możemy powiedzieć, że 99% naszych pacjentów jest bardzo zadowolonych z efektów. Decydują się na powtarzanie serii zabiegów lub kontynuują terapie na kolejnych partiach ciała.

Powodzenie zabiegów i ich skuteczność w ogromnym stopniu zależy od staranności osoby wykonującej zabieg oraz wykonywania zabiegów w seriach. Założyliśmy obowiązkowo 5 zabiegów w serii, dzięki temu uzyskujemy rewelacyjne rezultaty. Szczególną uwagę zwracamy na przygotowanie pacjenta oraz jego oczekiwań co do rezultatu zabiegu. Skrupulatne przeprowadzenie wywiadu przed zabiegiem chroni nas przed wystąpieniem nagłych niepożądanych efektów ubocznych. A jeśli się takowe pojawiają jak np. krostki po zabiegach na twarz, wypracowaliśmy procedury aby je niwelować. Zawsze pamiętamy, jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych, że każdy pacjent reaguje indywidualnie.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Zastosowanie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej w diagnostyce czerniaka skóry

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda obrazowania skóry. Pozwala zwizualizować tkanki w rozdzielczości porównywalnej do tej uzyskiwanej w klasycznym badaniu histopatologicznym. Podczas badania skóry można zobrazować: naskórek wraz z jego warstwami oraz skórę właściwą - warstwę brodawkowatą i górną część warstwy siateczkowatej, a także przydatki skóry. Zdjęcia uzyskane techniką RCM - tzw. przekroje optyczne - odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości, a jej maksymalna wartość w tej technice wynosi około 200-300 μm. Jest to największe ograniczenie tej metody obrazowania, szczególnie w przypadku zaawansowanych zmian nowotworowych. Naciekające głęboko guzy lub towarzyszące im zgrubienia naskórka uniemożliwiają prawidłowy wgląd w głębsze warstwy podczas badania RCM. 

Nowoczesne zarządzanie leczeniem pacjentów z wypadaniem włosów

Co słyszy pacjent z problemem nadmiernego wypadania włosów, gdy zadzwoni do kliniki, żeby umówić się na konsultację? Jeśli najbliższy termin jest jutro lub pojutrze, nie ma problemu. Co, jeśli konsultacja może się odbyć najwcześniej za tydzień lub - co gorsza - za miesiąc? Mając to na uwadze, współpracę z pacjentem warto rozpocząć już w trakcie oczekiwania na konsultację dermatologiczną. 

Testymonial

Osoby, które mają problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów, są bardzo wrażliwymi pacjentami. Tym bardziej doceniają kompleksową opiekę i przejrzystość informacji oraz ekspresowe wdrożenie leczenia. Warto też podkreślić, że zoptymalizowany proces diagnostyczny pozwala na zwiększenie efektywności pracy lekarza. ♦

Vexia - nowa odsłona klasyki

26 maja 2021 r. weszło w życie rozporządzenie UE dotyczące wyrobów medycznych 2017/745, zastępujące dotychczasową dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG. Tym samym, firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych na europejskim rynku zostały zobowiązane do działania zgodnie z nowymi wytycznymi. Spowodowało to niemałe zamieszanie wśród producentów z branży, a ogrom dokumentacji i kontroli przerósł niejedną znaną markę. 

Studium przypadku - trichoskopia

45-letnia pacjentka zgłosiła się z powodu kilku ognisk łysienia wielkości do 1 cm, które były zlokalizowane w okolicy wierzchołka głowy i którym towarzyszył silny świąd (fot. 1.). W obrębie zmian obecne były rzadkie i krótkie łodygi włosów. Wywiad chorobowy był kilkumiesięczny.