Rodzina śródoperacyjnych, mobilnych aparatów BV

Firma Philips jako pierwsza(1955 r.) opracowała aparat RTG z ramieniem C. Kierując się dobrem pacjenta inżynierowie Philips stworzyli śródoperacyjne, mobilne aparaty BV Libra, BV Endura oraz BV Pulsera. Pierwszy z nich, BV Libra, dostępny jest ze wzmacniaczem 9 calowym oraz mocnym generatorem, przeznaczony jest do rutynowych zabiegów. Bardzo dobrze sprawdza się w procedurach ortopedycznych czy urologicznych. Przydatny jest także w najprostszych zabiegach naczyniowych.BV Endura jest znakomitym rozwinięciem aparatu BV Libra. Może pochwalić się wzmacniaczem zarówno 9 jak i 12 calowym. Posiada także rozszerzone pakiety: naczyniowy i ortopedyczny (który daje m.in.większy zakres ruchu ramienia). Opcjonalnie aparat BV Endura może być wyposażony w pilot, który zapewnia przy stole dostęp do trybów obrazowania oraz głównych funkcji przetwarzania obrazu. BV Pulsera to mobilny system z ramieniem C dla najbardziej wymagających. Generator dużej mocy,lampa z anodą rotacyjną oraz obrazowanie 1kx1k to cechy, które sprawiają, że BV Pulsera znakomicie sprawdza się w obrazowaniu serca oraz najbardziej skomplikowanych procedurach naczyniowych. Aparaty mobilne rodziny BV z ramieniem C posiadają wiele zalet ułatwiających pracę podczas zabiegów oraz gwarantujących bezpieczeństwo pacjentów:filtr Al oraz dodatkowy filtr Cu (redukcja dawki nawet do 40%), kolimator z automatycznymi przysłonami, asymetryczne, niezależne ustawianie przysłon, powodujące redukcję dawki, Body Smart – korygowanie dawki promieniowania w zależności od grubości i gęstości badanej części anatomicznej, duża odległość SID, która umożliwia łatwe manewrowanie ramieniem przy stole z pacjentem, Automatic High Penetration optymalizuje jakość obrazu przy otyłych pacjentach. Wyświetlanie dawki promieniowania oraz raport końcowy. Dzięki takim cechom jak: niezawodność, elastyczność i doskonała jakość obrazu, aparaty mobilne z ramieniem C firmy Philips to jedne z najczęściej sprzedawanych systemów RTG do badań śródoperacyjnych na świecie.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Radiologia:

Dwa w jednym

Duo Diagnost łącząc ze sobą funkcję radiografii i fluoroskopii, spełnia oczekiwania współczesnego rynku medycznego. Takie cech cechy: kompaktowa konstrukcja, różnorodność wykonywanych ekspozycji, wysoka konfigurowalność sprawiają, że aparat ten jest jednym z najpopularniejszych systemów tej klasy.

Seeing is believing: wstępne doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Czy "The Beatles" mieli wpływ na rozwój medycyny?

Na pewno nie wielu z nas wie, że pierwszy model tomografu komputerowego, powstał w laboratorium angielskiej wytwórni płytowej EMI, co niewątpliwie łączy legendarny "The Beatles" z tomografią komputerową.  

Ultrasonograf HD11 XE

Zaawansowane aparaty ultrasonograficzne HD3, HD7, HD9, HD11 XE, HD 15, CX50, iU22, iE33