Sen o Californii

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/52/2015

Kalifornia to miejsce, w którym amerykański sen spełnia się jak nigdzie indziej na świecie. To kolebka show-biznesu, gdzie powstają największe produkcje filmowe, a na ulicach obok tysięcy ludzi szukających swojej szansy na lepsze jutro, można spotkać najbardziej znane gwiazdy kina. Kto z nas nie marzył by choć przez chwilę znaleźć się w sercu Hollywood i wtopić się w nocne życie fabryki snów oraz rozkoszować się spacerem po Alei Gwiazd. Wyobraźmy sobie krajobraz przedstawiający migoczące światłami, skąpane w zapadającym mroku Los Angeles i szary, widoczny gdzieś na horyzoncie Ocean Spokojny. Kalifornia to również kraina doskonałych winnic, których produktami zachwyca się cały świat. Ten wyjątkowy region ceniony jest także przez pasjonatów kolarstwa górskiego (narodziło się w Kalifornii), którzy śnią o malowniczych trasach takich jak Marin County czy Big Sur będących ucieleśnieniem wolności i piękna. Kalifornia jest też jedną z najstarszych technopolii - obszarów rozwoju przemysłu wysokiej techniki. Dolina Krzemowa jest okręgiem przemysłowym bez dymiących kominów i hałasu. Między Palo Alto i San Jose ulokowanych jest obecnie ponad 6 tys. korporacji, zatrudniających ponad milion osób. Głównym przedmiotem zainteresowania zrzeszonych firm w tym regionie jest rozwój mikroelektroniki, zaawansowanych rozwiązań informatycznych oraz innowacyjnych technologii zmieniających nasze życie każdego dnia. 
 
Daytona i California 
 
Innowacyjne urządzenie California firmy Optos wykorzystuje technikę szerokokątnego obrazowania siatkówki, która wspiera starania okulistów w zakresie diagnozowania, analizowania, dokumentowania i monitorowania chorób oczu ze względu na możliwość wykrywania zmian, które pojawiają się w obwodowych częściach siatkówki, a mogą pozostać niezauważone przy użyciu tradycyjnych technik badawczych. Optos California pozwala na wykorzystanie wielu długości fali w obrazowaniu dna oka. Istnieje możliwość wykonania zdjęć kolorowych, bezczerwiennych, angiografii fluoresceinowej, indocjaninowej oraz autofluorescencji. Nowy design zaoszczędzi mnóstwo miejsca w gabinecie, natomiast przemyślana ergonomia szanuje nasz czas znacznie skracając badanie. Zupełnie nowy software ułatwia zdalny dostęp do zasobów bazy obrazów, niezależnie od tego czy posługują się państwo komputerem przenośnym, czy tabletem. Zupełnie nowy układ optyczny optymalizuje i utrzymuje rozdzielczość obrazowania nawet na dalekich peryferiach. Zdjęcia są jaśniejsze, bardziej wyraźne i lepiej oddają szczegóły. Obrazy są prezentowane z użyciem nowej technologii ProView, która przedstawia zdjęcia optomap w spójnej geometrycznie formie odpowiadającej anatomicznemu obrazowi siatkówki. Zaletą takiego rozwiązania jest automatyczne dopasowanie obrazów wykonanych w różnych trybach. Umożliwia to porównywanie zdjęć oraz analizę zmian chorób w czasie. 
 
 Optomap
 
Jednocześnie można zobrazować ponad 80% lub 200 stopni, czyli poza równik gałki, do okolicy rąbka zębatego. Taka funkcjonalność pomaga wykryć więcej objawów chorobowych i doprecyzować decyzje terapeutyczne. Technika wykonywania zdjęć jest niezwykle przyjazna zarówno dla pacjenta, jak i osoby wykonującej badanie. 
 
 Optomap fa i Optomap icg
 
Monochromatyczne światło laserowe zastosowane w omawianym aparacie ma lepsze właściwości przenikania do tylnego odcinka dna oka, dzięki czemu uzyskujemy obrazy wyższej jakości niż te otrzymane podczas badań z użyciem tradycyjnej funduskamery. Na uwagę zasługuje fakt, że badanie Optomap nie wymaga rozszerzenia źrenicy. Urządzenie sprawdza się doskonale w diagnostyce związanej z chorobami naczyniowymi siatkówki tj. retinopatia cukrzycowa, zakrzepy żył siatkówki, zespoły niedokrwienne oka i stany zapalne naczyń siatkówki. W urządzeniu zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Optos California jest unikalnym połączeniem opatentowanego układu optycznego oraz laserów diagnostycznych (odpowiednio o długościach fal: 802 nm, 635 nm, 532 nm, 488 nm) odpowiadających za obrazowanie w poszczególnych trybach badania. 
 
Podsumowując, unikalność, estetyka, innowacyjność to właśnie cechy, które najlepiej opisują urządzenie California firmy Optos. Zupełnie nowy, skaningowy, laserowy oftalmoskop dostarczy Państwu bezcennych informacji oraz zaoszczędzi mnóstwo czasu. Urządzenie podnosi potencjał badawczy oraz pomaga wykryć wczesne zmiany patologiczne, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne leczenie. Wreszcie nadszedł czas na spełnienie snu o Californii.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki OptosOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.