Skuteczne narzędzia do walki z wirusem

Autor: Jacek Stasiewicz

Kategoria: Ochrona osobista i Dezynfekcja Artykuł opublikowano w CX News nr 1/69/2021

Covid nie odpuszcza. Nie ustaje też Consultronix w dostarczaniu rozwiązań do skutecznej walki  z wirusem. Wręcz przeciwnie. Sukcesywnie poszerza swoją ofertę w tym zakresie. Przypomnijmy, jakim arsenałem dysponujemy.

 

1. Mobilne RTG przyłóżkowe z unikalnym oprogramowaniem wspomagającym diagnostykę płuc. 

 

MAC firmy GMM
Sprawdzony i popularny w Polsce - mobilny/przyłóżkowy aparat RTG - MAC charakteryzujący się nowoczesną, kompaktową konstrukcją, niską wagą (poniżej 180 kg) i mocą generatora 32 kW, wyposażony w DAP. Krótkie czasy ekspozycji (1 ms) i wysokie prądy anodowe lampy pozwalają obrazować niemowlęta, dzieci, pacjentów niewspółpracujących oraz niemobilnych. Całość uzupełnia dotykowy ekran z interfejsem w języku polskim. Aparat wyposażony jest w detektor 14"x17" WCC 127 CsI z rozmiarem piksela 127 µm i głębią obrazowania 16 bit. 

MAC - przyłóżkowy aparat RTG firmy General Medical Merate (GMM)

Angell firmy IMD
Nowość w ofercie – cyfrowy, zmotoryzowany - mobilny/przyłóżkowy aparat RTG - Angell DP320. Praktyczny i łatwy w obsłudze o szerokim zakresie ruchu ramienia oraz ustawień. Wybrane cechy aparatu: generator 40 kW, lampa dwuogniskowa 0,6/1,2, DAP. Wyposażony w detektor bezprzewodowy 35x43 cm o rozdzielczości 7,6 mln pikseli i głębokości akwizycji 16 bit, bezprzewodowa komunikacja z systemami PACS, wbudowana stacja akwizycyjna z 19" ekranem. 


Compact DR Plus z firmy IMD
Mobilny/przyłóżkowy aparat  RTG - Compact DR Plus – polecamy wersję z wbudowanym napędem – to urządzenie z generatorem 40 kW o szerokim zakresie zastosowań klinicznych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości transportu pacjenta. Wybrane cechy aparatu: lampa dwuogniskowa  0,6/1,2, DAP, bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania, wbudowana stacja akwizycyjna z ekranem 19", bezprzewodowa komunikacja z PACS, możliwość obrotu kolumny wokół osi pionowej. 

Campact DR Plus - mobilny apart RTG firmy Intermedical

2. Dezynfekcja powierzchni i powietrza promieniami UVC

 

Moon Beam 3 firmy Diversey
Urządzenie przeznaczone do dezynfekcji poprzez naświetlanie UVC. Składa się z trzech emitujących promienie, indywidualnie regulowanych, ruchomych ramion osadzonych w jednostce bazowej oraz z mobilnego panelu sterującego. Kieruje on działaniem jednostki bazowej (emitera) i pełni funkcję ochronną podczas dezynfekcji. Eliminuje konieczność kontaktu osób z niebezpiecznymi dla zdrowia promieniami i w razie potrzeby przerywa pracę.


Urządzenie ma uniwersalne zastosowanie nie tylko w salach chorych i innych pomieszczeniach szpitalnych, ale również w karetkach pogotowia, czy do dezynfekcji wyrobów medycznych ułożonych pod ramieniem naświetlającym. Zdezynfekowane pomieszczenie nadaje się do użytku bezpośrednio po zakończeniu procesu. Czas pojedynczego cyklu wynosi od 3 do 10 minut. 

 

SteriPro z firmy UVC Solution
SteriPro to zaawansowany technologicznie robot, który dezynfekuje promieniami UVC powierzchnię zmapowaną wcześniej za pomocą lasera. Emituje promień o długości 253,7 nm. Posiada odpowiednio dużą ilość lamp, które generują wysoką moc promieniowania. Ułożenie lamp pod odpowiednimi kątami i wokół całego urządzenia pozwala na skuteczną dezynfekcję nawet przy większym kącie padania promieni oraz dezynfekcję wokół całej swojej osi (360 stopni).


Czujniki SteriPro automatycznie określają wielkość pomieszczenia i sugerują niezbędny czas trwania cyklu dezynfekcji. Dla standardowej sali szpitalnej wystarczy zaledwie 10-minutowy cykl, a dla sali operacyjnej około 20-minutowy. Urządzenie obsługuje na odległość operator za pomocą tabletu. SteriPro ma też zainstalowane czujniki, które zatrzymują proces w przypadku wykrycia ruchu.

 

3. Dezynfekcja wielofunkcyjnymi urządzeniami przepływowymi

 

Plaze Safe W firmy Healthwell Medical
Plaze Safe W jest to montowane naściennie, przepływowe, wielofunkcyjne urządzenie do dezynfekcji powietrza i powierzchni w pomieszczeniach. Korzysta z 7 metod dezynfekcji i można je ustawić w jednym z 3 trybów pracy. 

 

W trybie dezynfekcji ciągłej (polecany w trakcie użytkowania pomieszczenia) urządzenie zasysa powietrze do środka, gdzie jest filtrowane (filtry: wstępny, HEPA i węglowy), następnie dezynfekowane: metodą fotokatalizy, lampami UVC, lampą ozonową, jonizacją plazmową (HPI) oraz jonizacją katalityczną (RCI). 


W trybie ozonowania plazmowego (polecany np. w nocy, gdy wnętrze nie jest wykorzystywane) następuje zamgławianie pomieszczenia ozonem. Jest to skuteczny sposób eliminacji wirusów i innych patogenów nie tylko w powietrzu, ale również z trudnodostępnych powierzchni. Bezpieczeństwo użytkownikom i osobom postronnym zapewniają - system czujników stężenia ozonu i wykrywania obecności człowieka w pomieszczeniu, a także możliwość szybkiej degradacji ozonu. 

 

W trybie jonizacji (polecany np. po kilku dniach nieobecności w pomieszczeniu) następuje odświeżenie powietrza w wyniku wzrostu ilości jonów ujemnych i ograniczenia ilości jonów dodatnich. Można z niego korzystać w każdym momencie w celu poprawy jakości powietrza. Wydajność urządzenia wynosi 297 m3/24 h. Naturalnym miejscem zastosowania są gabinety lekarskie i stomatologiczne.  

 

Plaze Safe C firmy Healthwell Medical
Jest to niewielkie urządzenie, które również posiada trzy tryby pracy. Przeznaczone jest przede wszystkim do dezynfekcji pojazdów oraz małych pomieszczeń np. prywatnych gabinetów lekarskich. Metody dezynfekcji: ozonowanie plazmowe, jonizacja katalityczna (RCI), jonizacja plazmowa (HP).


4. Bramki odkażające

 

Bramka odkażająca firmy mTree Medical Solutions 
Rozprowadzanie płynu do dezynfekcji w bramce trwa zaledwie od 3 do 5 sekund. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu systemu pompy wysokociśnieniowej, 12 dysz oraz techniki atomizacji ultradźwiękowej płynu (mgła sucha; cząsteczki o średnicy 1-10 mikronów) lub standardowego oprysku (mgła mokra; 10-60 mikronów). Mgła przenika przez materiał, nie niszczy ubrań, nie pozostawia śladów i nie wywołuje reakcji alergicznych. Duży zbiornik na płyn dezynfekujący (15 litrów) umożliwia wykonanie aż 1080 cykli 5-sekundowych natrysków. W bramce stosowane są wyłącznie płyny certyfikowane do zwalczania SARS-CoV-2.


5. Peparaty do dezynfekcji rąk i powierzchni na bazie alkoholu

 

Draseptan S10
Draseptan S10 do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu etylowego (70,05 g/100 g) w 500 ml oraz w kanistrze 5 L dzięki odpowiedniemu stężeniu alkoholu jest skuteczny wobec wirusów otoczkowych w tym SARS-CoV-2. Nadaje się do częstego stosowania, nie wysuszając nadmiernie dłoni. Preparat ma neutralny zapach. 

 

Draseptan P10
Draseptan P10 służy do dezynfekcji małych i trudnodostępnych powierzchni poprzez przetarcie ich ściereczką nasączoną preparatem. Skuteczny  wobec wirusów, nie pozostawia smug na dezynfekowanych powierzchniach. 

Draseptan P10 do dezynfekcji powierzchni oraz Draseptan S10 do dezynfekcji rąk

Ze względu na brak skutecznego leku diagnostyka i profilaktyka są jedyną dostępną bronią przeciw SARS-CoV-2. Zarówno narzędzia, jak i preparaty, które posiadamy w ofercie mogą stanowić dla Państwa wsparcie w nierównej walce z wirusem. 


Pełna oferta dekontaminacji jest dostępna na stronie www.consultronix.pl. ♦ 

Więcej informacji na temat dekontaminacja, dezynfekcja, ochrona osobista znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Ochrona osobista i Dezynfekcja:

Dekontaminacja w walce z pandemią

Obecna sytuacja związana z pandemią wywołaną koronawirusem spowodowała okresowe trudności w dostępie do tradycyjnych środków dezynfekcyjnych i zmusiła placówki służby zdrowia z jednej strony do szukania alternatywnych metod dekontaminacji, a z drugiej do profilaktycznych działań w tym obszarze.

W CX News nr 1/69/2021 opublikowano również: