Soczewka PhysIOL123 doświadczenia z sali operacyjnej

Autor: lek. Maria Liwacz

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/47/2014

W ciągu ostatnich 6 miesięcy wszczepiono na Oddziale Okulistyki Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie 380 sztuk soczewek Micro AY 123 z filtrem UV i filtrem światła niebieskiego.

System 1, 2, 3 składa się z akrylowej soczewki wewnątrzgałkowej umieszczonej w cartrigde’u do implantacji i z injektor’a jednorazowego użytku.

Soczewka umieszczona w cartrigde’u do implantacji jest wykonana z hydrofilnego kopolimeru akrylowego, ma dwuwypukłą, asferyczną optykę i ostrą krawędź na całej powierzchni optycznej i haptycznej. Ostre krawędzie i dobre przyleganie do tylnej torebki soczewki minimalizują występowanie PCO. Cztery haptyki soczewki pozwalają na bardzo dobrą stabilizację w torebce soczewki, a także dobrą centrację soczewki. Sprawdza się, wszczepiana przed planowanym zabiegiem witreoretinalnym.

Połączenie cartrigde’a z injector’em jest łatwe i bezpieczne – za pomocą jednego kliknięcia, bez dodatkowych manipulacji. Implantacja soczewek wykonywana przez cięcie 2.2 i 2.0 mm była wyjątkowo sprawna, bezpieczna i powtarzalna.

Soczewka w łożu torebkowym rozwija się łagodnie i w sposób kontrolowany nie wymaga dodatkowych manipulacji. Jest stabilna i nie sprawia trudności przy wypłukiwaniu pozostałości wiskoelastyku spod części optycznej. Nie zaobserwowano również nieprzewidzianych trudności z funkcjonowaniem injektor’a.

W mojej opinii soczewka PhysIOL Micro AY 123 jest soczewką wysokiej jakości z wyjątkową łatwością implantacji, skracającą czas procedury chirurgicznej.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.