Soczewki HumanOptics - Toryczne i dyfrakcyjne

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Mikrochirurgia oka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/22/2007

Tag:

Nowe soczewki wewnątrzgałkowe MicroSil Toric są interesującą propozycją niemieckiej firmy HumanOptics.Soczewki wewnątrzgałkowe Human Optics

Soczewka Toryczna daje nowe rozwiązanie w leczeniu zaćmy u osób z dużym astygmatyzmem, poprawia ostrość wzroku do dali, eliminując tym samym konieczność stosowania dwóch różnych par okularów.

Soczewki MicroSil Toric wykonane są z najwyższej jakości silikonu, posiadają filtr UV, są zwijalne i mogą być wszczepiane przez małe cięcie. Dzięki budowie ich implantacja jest łatwa i przebiega bez żadnych komplikacji. Ostre krawędzie i wydłużone haptyki, w kształcie litery „Z”, doskonale stabilizują i utrwalają implant w torbie.

Ponadto modele soczewek: –s, -sY, -sPB mają końce haptyków ukształtowane do formy kleszczy, które pełnią funkcję dodatkowych stabilizatorów soczewki implantowanej do rowka rzęskowego, lub metodą PiggyBack. Sposób połączenia haptyków z częścią optyczną soczewki jest zaprojektowany w ten sposób, aby soczewki były zawsze niezawodne i pozwalały lekarzowi na łatwą i bezproblemową implantację.

Wspomniana metoda „PiggyBack”, to możliwość dająca zaskakujące efekty korekcji wysokich wad refrakcji. Firma HumanOptics dzięki soczewkom MicroSil Toric (i Dyfrakcyjnym), umożliwiła wykonywanie zabiegów wszczepiania dwóch soczewek do oka. Metoda PiggyBack stosowana jest wówczas, gdy soczewka implantowana do komory tylnej nie koryguje wady refrakcji oka. Specjalna budowa soczewek MicroSil Toric, ich wklęsła tylna i wypukła przednia- powierzchnia części optycznej oraz przedłużone haptyki, pozwalają skutecznie i bezproblemowo dokonywać korekcji wad refrakcyjnych oka, poprzez umieszczenie dodatkowej soczewki w rowku rzęskowym.

Model –sY posiada filtr światła niebieskiego, chroniący przed AMD, a soczewka implantowana jest do komory tylnej. Torica –sS jest z kolei przeznaczona do implantowania w rowku rzęskowym, co jest bardzo istotne, w przypadku, gdy nie jest możliwe umieszczenie soczewki w tylnej komorze.

Soczewki MicriSil Toric firmy HumanOptics, to gama soczewek, które dają lekarzom satysfakcję i nowe możliwości w chirurgii oka, a pacjentom pozwalają osiągnąć
zadowolenie z jakości wykonywanych zabiegów.

Więcej informacji na temat soczewk wewnątrzgałkowych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Pack BVI - kastomizacja na najwyższym poziomie

Wychodząc z założenia, że odpowiednio dobrane zestawy jednorazowe znacząco poprawiają jakość pracy na sali operacyjnej, Consultronix od wielu lat koncentruje się na rozwoju oraz poszerzaniu swojej oferty o nowe i niezawodne produkty. Materiały stosowane w zestawach BVI Custom Kit dają chirurgom gwarancję bezpieczeństwa, precyzji oraz komfortu pracy.

HFDS jako nowoczesna metoda nieinwazyjnego leczenia chirurgicznego jaskry otwartego kąta przesączania

Głęboka sklerotomia wysokich częstotliwości, minimalnie inwazyjna procedura usunięcia jaskry ab interno połączona z chirurgią zaćmy: właściwości oraz wyniki badań klinicznych.

Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Marcin Jezierski

HFDS to interesująca metoda z kręgu zabiegów MIGS wykonywanych ab interno. Jej skuteczność może warunkować niejako dwutorowy mechanizm działania. Poprzez usunięcie części beleczkowania polega on z jednej strony na ułatwieniu odpływu drogą konwencjonalną przez kanał Schlemma, z drugiej strony, poprzez wytworzenie sklerotomii w postaci kieszonek twardówkowych potencjalnie zwiększa odpływ drogą nadnaczyniówkową. Metoda, tak jak inne z tej grupy, zapewnia względne bezpieczeństwo i małą inwazyjność zabiegu w stosunku do struktur oka, jednak w odróżnieniu od nich nie wymaga pozostawienia implantów wewnątrz gałki ocznej. Praktyczny brak ingerencji w powierzchnię oka zapewnia szybką rehabilitację wzrokową, komfort pacjenta i nie wyklucza innych metod leczenia w przyszłości, z wykonaniem zabiegów filtrujących włącznie. 

Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Piotr Marszalik

Jako wieloletni użytkownik fakoemulsyfikatora FAROS szwajcarskiej firmy Oertli w pełni wykorzystuję jego funkcjonalność, wykonując zarówno zabiegi zaćmy, jak i witrektomii. Ponadto dzięki specjalnej platynowej końcówce diatermicznej oraz modułowi HFDS (High Frequency Deep Sclerotomy) mam możliwość przeprowadzania fakoemulsyfikacji wraz ze sklerotomią diatermiczną. Zabieg ten znacząco redukuje ciśnienie wewnątrzgałkowe, a przy tym jest bezpieczny, szybki i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. 

Testymoniale użytkowników metody HFDS - lek. Agnieszka Miśkiewicz–Wójcik

W naszym Ośrodku Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M we Wrocławiu od 2016 r. przeprowadziliśmy 108 zabiegów łączonych usunięcia zaćmy z diatermiczną sklerotomią na aparacie OS 4 firmy Oertli. W obserwowanej grupie, u większości pacjentów uzyskaliśmy stabilizację ciśnienia oraz brak progresji zmian w polu widzenia i OCT.  Diatermiczna sklerotomia (HFDS) w połączeniu z fakoemulsyfikacją to bardzo dobra alternatywa dla pacjentów chorujących na jaskrę i zaćmę. Metoda operacyjna jest mało inwazyjna oraz bardzo bezpieczna.