Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics Diffractiva - rozwiąznie dla wymagających

Autor: Agnieszka Sotoła

Kategoria: Mikrochirurgia oka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/23/2008

Tag:
Firma HumanOptics posiada w swojej ofercie następujące soczewki wewnątrzgałkowe:

Lina Diffractiva zapewnia ostre widzenie do bliży, dali, oraz co bardzo ważne, w dystansie pośrednim, bez stosowania okularów korekcyjnych. Aby uzyskać wysoki komfort widzenia, firma HumanOptics podczas projektowania soczewki Diffractiva wykorzystała zjawisko dyfrakcji czyli ugięcia światła. Przechodzi ono przez 9 specjalnie zaprojektowanych pierścieni umożliwiających stopniową zmianę stref dyfrakcji, w celu utworzenia łagodnego przejścia pomiędzy punktami ogniskowania obrazu od dali do bliży. Przeprowadzone badania wykazały, iż wybór 9 stref jest optymalny ze względu na komfort widzenia przy słabym oświetleniu. Soczewka współgra z reakcją źrenic związaną ze zmianą oświetlenia, co zapewnia komfort widzenia podczas wszelkich codziennych czynności. Do wyboru mamy model wszczepiany do torebki tylnej ‘-s ‘, jak i do rowka rzęskowego – ‘sS’. Soczewki wykonane są z najwyższej jakości materiału hydrofobowego i posiadają filtr UV. Dzięki odpowiedniej budowie implantacja jest łatwa i przebiega bez komplikacji. Wydłużone haptyki, w kształcie litery C, doskonale stabilizują implant. Wyróżnikiem HumanOptics jest podwójna ochrona przed PCO (360°), w postaci ostrych krawędzi oraz podniesionego kołnierza na całym obwodzie strefy optycznej.

Dobór soczewki odbywa się indywidualnie, dla każdego pacjenta na podstawie wyników badań i po wypełnieniu specjalnie przygotowanego formularza który uwzględnia wszystkie parametry operacji między innymi oczekiwany astygmatyzm pooperacyjny wynikający też z miejsca cięcia. Na tej podstawie, HumanOptics proponuje 3 soczewki ze szczególną rekomendacją jednej z nich. Taka forma pozwala wyeliminować błędy, oraz daje gwarancję najwyższej jakości.

Więcej informacji na temat soczewek wewnątrzgałkowych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Pack BVI - kastomizacja na najwyższym poziomie

Wychodząc z założenia, że odpowiednio dobrane zestawy jednorazowe znacząco poprawiają jakość pracy na sali operacyjnej, Consultronix od wielu lat koncentruje się na rozwoju oraz poszerzaniu swojej oferty o nowe i niezawodne produkty. Materiały stosowane w zestawach BVI Custom Kit dają chirurgom gwarancję bezpieczeństwa, precyzji oraz komfortu pracy.

HFDS jako nowoczesna metoda nieinwazyjnego leczenia chirurgicznego jaskry otwartego kąta przesączania

Głęboka sklerotomia wysokich częstotliwości, minimalnie inwazyjna procedura usunięcia jaskry ab interno połączona z chirurgią zaćmy: właściwości oraz wyniki badań klinicznych.

Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Marcin Jezierski

HFDS to interesująca metoda z kręgu zabiegów MIGS wykonywanych ab interno. Jej skuteczność może warunkować niejako dwutorowy mechanizm działania. Poprzez usunięcie części beleczkowania polega on z jednej strony na ułatwieniu odpływu drogą konwencjonalną przez kanał Schlemma, z drugiej strony, poprzez wytworzenie sklerotomii w postaci kieszonek twardówkowych potencjalnie zwiększa odpływ drogą nadnaczyniówkową. Metoda, tak jak inne z tej grupy, zapewnia względne bezpieczeństwo i małą inwazyjność zabiegu w stosunku do struktur oka, jednak w odróżnieniu od nich nie wymaga pozostawienia implantów wewnątrz gałki ocznej. Praktyczny brak ingerencji w powierzchnię oka zapewnia szybką rehabilitację wzrokową, komfort pacjenta i nie wyklucza innych metod leczenia w przyszłości, z wykonaniem zabiegów filtrujących włącznie. 

Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Piotr Marszalik

Jako wieloletni użytkownik fakoemulsyfikatora FAROS szwajcarskiej firmy Oertli w pełni wykorzystuję jego funkcjonalność, wykonując zarówno zabiegi zaćmy, jak i witrektomii. Ponadto dzięki specjalnej platynowej końcówce diatermicznej oraz modułowi HFDS (High Frequency Deep Sclerotomy) mam możliwość przeprowadzania fakoemulsyfikacji wraz ze sklerotomią diatermiczną. Zabieg ten znacząco redukuje ciśnienie wewnątrzgałkowe, a przy tym jest bezpieczny, szybki i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. 

Testymoniale użytkowników metody HFDS - lek. Agnieszka Miśkiewicz–Wójcik

W naszym Ośrodku Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M we Wrocławiu od 2016 r. przeprowadziliśmy 108 zabiegów łączonych usunięcia zaćmy z diatermiczną sklerotomią na aparacie OS 4 firmy Oertli. W obserwowanej grupie, u większości pacjentów uzyskaliśmy stabilizację ciśnienia oraz brak progresji zmian w polu widzenia i OCT.  Diatermiczna sklerotomia (HFDS) w połączeniu z fakoemulsyfikacją to bardzo dobra alternatywa dla pacjentów chorujących na jaskrę i zaćmę. Metoda operacyjna jest mało inwazyjna oraz bardzo bezpieczna.