Stolik, zwykła rzecz

Autor: Piotr Barański

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/29/2009

Tag:

Większość z Państwa wie ilu mieszkańców liczy ziemia. Część z Państwa zapewne zna powierzchnię Sahary. Zastanawia mnie, ile osób wie, że od 2007 roku Consultronix jest producentem stolików okulistycznych? 

Pozwolę sobie opowiedzieć pewną historię. W niezbyt odległej przeszłości, pewien zacny człowiek pomyślał, że dobrze byłoby mieć w ofercie stolik okulistyczny inny od wszystkich. Jak pomyślał, tak zrobił. Udał się w daleką podróż do nieznanej Szwajcarii w poszukiwaniu serca swojego przyszłego produktu. Szczęśliwie los chciał, że spotkał tam równie zacnego człowieka który miał owe serce i chętnie pomógł poszukiwaczowi. Dziś dzięki ich współpracy, w głębokich katakumbach siedziby naszej firmy powstają stoliki okulistyczne TAVO.

Kooperacja między naszą firmą i szwajcarskim producentem TAVO-vsiłowników SCHUMO układa się pomyślnie. Owocem tego partnerstwa są cztery typy stolików, dostępne w wielu konfiguracjach, tworzone zgodnie z zapotrzebowaniem naszych Klientów. Wartość naszego produktu została doceniona za granicą w wielu europejskich państwach, od Rosji po Portugalię. W tajemnicy zdradzę Państwu, że już niebawem do rodziny dołączy piąty syn, zwany „Stolikiem na dwóch kolumnach”.

Tak więc skoro wiedzą Państwo, że na świecie mieszka 6 750 820 000 ludzi i że Sahara ma powierzchnię 9 064 300 kilometrów kwadratowych, pamiętajcie także, że Consultronix jest producentem najlepszych stolików okulistycznych TAVO.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Astronauta Alexander Gerst testuje możliwości diagnostyczne urządzenia SPECTRALIS® w kosmosie

Współpraca z naukowcami z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przynosi coraz większy rozgłos niemieckiej firmie Heidelberg Engineering, której specjaliści tworzą unikalne rozwiązania diagnostyczne w skali światowej. Ich sprzęt wykorzystywany jest nie tylko w klinikach okulistycznych w zakresie wczesnej diagnostyki chorób oczu, ale także w celach badawczych.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Moje doświadczenia z firmą Oertli

W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku