Stolik, zwykła rzecz

Autor: Piotr Barański

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/29/2009

Tag:

Większość z Państwa wie ilu mieszkańców liczy ziemia. Część z Państwa zapewne zna powierzchnię Sahary. Zastanawia mnie, ile osób wie, że od 2007 roku Consultronix jest producentem stolików okulistycznych? 

Pozwolę sobie opowiedzieć pewną historię. W niezbyt odległej przeszłości, pewien zacny człowiek pomyślał, że dobrze byłoby mieć w ofercie stolik okulistyczny inny od wszystkich. Jak pomyślał, tak zrobił. Udał się w daleką podróż do nieznanej Szwajcarii w poszukiwaniu serca swojego przyszłego produktu. Szczęśliwie los chciał, że spotkał tam równie zacnego człowieka który miał owe serce i chętnie pomógł poszukiwaczowi. Dziś dzięki ich współpracy, w głębokich katakumbach siedziby naszej firmy powstają stoliki okulistyczne TAVO.

Kooperacja między naszą firmą i szwajcarskim producentem TAVO-vsiłowników SCHUMO układa się pomyślnie. Owocem tego partnerstwa są cztery typy stolików, dostępne w wielu konfiguracjach, tworzone zgodnie z zapotrzebowaniem naszych Klientów. Wartość naszego produktu została doceniona za granicą w wielu europejskich państwach, od Rosji po Portugalię. W tajemnicy zdradzę Państwu, że już niebawem do rodziny dołączy piąty syn, zwany „Stolikiem na dwóch kolumnach”.

Tak więc skoro wiedzą Państwo, że na świecie mieszka 6 750 820 000 ludzi i że Sahara ma powierzchnię 9 064 300 kilometrów kwadratowych, pamiętajcie także, że Consultronix jest producentem najlepszych stolików okulistycznych TAVO.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.