Stworzone dla profesjonalistów

Z wielką satysfakcją informujemy Państwa, że firma Consultronix S.A. podjęła współpracę z firmą Oertli ze Szwajcarii (najwyższej klasy fakoemulsyfukatory, voirektomy i diatermie) oraz z HumanOptics z Niemiec (soczewki wewnątrzgałkowe, zarówno akrylowe podwójnie sferyczne, jak i soczewki akomodujące, defrakcyjne, czy toryczne). Zarówno HumanOptics jak i Oertli należą do absolutnej ekstraklasy światowej, pod względem jakości i innowacyjności swoich produktów.

Misja i cele działania obydwu tych firm są zgodnie z wartościami przestrzeganymi przez firmę Consultronix. Jeśli do tego dodać narzędzia Kateny, preparaty do witrektomii francuskiej firmy Arcad, czy wiskoelastyki szwedzkiej firmy Bio... powstała kompleksowa i pełna oferta dla najbardziej wymagających mikrochirurgów. Niebawem poznacie Państwo naszą nową ekipę dedykowaną do pracy z Wami i mam nadzieję - równie dobrą i kompetentną jak produkty przez nas proponowane.

Firma Oertli to 50 lat tradycji w produkcji aparatów do fako i witrektomów ze szwajcarską precyzją i niezawodnością - zupełnie jak w szwajcarskich zegarkach. Bezpieczeństwo, łatwość obsługi, ergonomia w połączeniu ze wszystkimi najnowszymi osiągnięciami w swej dziedzinie. Oertli jako pierwsze wprowadziło m.in. "cold fako", czy NovitreX3000 wysokiej częstotliwości witrektom (3000 cięć na minutę) czy wprowadzonym w 2007 roku, CO-MICS coaxialnym systemem do mikrochirurgii umożliwiającym wykonanie cięcia 1,6mm. Oczywiście firma cały czas patrzy w przyszłość i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Powodują, że są to unikalne maszyny dla najlepszych specjalistów. Jako jedyna firma na świecie Oertli opracowało procedurę i końcówkę do RF kapsulotomii przy użyciu diatermii bipolarnej bardzo przydatną w chirurgii jaskry a z powodzeniem i bez dodatkowych kosztów zastępującą ALT.

HumanOptics powstała w 1999 roku i dziś jest liderem w produkcji soczewek wewnątrzgałkowych: silikonowych, akrylowych zarówno bezbarwnych jak i z filtrem żółtym oaz jedynym producentem soczewek akomodacyjnych i torycznych. HumanOptics ma w swojej ofercie również sztuczne tęczówki wszczepiane z injectora które są przygotowywane w oparciu o zdjęcie oka pacjenta - dokładnie odwzorowując tęczówkę w zdrowym oku. Mottem firmy jest tworzenie "rozwiązań przez ludzi dla ludzi" ("optics by humans for humans").

Mamy nadzieję, że nasz dział mikrochirurgii, spełni państwa oczekiwania i da Państwu interesującą możliwość wyboru najlepszego dla was i waszych pacjentów partnera i sprzętu.

Więcej informacji na temat sprzętu do mikrochirurgii oka znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Pack BVI - kastomizacja na najwyższym poziomie

Wychodząc z założenia, że odpowiednio dobrane zestawy jednorazowe znacząco poprawiają jakość pracy na sali operacyjnej, Consultronix od wielu lat koncentruje się na rozwoju oraz poszerzaniu swojej oferty o nowe i niezawodne produkty. Materiały stosowane w zestawach BVI Custom Kit dają chirurgom gwarancję bezpieczeństwa, precyzji oraz komfortu pracy.

HFDS jako nowoczesna metoda nieinwazyjnego leczenia chirurgicznego jaskry otwartego kąta przesączania

Głęboka sklerotomia wysokich częstotliwości, minimalnie inwazyjna procedura usunięcia jaskry ab interno połączona z chirurgią zaćmy: właściwości oraz wyniki badań klinicznych.

Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Marcin Jezierski

HFDS to interesująca metoda z kręgu zabiegów MIGS wykonywanych ab interno. Jej skuteczność może warunkować niejako dwutorowy mechanizm działania. Poprzez usunięcie części beleczkowania polega on z jednej strony na ułatwieniu odpływu drogą konwencjonalną przez kanał Schlemma, z drugiej strony, poprzez wytworzenie sklerotomii w postaci kieszonek twardówkowych potencjalnie zwiększa odpływ drogą nadnaczyniówkową. Metoda, tak jak inne z tej grupy, zapewnia względne bezpieczeństwo i małą inwazyjność zabiegu w stosunku do struktur oka, jednak w odróżnieniu od nich nie wymaga pozostawienia implantów wewnątrz gałki ocznej. Praktyczny brak ingerencji w powierzchnię oka zapewnia szybką rehabilitację wzrokową, komfort pacjenta i nie wyklucza innych metod leczenia w przyszłości, z wykonaniem zabiegów filtrujących włącznie. 

Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Piotr Marszalik

Jako wieloletni użytkownik fakoemulsyfikatora FAROS szwajcarskiej firmy Oertli w pełni wykorzystuję jego funkcjonalność, wykonując zarówno zabiegi zaćmy, jak i witrektomii. Ponadto dzięki specjalnej platynowej końcówce diatermicznej oraz modułowi HFDS (High Frequency Deep Sclerotomy) mam możliwość przeprowadzania fakoemulsyfikacji wraz ze sklerotomią diatermiczną. Zabieg ten znacząco redukuje ciśnienie wewnątrzgałkowe, a przy tym jest bezpieczny, szybki i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. 

Testymoniale użytkowników metody HFDS - lek. Agnieszka Miśkiewicz–Wójcik

W naszym Ośrodku Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M we Wrocławiu od 2016 r. przeprowadziliśmy 108 zabiegów łączonych usunięcia zaćmy z diatermiczną sklerotomią na aparacie OS 4 firmy Oertli. W obserwowanej grupie, u większości pacjentów uzyskaliśmy stabilizację ciśnienia oraz brak progresji zmian w polu widzenia i OCT.  Diatermiczna sklerotomia (HFDS) w połączeniu z fakoemulsyfikacją to bardzo dobra alternatywa dla pacjentów chorujących na jaskrę i zaćmę. Metoda operacyjna jest mało inwazyjna oraz bardzo bezpieczna.