Systemy ESWL Medispec zweryfikowane przez polski rynek

Autor: Przemysław Piątek

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/44/2013

Medispec Econolith 2000 (E2000) to podstawowy, elektrohydrauliczny system ESWL o sprawdzonej konstrukcji. Urządzenie jest pozycjonowane w klasie budżetowej. Pomimo niskiej ceny zakupu, aparat oferuje wszystkie cechy dobrego litotryptera: umiarkowaną gęstość energii pojedynczego impulsu, duże ognisko terapeutyczne, wysoką skuteczność kruszenia kamieni, niskie koszty eksploatacji. Wraz z aparatem dostarczany jest stół z możliwością regulacji położenia w 3 płaszczyznach. Aparat współpracuje z większością dostępnych na rynku ramion C. Opcjonalnie, po wyposażeniu w uchwyt do głowicy, może współpracować z dowolnym posiadanym przez użytkownika aparatem USG. Medispec E2000 jest aparatem, który bardzo dobrze sprawdzi się w prywatnych oraz publicznych placów-kach medycznych, rozpoczynających swoją działalność w dziedzinie kruszeniu kamieni.
 
Medispec Econolith 3000 (E3000) jest elektrohydraulicznym systemem ESWL, następcą systemu E2000. Ulepszona konstrukcja generatora umożliwia uzyskanie większej skuteczności kruszenia kamieni. Kompaktowa obudowa i bardziej zwarta konstrukcja pozwala zająć mniejszą przestrzeń w pomieszczeniu zabiegowym. Zachowano wszystkie zalety poprzednika takie jak umiarkowana gęstość energii pojedynczego impulsu, duże ognisko terapeutyczne, itd. Aparat posiada takie same możliwości współpracy z urządzeniami do lokalizacji złogów jak poprzednik. O tym z jakim urządzeniem mamy do czynienia może świadczyć jedna z instalacji w Polsce – ponad pięcioletni aparat wykonuje bezawaryjnie około 2500 procedur kruszenia kamieni rocznie. Aparaty ESWL firmy Medispec nie bez przyczyny posiadają naj-większą bazę instalacyjną w Polsce. Dzięki swojej niezawodności pozwalają lekarzom skupić się na tym co najważniejsze – na Pacjencie. Nasz doświadczony serwis, obecny w całej Polsce po-zwala właścicielom urządzeń spać spokojnie, bez obaw o swoją inwestycję.
 
Firma Consultronix oferuje pełen wachlarz możliwości rozpoczęcia pracy na aparatach ESWL, od zakupu, przez leasing aż po dzierżawę. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy zainteresowany znajdzie ofertę skierowaną właśnie do niego. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszym działem handlowym. 
 
 econolith

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki MedispecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy. 

Rewolucja w ureterorenoskopii

W przeszłości znacznym problemem dla lekarzy zajmujących się operacyjnym leczeniem kamicy nerkowej, były złogi zlokalizowane w górnej części układu moczowego – w nerkach. „Kamienie” znajdujące się w pęcherzu, moczowodzie, a nawet w górnej części nerki, dla niektórych operatorów były osiągalne przy użyciu sztywnego ureterorenoskopu. Natomiast te znajdujące się w dolnej i środkowej części nerki oraz te, które przemieściły się tam z różnych powodów w trakcie zabiegu – poprzez budowę tego narządu – były niedostępne. Lekarzowi pozostawało skierowanie pacjenta na inwazyjną operację otwartą/laparoskopową, mniej inwazyjny zabieg PCNL (przezskórnej nefrolitotrypsji) lub nieinwazyjny ESWL (zewnątrzustrojowa litotrypsja falą uderzeniową). 

ED1000 - nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Już od pewnego czasu w Polsce, w prywatnych klinikach, dostępna jest nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową. Jest ona niezwykle skuteczna w przypadku pacjentów z problemami o podłożu naczyniowym. Metoda ta polega na umieszczeniu tkanek pacjenta w ognisku terapeutycznej fali uderzeniowej i wystawieniu ich przez to na działanie sił ścinających. Skutkiem takiego działania jest przyspieszenie naturalnego procesu rewaskularyzacji tkanek. Powstające naczynia przejmują funkcjonalność tych niedrożnych, a pacjent może powrócić do młodzieńczej sprawności.