Systemy ESWL Medispec zweryfikowane przez polski rynek

Autor: Przemysław Piątek

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/44/2013

Medispec Econolith 2000 (E2000) to podstawowy, elektrohydrauliczny system ESWL o sprawdzonej konstrukcji. Urządzenie jest pozycjonowane w klasie budżetowej. Pomimo niskiej ceny zakupu, aparat oferuje wszystkie cechy dobrego litotryptera: umiarkowaną gęstość energii pojedynczego impulsu, duże ognisko terapeutyczne, wysoką skuteczność kruszenia kamieni, niskie koszty eksploatacji. Wraz z aparatem dostarczany jest stół z możliwością regulacji położenia w 3 płaszczyznach. Aparat współpracuje z większością dostępnych na rynku ramion C. Opcjonalnie, po wyposażeniu w uchwyt do głowicy, może współpracować z dowolnym posiadanym przez użytkownika aparatem USG. Medispec E2000 jest aparatem, który bardzo dobrze sprawdzi się w prywatnych oraz publicznych placów-kach medycznych, rozpoczynających swoją działalność w dziedzinie kruszeniu kamieni.
 
Medispec Econolith 3000 (E3000) jest elektrohydraulicznym systemem ESWL, następcą systemu E2000. Ulepszona konstrukcja generatora umożliwia uzyskanie większej skuteczności kruszenia kamieni. Kompaktowa obudowa i bardziej zwarta konstrukcja pozwala zająć mniejszą przestrzeń w pomieszczeniu zabiegowym. Zachowano wszystkie zalety poprzednika takie jak umiarkowana gęstość energii pojedynczego impulsu, duże ognisko terapeutyczne, itd. Aparat posiada takie same możliwości współpracy z urządzeniami do lokalizacji złogów jak poprzednik. O tym z jakim urządzeniem mamy do czynienia może świadczyć jedna z instalacji w Polsce – ponad pięcioletni aparat wykonuje bezawaryjnie około 2500 procedur kruszenia kamieni rocznie. Aparaty ESWL firmy Medispec nie bez przyczyny posiadają naj-większą bazę instalacyjną w Polsce. Dzięki swojej niezawodności pozwalają lekarzom skupić się na tym co najważniejsze – na Pacjencie. Nasz doświadczony serwis, obecny w całej Polsce po-zwala właścicielom urządzeń spać spokojnie, bez obaw o swoją inwestycję.
 
Firma Consultronix oferuje pełen wachlarz możliwości rozpoczęcia pracy na aparatach ESWL, od zakupu, przez leasing aż po dzierżawę. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy zainteresowany znajdzie ofertę skierowaną właśnie do niego. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszym działem handlowym. 
 
 econolith

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki MedispecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™

Rak prostaty (stercza, gruczołu krokowego) jest obecnie najczęściej rozpoznawanym w naszym kraju nowotworem złośliwym u mężczyzn. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce rejestruje się rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów. Rak prostaty zajmuje 1. miejsce wśród zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn.

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™ - OKIEM EKSPERTA

W naszym Centrum oferujemy pacjentom dostęp do nowatorskich metod diagnostycznych i terapeutycznych. Jednym z takich rozwiązań jest biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na zakup systemu ExactVu, ponieważ byliśmy przekonani, że zwiększy on nasze możliwości diagnostyczne i precyzję w prowadzeniu pacjentów w aktywnym nadzorze oraz w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Jest to nowoczesne i bardzo obiecujące narzędzie charakteryzujące się wysoką czułością w wykrywaniu istotnego klinicznie raka gruczołu krokowego.

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy.