Technologia Pixel - zatrzymaj młodość

Rozrastający się rynek dermatologii estetycznej, popularność zabiegów laserowych z jednoczesnym brakiem gotowości wśród pacjentów do długotrwałej rekonwalescencji, wymusza na producentach sprzętu medycznego opracowywania wciąż nowszych narzędzi i metod efektywnego, a jednocześnie szybkiego fotoodmładzania, resurfacingu, złuszczania blizn czy poprawy tekstury i kolorytu skóry.

Firma Alma Lasers wychodząc im naprzeciw oferuje w kilku swoich systemach wykorzystanie najnowszych technologii frakcyjnych pod nazwą Pixel. Pixel to technologia polegająca na zastąpieniu jednej wiązki laserowej, bądź RF, zespołem kilkudziesięciu mikro wiązek, o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji, działających dużo bardziej równomiernie, a jednocześnie mniej inwazyjnie, dzięki której skutecznie możemy wyeliminować przebarwienia, zlikwidować blizny potrądzikowe, czy wykonać resurfacing odchodząc od tradycyjnych metod ablacji całej powierzchni skóry.

Na dzień dzisiejszy technologia Pixel jest dostępna w głowicy laserowej Er:YAG o długości światła 2 940 nm, gdzie matryca skonstruowana została tak, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) - mikrourazów termalnych - pozostawiających pomiędzy sobą zdrowe „mostki”, swoiste rezerwuary przyspieszające leczenie danego obszaru. W zależności od zastosowanego aplikatora wiązkę możemy podzielić na 7x7 lub 9x9 punktów o średnim rozmiarze pixela na poziomie 50 μm. Technologia Pixel niweluje oznaki starzenia się skóry przywracając jej dawny blask. Sam zabieg polega na utworzeniu stref ablacji - mikrourazów termicznych na określonym obszarze leczenia. Podczas zabiegu nie jest wymagane używanie środków znieczulających, opcjonalnie można zastosować np. maści zawierające roztwór lidokainy. Jednak ze względu na niską bolesność nie jest to warunek konieczny. Po zabiegu zaleca się chłodzenie leczonej powierzchni. Er:YAG Pixel świetnie sprawdzi się w regeneracji poszarzałej i zmęczonej skóry, likwidacji przebarwień czy blizn potrądzikowych. Nadaje skórze blask i świeżość, w trzeciej dobie po zabiegu całkowicie zanika obrzęk, zaś efekt widoczny jest już po 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Pixel CO2, to laser działający analogicznie, jednakże wykorzystujący dużo większą długość światła – 10 600 nm. Jest to najnowszy system firmy Alma Lasers, dostępny w dwóch konfiguracjach, jako laser 40 i 70 Watowy. Pozwala uzyskać spektakularne efekty w resurfacingu, znakomicie poradzi sobie podczas zabiegów na skórze dojrzałej i z przebarwieniami oraz podczas likwidacji blizn potrądzikowych. Dzięki zastosowaniu technologii Pixel ryzyko wystąpienia powikłań jest dużo niższe niż podczas zabiegów tradycyjnym laserem CO2. Warto dodać, iż laser ten może być również wykorzystywany typowo chirurgicznie.

Dodatkowo firma Alma Lasers oferuje adapter Pixel Omnifit – końcówkę frakcyjną, którą można dopasować do posiadanego już w klinice lasera CO2. Dzięki temu nie ma konieczności zakupu kolejnej maszyny, a rozbudowa już posiadanego systemu poszerzy wachlarz możliwości zabiegowych zachowując pierwotne przeznaczenie lasera CO2.

Trzecim wykorzystaniem technologii Pixel jest głowica RF Pixel, obracająca się rolka lub stacjonarna końcówka wykorzystująca energię fal radiowych, w połączeniu z frakcyjną ablacją naskórka. Głowica dostępna w urządzeniu Accent XL pozwala na rozszerzenie jego aplikacji na resurfacing, leczenie blizn czy rozstępów. Jest to niespotykane na rynku połączenie technologii frakcyjnej i fal radiowych, dające bardzo dobre rezultaty liftingujące skórę i poprawiające jej napięcie. Podobnie jak Pixel CO2 jest to technologia bardziej inwazyjna niż Er:YAG Pixel, w zamian otrzymujemy jednak dużo bardziej spektakularnie efekty i szybszą poprawę kondycji skóry. Zarówno Pixel CO2 jak i RF Pixel świetnie sprawdzą się w leczeniu mocniejszych zmarszczek, zmarszczek wynikających z długoletniego palenia papierosów, czy w walce z głębokimi bliznami potrądzikowymi.

Technologia Pixel to bezpieczeństwo zabiegu, satysfakcja pacjenta oraz nieocenione możliwości terapeutyczne.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Diagnostyka wieloobiawowej choroby uwarunkowanej genetycznie. Doświadczenie z pracy na systemie vexia

Jestem użytkownikiem FotoFinder od 15 lat. Obecnie pracuję na modelu vexia z kamerą medicam 800. Każdy pacjent z chorobami skóry i przed zabiegami medycyny estetycznej ma wykonywaną pełną dokumentację w systemie FotoFinder, która pozwala ocenić przebieg terapii.

Okno w głąb skóry. Nieinwazyjna histopatologia XXI wieku w zasięgu ręki

Historia histologii sięga XVII wieku. Barwniki, parafina, kriostaty, pierwsze mikroskopy – wszystko to doprowadziło do tego, gdzie obecnie jesteśmy. Momentu, gdy na podstawie niewielkiego wycinka tkanki specjaliści decydują o rozpoznaniu rzutującym na przyszłość każdego zaniepokojonego swoim stanem pacjenta. 

Dołącz do rodziny FotoFinder. Zapraszamy do akcji partnerskiej

FotoFinder podczas 30 lat działalności dowiódł, że liczy się dla niego nie tylko jakość produkowanych urządzeń lecz także wymiar edukacyjny, dzięki czemu skupił wokół siebie światowej klasy specjalistów. Utrzymując rodzinny charakter, firmie udało się zbudować współpracującą ze sobą społeczność posiadaczy marki. Z FotoFinder jesteśmy związani od ponad 15 lat. Przez ten czas wspólnie wprowadziliśmy na polski rynek kilkaset urządzeń. Muszę podkreślić, że nawet te najstarsze wciąż funkcjonują i dobrze spełniają swoje zadanie, co potwierdza, że jakość i niezawodność są ważnymi zaletami tej marki. Pierwszy wideodermoskop FotoFinder powstał w niewielkiej niemieckiej miejscowości jako efekt pracy rodzinnej firmy. Od tamtej pory nieustanny rozwój technologii szedł w parze z konsekwentnym rozbudowywaniem społeczności użytkowników tej marki. Imponujący jest ogrom pracy, jaki zespół FotoFinder włożył w stworzenie sieci edukacyjnej. Doświadczeni specjaliści dermoskopii nieodpłatnie i rzetelnie dzielą się wiedzą z każdym, kto chce być częścią tej wyjątkowej grupy. Zarówno wykłady prowadzone w trakcie międzynarodowych kongresów, jak i comiesięczne piątkowe spotkania on-line w ramach FotoFinder Academy, sprawiły, że tysiące lekarzy z całego świata otrzymuje stałe wsparcie w pogłębianiu wiedzy i w samym procesie stawiania diagnozy.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego - Orit Markowitz MD

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.