Technologia Pixel - zatrzymaj młodość

Rozrastający się rynek dermatologii estetycznej, popularność zabiegów laserowych z jednoczesnym brakiem gotowości wśród pacjentów do długotrwałej rekonwalescencji, wymusza na producentach sprzętu medycznego opracowywania wciąż nowszych narzędzi i metod efektywnego, a jednocześnie szybkiego fotoodmładzania, resurfacingu, złuszczania blizn czy poprawy tekstury i kolorytu skóry.

Firma Alma Lasers wychodząc im naprzeciw oferuje w kilku swoich systemach wykorzystanie najnowszych technologii frakcyjnych pod nazwą Pixel. Pixel to technologia polegająca na zastąpieniu jednej wiązki laserowej, bądź RF, zespołem kilkudziesięciu mikro wiązek, o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji, działających dużo bardziej równomiernie, a jednocześnie mniej inwazyjnie, dzięki której skutecznie możemy wyeliminować przebarwienia, zlikwidować blizny potrądzikowe, czy wykonać resurfacing odchodząc od tradycyjnych metod ablacji całej powierzchni skóry.

Na dzień dzisiejszy technologia Pixel jest dostępna w głowicy laserowej Er:YAG o długości światła 2 940 nm, gdzie matryca skonstruowana została tak, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) - mikrourazów termalnych - pozostawiających pomiędzy sobą zdrowe „mostki”, swoiste rezerwuary przyspieszające leczenie danego obszaru. W zależności od zastosowanego aplikatora wiązkę możemy podzielić na 7x7 lub 9x9 punktów o średnim rozmiarze pixela na poziomie 50 μm. Technologia Pixel niweluje oznaki starzenia się skóry przywracając jej dawny blask. Sam zabieg polega na utworzeniu stref ablacji - mikrourazów termicznych na określonym obszarze leczenia. Podczas zabiegu nie jest wymagane używanie środków znieczulających, opcjonalnie można zastosować np. maści zawierające roztwór lidokainy. Jednak ze względu na niską bolesność nie jest to warunek konieczny. Po zabiegu zaleca się chłodzenie leczonej powierzchni. Er:YAG Pixel świetnie sprawdzi się w regeneracji poszarzałej i zmęczonej skóry, likwidacji przebarwień czy blizn potrądzikowych. Nadaje skórze blask i świeżość, w trzeciej dobie po zabiegu całkowicie zanika obrzęk, zaś efekt widoczny jest już po 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Pixel CO2, to laser działający analogicznie, jednakże wykorzystujący dużo większą długość światła – 10 600 nm. Jest to najnowszy system firmy Alma Lasers, dostępny w dwóch konfiguracjach, jako laser 40 i 70 Watowy. Pozwala uzyskać spektakularne efekty w resurfacingu, znakomicie poradzi sobie podczas zabiegów na skórze dojrzałej i z przebarwieniami oraz podczas likwidacji blizn potrądzikowych. Dzięki zastosowaniu technologii Pixel ryzyko wystąpienia powikłań jest dużo niższe niż podczas zabiegów tradycyjnym laserem CO2. Warto dodać, iż laser ten może być również wykorzystywany typowo chirurgicznie.

Dodatkowo firma Alma Lasers oferuje adapter Pixel Omnifit – końcówkę frakcyjną, którą można dopasować do posiadanego już w klinice lasera CO2. Dzięki temu nie ma konieczności zakupu kolejnej maszyny, a rozbudowa już posiadanego systemu poszerzy wachlarz możliwości zabiegowych zachowując pierwotne przeznaczenie lasera CO2.

Trzecim wykorzystaniem technologii Pixel jest głowica RF Pixel, obracająca się rolka lub stacjonarna końcówka wykorzystująca energię fal radiowych, w połączeniu z frakcyjną ablacją naskórka. Głowica dostępna w urządzeniu Accent XL pozwala na rozszerzenie jego aplikacji na resurfacing, leczenie blizn czy rozstępów. Jest to niespotykane na rynku połączenie technologii frakcyjnej i fal radiowych, dające bardzo dobre rezultaty liftingujące skórę i poprawiające jej napięcie. Podobnie jak Pixel CO2 jest to technologia bardziej inwazyjna niż Er:YAG Pixel, w zamian otrzymujemy jednak dużo bardziej spektakularnie efekty i szybszą poprawę kondycji skóry. Zarówno Pixel CO2 jak i RF Pixel świetnie sprawdzą się w leczeniu mocniejszych zmarszczek, zmarszczek wynikających z długoletniego palenia papierosów, czy w walce z głębokimi bliznami potrądzikowymi.

Technologia Pixel to bezpieczeństwo zabiegu, satysfakcja pacjenta oraz nieocenione możliwości terapeutyczne.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.