Technologia PPx - nowość w epilacji

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Koncepcję działania Photo Pneumatic Technology - szerokopasmowego źródła światła w połączeniu z próżnią, przedstawiliśmy po raz pierwszy, już w grudniowym numerze Cx News. Przypomnę więc tylko, że technologia ta opiera się na kombinacji światła o długości fali 450 – 600 nm (czyli z zakresu światła zielonego i niebieskiego), we współpracy z generowanym w końcówce podciśnieniem. Skóra zassana w kierunku źródła promieniowania zmienia swoje własności, fizyczne i mechaniczne. Cieńsza i o niższej koncentracji melaniny może być traktowana mniejszymi energiami w efektywny i co najważniejsze bezbolesny sposób.

W obecnym numerze, chcielibyśmy pokazać główne zastosowania technologii i uzyskiwane przy jej użyciu efekty.

Najbardziej popularną aplikacją PPx jest niewątpliwie epilacja, ze szczególnym naciskiem na usuwanie owłosienia z dużych obszarów, jak na przykład męskie plecy czy całe nogi. Epilację przeprowadza się przy ustawieniu maksymalnej wartości próżni i mocy światła dostosowanej do fototypu pacjenta. Podciśnienie wynosi włos w stronę źródła promieniowania, zaś skuteczne usunięcie jest realizowane "strzałem" energii. Zabieg jest bardzo szybki jako że pole pracy końcówki epilacyjnej może wynosić nawet 15 x 30mm, w przypadku wyboru największej z nich.

Obok epilacji, technologia fotopneumatyczna wykazuje wspaniałe rezultaty w leczeniu powierzchniowych naczynek, popularnie nazywanych "pajączkami". Terapia poprawia wygląd i kondycję, zarówno skóry nóg, jak i twarzy oraz innych obszarów ciała. W leczeniu naczyń poziom próżni jest taki, aby nie dopuszczać do opróżniania naczyń z krwi, która jest tutaj chromatoforem, natomiast stosowane energie z przedziału 4 do 10 dżuli, są wielokrotnie mniejsze od energii na przykład IPLi czy tradycyjnych laserów. Małe energie to niewątpliwy atut technologii fotopneumatycznej, pozwalający po konsultacji lekarskiej przekazać wykonanie zabiegu technikowi bądź pielęgniarce. Nie pozostawiają rumienia zaś sam pacjent prosto z gabinetu może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Obok zastosowań w epilacji i usuwaniu niechcianych naczynek, technologia PPx sprawdza się w likwidowaniu przebarwień pigmentacyjnych oraz rewolucyjnym zastosowaniu jakim jest leczenie trądziku. Podciśnienie w terapii acne wynosi sebum na powierzchnię skóry, początkowo mechanicznie oczyszczając pory, również trądziku aktywnego, natomiast aplikacja światła działa bakteriobójczo i obkurczająco na gruczoł łojowy. Jest to jedna z niewielu technologii leczenia trądziku światłem, nie jest ona przykra dla pacjenta i daje efekty widoczne już w przeciągu pół godziny po zabiegu.

Fotoodmładzanie skóry czy redukcja porów, dzieje sie niejako przy okazji przeprowadzania zabiegu, na przykład likwidacji wąsika nad górną wargą. Są również procedury przewidziane głównie na stymulację kolagenu i światłoodmładzanie skóry, twarzy czy dekoltu.

Podsumowując, Technologia Fotopneumatyczna łączy ze sobą wszystkie zalety terapii laserowych, działając jednak w bezpieczniejszym zakresie światła i energii. Łącząc aplikacje dotychczas niedostępne przy użyciu tylko jednego urządzenia. Obsługa PPx nie wymaga wielogodzinnych szkoleń, a ryzyko powikłań, jak wystąpienie rumienia czy wręcz oparzeń, znacznie jest zmniejszone.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.