Trwała współpraca

Autor: Tomasz Kukulski

Kategoria: Finanse Artykuł opublikowano w CX News nr 4/26/2008

Siemens Finance nie zmienia swojego podejścia do rynku medyczngo. Nadal oferuje najlepsze produkty i szybką, uproszczoną metodę oceny ryzyka dla klientów posiadających dyplom lekarza. Również większe transakcje, gdzie potrzebna jest głębsza analiza zdolności finansowej klienta, są rozpatrywane bez zmian w zasadniczych założeniach. Wszystkie dotychczasowe warunki związane z umową pożyczki zostały zachowane i klienci mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Obrana kilka lat temu strategia, która pozwoliła zająć pozycję lidera w dziedzinie finansowania inwestycji, w sektorze usług medycznych, pozostała aktualna.

Siemens Finance chce nadal współpracować z najlepszymi dostawcami na tym rynku i oferować bardzo konkurencyjne rozwiązania dla ich klientów, na przykład finansowanie całej wartości brutto sprzętu, który jest przedmiotem inwestycji. Niezmienność warunków jest bowiem bardzo istotna dla klientów, którzy podejmują decyzje inwestycyjne. Siemens Finance zapewnia taką niezmienność i stwarza tym samym najlepsze warunki do inwestowania.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Finanse:

Okiem eksperta: doświadczenia z soczewką Aspira w trudnych przypadkach

Fakoemulsyfi kacja z implantacją zwijalnej soczewki wewnątrzgałkowej do torebki jest powszechnie stosowaną metodą operacyjną u pacjentów z zaćmą. Wskaźnik komplikacji śródoperacyjnych jest niewielki – nie przekracza 5% przypadków. Przedarcie torebki tylnej soczewki w trakcie zabiegu jest poważnym powikłaniem, którego częstotliwość waha się od poniżej 2% do 5% u doświadczonych chirurgów, do nawet 14% u rezydentów.

Dotacje dla lekarzy czyli Fundusze Europejskie dla sektora ochrony zdrowia

Lekarze to specyficzna grupa zawodowa, zwłaszcza lekarze specjaliści. Dobrze zarabiają, ale i dużo pracują. Przeważnie wykonują typowe zabiegi i procedury medyczne, a przecież dotacje są na działania innowacyjne. Czy zatem lekarze mają szansę na dofinansowanie unijne? Jeśli mają pomysł na świadczenie innowacyjnej usługi lub planują projekt badawczo- rozwojowy, to jak najbardziej tak.

Inne czasy były…

Kiedy zaczynałem być satyrykiem panowała komuna. Kto mógł przypuszczać, że już po czterdziestu latach Polska będzie… w ruinie. Wtedy wszystko było inaczej. 

Sprzęt medyczny z unijnych dotacji

W ostatnim czasie pojawiają się możliwości pozyskania dotacji na zakup sprzętu medycznego. Budżet unijny przeznaczony na wsparcie Polski na lata 2014-2020 dopiero rusza. Pierwsze konkursy ukazały się w programach ogólnopolskich, a w regionalnych spodziewane są w pierwszych kwartałach 2016 roku. 

Polski system opieki zdrowotnej wkrótce zmierzy się z kosztami wymiany przestarzałego sprzętu medycznego

Wymiana przestarzałego sprzętu do obrazowania diagnostycznego w polskich placówkach opieki zdrowotnej w latach 2013–2015 będzie kosztować blisko 430 mln złotych. Podmioty świadczące usługi zdrowotne muszą wypracować racjonalne finansowo strategie wymiany starego sprzętu na nowy.