UFSK eyeForce – piąte koło u wozu?

Autor: Kamil Środa

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/47/2014

Niemiecka firma UFSK-OSYS od lat produkuje okulistyczne stoły operacyjne i fotele operatora najwyższej jakości. Niedawno asortyment proponowany przez UFSK-OSYS wzbogacił się o model z najwyższej półki - stół operacyjny eyeForce.

Jeśli ktoś z Państwa korzystał już z produktów firmy UFSK-OSYS, zapewne zastanawia się teraz, co jeszcze można było zmienić w produktach o tak znakomitej renomie. Otóż, jak się okazuje, niemieccy inżynierowie wciąż mają pomysły jak udoskonalić produkowane przez siebie wyposażenie. Jedną z ciekawszych, nowych funkcji jest możliwość rozbudowania stołu o dodatkowe piąte koło. Informacja ta na pewno zdumiewa przyszłych użytkowników, ale czy jest to przysłowiowe piąte koło u wozu? Niezupełnie! To niezwykle praktyczne koło z napędem jezdnym.
 
 UFSK
 
Ideą stworzenia tego rozwiązania było odciążenie personelu medycznego, by mógł całą swoją uwagę skupić na samej operacji. Dzięki temu użytkownicy mogą teraz zapomnieć o uciążliwym transporcie pacjenta. Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że ciężar z którym musi zmagać się personel medyczny podczas przewiezienia pacjenta na salę operacyjną, może przekraczać wagę nawet 300 kg. Włącznik napędu koła umieszczono na uchwytach transportowych znajdujących się w nożnej części stołu. Tą funkcję można również wykorzystać podczas transportu stołu w pozycji siedzącej. Dla tej opcji firma UFSK-OSYS przewidziała dodatkowe włączniki znajdujące się na uchwytach zewnętrznej części oparcia. Dzięki temu sterowanie jest proste i komfortowe.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wprowadzenie takiego rozwiązania nie poskutkowało zmniejszeniem możliwego udźwigu, który wynosi 250 kg. Producent stołu operacyjnego bardzo rozsądnie korzysta również z rozwiązań, które sprawdziły się w innych modelach. Dlatego w eyeForce możemy odnaleźć zasilanie akumulatorowe, które zapewnia wykonanie 35 do 40 cykli operacyjnych bez ładowania. Oprócz tego operator, za pomocą specjalnego pilota, ma możliwość programowania preferowanych przez siebie ustawień stołu i szybkiego przełączania pomiędzy nimi. Możliwe jest również korzystanie ze sterownika nożnego, co jest niezwykle przydatne w trakcie operacji wymagającej zachowanie szczególnej sterylności. Ze względu na zastosowanie zaawansowanego siłownika elektrycznego precyzja i powtarzalność ruchów odbywa się na bardzo wysokim poziomie. Nie ma mowy o niedokładnym ustawieniu zaprogramowanego trybu, czy jego zmiany pod wpływem ciężaru pacjenta. Problemu nie stanowi również zablokowanie ruchu w trakcie operacji, koła wyposażone są bowiem w elektroniczny system hamulców. Sterowanie pozycjami stołu może być szybko zablokowane poprzez wciśnięcie wyłącznika bezpieczeństwa.
 
 Uchwyt UFSK
 
Wszystkie zalety stołu eyeForce uzupełnia możliwość rozbudowania jego funkcjonalności dzięki szerokiej ofercie dodatkowych akcesoriów, tj. oparcie na nadgarstek dla chirurga, czy ramię do podawania tlenu. Miłym akcentem dla osób ceniących sobie względy estetyczne, jest możliwość wyboru kolorystyki stołu z bogatej palety kolorów przygotowanej przez producenta.

Niemiecka firma postawiła konkurencję w niezbyt wygodnym położeniu oferując produkt, w którym trudno odnaleźć wady. Oczywiście można zastanawiać się, czy rozwiązania zastosowane w eyeForce są rzeczywiście niezbędne. Odpowiedź pozostawiam Państwu.

Z pewnością jednak można stwierdzić, że firma UFSK-OSYS nie spoczęła na laurach, co w połączeniu ze sporą kreatywnością może wyjść przyszłym klientom jedynie na dobre.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki USFK OSYSOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.