UFSK-rozwiązania dla każdej sali operacyjnej

Autor: Ewa Wesołowska-Kiełb

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

W ofercie niemieckiej firmy UFSK, która od wielu lat produkuje wysokiej klasy wyposażenie sal operacyjnych możemy znaleźć stoły operacyjne, fotele do przewożenia pacjentów, fotele dla operatora, a także foteliki dla asysty. Produkty UFSK to urządzenia łączące w sobie funkcjonalność oraz ładny wygląd, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania, stabilnością oraz łatwością obsługi. Szeroka gama stołów operacyjnych zaspokoi potrzeby każdego ośrodka. Urządzenia te posiadają szeroki zakres zmiany wysokości położenia, ergonomiczną budowę, zasilanie akumulatorowe pozwalające na wykonanie 25-30 operacji oraz centralny system hamulców, który zapobiega przypadkowemu przemieszczeniu urządzenia. Fotel operatora pozwala na dopasowanie wszystkich elementów urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapobiegając tym samym długotrwałemu przebywaniu w niewygodnej pozycji. Natomiast fotel do przewożenia pacjentów pozwala personelowi na łatwe, a pacjentowi na komfortowe, przewiezienie po zabiegach nie tylko okulistycznych. Do wszystkich produktów firmy UFSK dostępna jest szeroka gama akcesoriów opcjonalnych.

Fotel operatora Surgiline

- elektrycznie sterowany fotel operatora,

- ergonomiczne siedzisko umożliwiające dostosowanie pozycji do potrzeb każde- go chirurga,

- wyposażony w system hamulców,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Motionline – ergonomiczny fotel przeznaczony do przewożenia pacjentów

- ergonomiczna budowa z możliwością

indywidualnego dopasowania pozycji oparcia, podnóżka oraz podgłówka,

- manualny system hamulców,

- opcjonalna możliwość podłączenia: podpory pod rękę pacjenta, uchwytu do kroplówki, półki mocowanej do uchwytu do kroplówki oraz uchwytu na dokumenty.

Stół operacyjny 400 XL

- sterowany manualnie - hydraulicznie,

- centralny system blokowania kółek,

- możliwość uzyskania pozycji Trendelen- burga / oraz odwróconej Trendelenburga,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Stół operacyjny 500 XLE

- w pełni zautomatyzowany, wielokrotnie łamany, umożliwiający uzyskanie ergonomicznej pozycji siedzącej jak i leżącej,

- stół przeznaczony do przygotowania pacjenta do zabiegu, przeprowadzenia oraz przewiezienia pacjenta do sali pooperacyjnej,

- obsługa stołu przy pomocy sterownika nożnego lub ręcznego,

- elektroniczny system blokowania hamulców,

- możliwość uzyskania pozycji Trendelenburga / oraz odwróconej Trendelenburga

- zasilany bateryjnie,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Stół operacyjny 600 XLE posiada wszelkie zalety 500XLE oraz dodatkowo:

- wbudowany mikroprocesor pozwalający na sterowanie wszystkimi funkcjami stołu za pomocą pilota: elektryczny system kontroli hamulców, programowanie do 4 pozycji stołu, sterowanie zmianą wysokości oraz położeniem oparcia, zagłówka, a także podnóżka, awaryjny przycisk „STOP”,

- wykonany ze stali nierdzewnej oraz aluminium.


Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Najmodniejszy kolor sezonu? - Żółty (577 nm)

Lasery są nieodzownym narzędziem codziennej pracy okulisty. Dla nas natomiast są pasją. Ich ciągły rozwój i ewolucja motywuje nas do intensywnej pracy po to, aby dostarczyć lekarzom technologie zgodne z najnowszymi trendami w okulistyce. Efektem jest nowe, zróżnicowane portfolio laserów żółtych. Przyjrzyjmy się bliżej laserom wyposażonym w głowicę generującą falę terapeutyczną o długości 577 nm i pracującym zarówno w trybie CW, jak i oferującym terapię podprogową (mikropuls).

Nieludzkie oczy z chorobami ludzi

Historia okulistyki weterynaryjnej jest relatywnie krótka, bowiem sięga XVII wieku. Wcześniejsze dane literaturowe opisują anatomię, objawy, zauważają sezonowość ich występowania etc., ale jako dyscyplina medycyny, okulistyka zwierząt powstała około 1700 r. Przez wieki lekarze medycyny postrzegali okulistykę weterynaryjną jako dziedzinę porównawczą z korzyścią dla obu stron. Począwszy od wynalezienia oftalmoskopu w 1850 r., poprzez fakoemulsyfikację, tomografię itd., okulistyka ludzka i weterynaryjna idzie w parze po dziś dzień.

Bezstresowa diagnostyka okulistyczna dzieci

Regularne badanie wzroku jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wczesne rozpoznanie choroby i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Pierwsze badanie warto wykonać już u najmłodszych dzieci, gdyż nieleczona wada może doprowadzić do niedowidzenia lub zeza w przyszłości. Badania kontrolne są bardzo istotne w przypadku małych pacjentów, którzy najczęściej nie są świadomi złej jakości swojego widzenia. Wizyta u okulisty z niemowlęciem zalecana jest także w przypadku, gdy któreś z rodziców lub członków bliskiej rodziny posiada dużą wadę wzroku.

Odczarowujemy elektrofizjologię

Elektrofizjologia - to słowo może wzbudzać negatywne skojarzenia. Kiedy zaproponowano mi pracę w LKC Technologies Inc. z tą grupą urządzeń miałam do tego ambiwalentny stosunek. Jednak po bliższym zapoznaniu się z tą dziedziną zweryfikowałam swoje nastawienie. Urządzenie RETeval® jest przenośne, łatwe w użyciu i przejrzyście interpretuje wyniki, co więcej - mieści się w damskiej torebce.

Nowości w Oertli

Ostatni rok był wyzwaniem dla całej branży medycznej. Również w okulistyce dało się odczuć skutki globalnej pandemii. Musieliśmy przekształcić funkcjonujące do tej pory schematy działań i dostosować je do nowych zasad. Nawet w szczycie pandemii serwisanci i inżynierowie aplikacyjni, rozumiejąc powagę swojej roli, pojawiali się w placówkach medycznych. Zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa sanitarnego, dbali o to, aby dostarczane urządzenia były sprawne, a przeszkolony personel mógł swobodnie wykonywać swoje zadania.