UFSK-rozwiązania dla każdej sali operacyjnej

Autor: Ewa Wesołowska-Kiełb

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

W ofercie niemieckiej firmy UFSK, która od wielu lat produkuje wysokiej klasy wyposażenie sal operacyjnych możemy znaleźć stoły operacyjne, fotele do przewożenia pacjentów, fotele dla operatora, a także foteliki dla asysty. Produkty UFSK to urządzenia łączące w sobie funkcjonalność oraz ładny wygląd, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania, stabilnością oraz łatwością obsługi. Szeroka gama stołów operacyjnych zaspokoi potrzeby każdego ośrodka. Urządzenia te posiadają szeroki zakres zmiany wysokości położenia, ergonomiczną budowę, zasilanie akumulatorowe pozwalające na wykonanie 25-30 operacji oraz centralny system hamulców, który zapobiega przypadkowemu przemieszczeniu urządzenia. Fotel operatora pozwala na dopasowanie wszystkich elementów urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapobiegając tym samym długotrwałemu przebywaniu w niewygodnej pozycji. Natomiast fotel do przewożenia pacjentów pozwala personelowi na łatwe, a pacjentowi na komfortowe, przewiezienie po zabiegach nie tylko okulistycznych. Do wszystkich produktów firmy UFSK dostępna jest szeroka gama akcesoriów opcjonalnych.

Fotel operatora Surgiline

- elektrycznie sterowany fotel operatora,

- ergonomiczne siedzisko umożliwiające dostosowanie pozycji do potrzeb każde- go chirurga,

- wyposażony w system hamulców,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Motionline – ergonomiczny fotel przeznaczony do przewożenia pacjentów

- ergonomiczna budowa z możliwością

indywidualnego dopasowania pozycji oparcia, podnóżka oraz podgłówka,

- manualny system hamulców,

- opcjonalna możliwość podłączenia: podpory pod rękę pacjenta, uchwytu do kroplówki, półki mocowanej do uchwytu do kroplówki oraz uchwytu na dokumenty.

Stół operacyjny 400 XL

- sterowany manualnie - hydraulicznie,

- centralny system blokowania kółek,

- możliwość uzyskania pozycji Trendelen- burga / oraz odwróconej Trendelenburga,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Stół operacyjny 500 XLE

- w pełni zautomatyzowany, wielokrotnie łamany, umożliwiający uzyskanie ergonomicznej pozycji siedzącej jak i leżącej,

- stół przeznaczony do przygotowania pacjenta do zabiegu, przeprowadzenia oraz przewiezienia pacjenta do sali pooperacyjnej,

- obsługa stołu przy pomocy sterownika nożnego lub ręcznego,

- elektroniczny system blokowania hamulców,

- możliwość uzyskania pozycji Trendelenburga / oraz odwróconej Trendelenburga

- zasilany bateryjnie,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Stół operacyjny 600 XLE posiada wszelkie zalety 500XLE oraz dodatkowo:

- wbudowany mikroprocesor pozwalający na sterowanie wszystkimi funkcjami stołu za pomocą pilota: elektryczny system kontroli hamulców, programowanie do 4 pozycji stołu, sterowanie zmianą wysokości oraz położeniem oparcia, zagłówka, a także podnóżka, awaryjny przycisk „STOP”,

- wykonany ze stali nierdzewnej oraz aluminium.


Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.