UFSK-rozwiązania dla każdej sali operacyjnej

Autor: Ewa Wesołowska-Kiełb

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

W ofercie niemieckiej firmy UFSK, która od wielu lat produkuje wysokiej klasy wyposażenie sal operacyjnych możemy znaleźć stoły operacyjne, fotele do przewożenia pacjentów, fotele dla operatora, a także foteliki dla asysty. Produkty UFSK to urządzenia łączące w sobie funkcjonalność oraz ładny wygląd, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania, stabilnością oraz łatwością obsługi. Szeroka gama stołów operacyjnych zaspokoi potrzeby każdego ośrodka. Urządzenia te posiadają szeroki zakres zmiany wysokości położenia, ergonomiczną budowę, zasilanie akumulatorowe pozwalające na wykonanie 25-30 operacji oraz centralny system hamulców, który zapobiega przypadkowemu przemieszczeniu urządzenia. Fotel operatora pozwala na dopasowanie wszystkich elementów urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapobiegając tym samym długotrwałemu przebywaniu w niewygodnej pozycji. Natomiast fotel do przewożenia pacjentów pozwala personelowi na łatwe, a pacjentowi na komfortowe, przewiezienie po zabiegach nie tylko okulistycznych. Do wszystkich produktów firmy UFSK dostępna jest szeroka gama akcesoriów opcjonalnych.

Fotel operatora Surgiline

- elektrycznie sterowany fotel operatora,

- ergonomiczne siedzisko umożliwiające dostosowanie pozycji do potrzeb każde- go chirurga,

- wyposażony w system hamulców,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Motionline – ergonomiczny fotel przeznaczony do przewożenia pacjentów

- ergonomiczna budowa z możliwością

indywidualnego dopasowania pozycji oparcia, podnóżka oraz podgłówka,

- manualny system hamulców,

- opcjonalna możliwość podłączenia: podpory pod rękę pacjenta, uchwytu do kroplówki, półki mocowanej do uchwytu do kroplówki oraz uchwytu na dokumenty.

Stół operacyjny 400 XL

- sterowany manualnie - hydraulicznie,

- centralny system blokowania kółek,

- możliwość uzyskania pozycji Trendelen- burga / oraz odwróconej Trendelenburga,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Stół operacyjny 500 XLE

- w pełni zautomatyzowany, wielokrotnie łamany, umożliwiający uzyskanie ergonomicznej pozycji siedzącej jak i leżącej,

- stół przeznaczony do przygotowania pacjenta do zabiegu, przeprowadzenia oraz przewiezienia pacjenta do sali pooperacyjnej,

- obsługa stołu przy pomocy sterownika nożnego lub ręcznego,

- elektroniczny system blokowania hamulców,

- możliwość uzyskania pozycji Trendelenburga / oraz odwróconej Trendelenburga

- zasilany bateryjnie,

- tapicerka dostępna w różnych kolorach.

Stół operacyjny 600 XLE posiada wszelkie zalety 500XLE oraz dodatkowo:

- wbudowany mikroprocesor pozwalający na sterowanie wszystkimi funkcjami stołu za pomocą pilota: elektryczny system kontroli hamulców, programowanie do 4 pozycji stołu, sterowanie zmianą wysokości oraz położeniem oparcia, zagłówka, a także podnóżka, awaryjny przycisk „STOP”,

- wykonany ze stali nierdzewnej oraz aluminium.


Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

INDOK. Aktualne rezultaty projektu

Już od ponad roku w firmie Consultronix realizowany jest projekt INDOK dofinansowany z programu POIR 1.1.1. Projekt prowadzony we współpracy z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Wyższą Szkołą Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach zakłada opracowanie systemu teleinformatycznego wspomagającego diagnostykę chorób na podstawie skanów OCT oraz jego komercyjne wdrożenie. 

Flex, SPECTRALIS®. Elastyczna diagnostyka OCT

Elastyczna diagnostyka obrazowa jest możliwa dzięki modułowi Flex, SPECTRALIS. Głowica obrazująca jest zintegrowana z ruchomym, dobrze wyważonym ramieniem. Unikalny system montażu i kontroli położenia daje możliwość dostosowania aparatu do indywidualnych potrzeb. Precyzyjna regulacja oraz brak konieczności trzymania głowicy w trakcie badania znacznie podnosi wygodę pracy operatora. Z kolei pacjenci, którzy nie mogą być badani klasycznym OCT (tj. w pozycji siedzącej), dzięki ruchomej głowicy są dokładnie i wygodnie diagnozowani bez poświęcania jakości obrazu. Co istotne, elastyczność ramienia Flex umożliwia również badanie w pozycji półsiedzącej. Jest to ogromne ułatwienie zarówno w badaniu dzieci, jak i dorosłych. Opcjonalnie moduł Flex zawiera akumulator zapasowy z 20-minutową autonomią, która pozwala uniknąć przerw podczas przenoszenia systemu między gniazdami zasilania. Moduł Flex jest dostępny we wszystkich trybach obrazowania platformy SPECTRALIS, od OCT do laserowego skanowania dna oka i angiografii. Zintegrowanie metod obrazowania przy jednoczesnym wykorzystaniu różnych technik, pomaga uzyskać lepszy ogląd poszczególnych zmian patologicznych.

Flex, SPECTRALIS®. Elastyczna diagnostyka OCT - OKIEM EKSPERTA

Obrazowanie okulistyczne u noworodków i dzieci zawsze było trudnym zadaniem w codziennej praktyce okulistyki dziecięcej. Koherentna tomografia optyczna (obrazowanie OCT) bardzo zmieniła nasze postrzeganie patologii oka, pozwalając na lepsze zrozumienie i precyzyjne określenie jego morfologii. Jako, że liczne nieodłączne zaburzenia metaboliczne są powiązane z dystrofiami siatkówki, zastosowanie systemu OCT SPECTRALIS z modułem Flex było na przestrzeni czasu ważnym krokiem w diagnostyce i monitorowaniu patologii oka w naszych klinikach

Laser diodowy. Sposób na jaskrę oraz terapię schorzeń siatkówki

Jaskra to choroba oczu, która początkowo rozwija się w ukryciu nie dając niepokojących sygnałów. Nieleczona lub leczona nieprawidłowo prowadzi do znacznego pogorszenia widzenia, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty wzroku. Według danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia jaskra, zaraz po zaćmie, jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Na szczęście istnieje coraz więcej skutecznych możliwości leczenia, opierających się na farmakoterapii, chirurgii laserowej oraz laseroterapii.

Laser żółty z funkcją mikropulsów. Zastosowanie w Klinice WAM

Od kilku miesięcy w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM - CSW w Łodzi mamy przyjemność użytkować laser Valon TT. To laser szwajcarskiej firmy Meridian Medical o długości fali 577 nm, przeznaczony do fotokoagulacji siatkówki.