Uniwersalne sondy laserowe Oertli®

Autor: Anna Migdał

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/55/2016

Firma Oertli, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, stworzyła zintegrowaną platformę operacyjną przeznaczoną do fakoemulsyfikacji, witrektomii przedniej i tylnej oraz zabiegów przeciwjaskrowych OS4. 
 
Endosonda 

Warto podkreślić, iż OS4 posiada wbudowany laser 532 nm, a wraz z nim Oertli oferuje szeroką gamę sond laserowych. Mamy możliwość wyboru spośród trzech rodzajów sond: prostej i zagiętej w rozmiarach: 20G, 23G, 25G oraz o elastycznej końcówce w rozmiarach 23G, 25G. 

Znaczący i ciekawy staje się fakt, iż sondy te dostępne są wraz ze standardowym konektorem SMA905 i są kompatybilne z laserami firm Meridian®, Alcon®, Zeiss®, Coherent®, Ellex®, a także w niedługim czasie Iridex®. 

Sonda o elastycznej końcówce, jako jedyna na rynku, posiada ergonomiczną rękojeść o 360° polu obrotowym, umożliwiając operatorowi dopasowanie zagięcia końcówki do pożądanej pozycji laserowania. 
 
 Sondy

Sonda w pozycji wyjściowej jest prosta, co sprawia, iż jej umieszczenie, jak i usunięcie z pola operacyjnego jest bezpieczne i bezproblemowe. Wygina się od 0° do 90°, co znakomicie sprawdza się przy laserowaniu obwodowego pola siatkówki, a także umożliwia modyfikację pozycji końcówki podczas laserowania dna oka. 
 
Sondy laserowe 

Sondy Oertli wyposażone są dodatkowo w elastyczny kabel o długości 3 metrów, zapewniający komfort pracy podczas operacji. 

Laserowe sondy Oertli to już nie tylko wysoka jakość wykonania, ergonomia pracy, ale także uniwersalność zastosowań.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki OertliOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Astronauta Alexander Gerst testuje możliwości diagnostyczne urządzenia SPECTRALIS® w kosmosie

Współpraca z naukowcami z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przynosi coraz większy rozgłos niemieckiej firmie Heidelberg Engineering, której specjaliści tworzą unikalne rozwiązania diagnostyczne w skali światowej. Ich sprzęt wykorzystywany jest nie tylko w klinikach okulistycznych w zakresie wczesnej diagnostyki chorób oczu, ale także w celach badawczych.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Moje doświadczenia z firmą Oertli

W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku