Uniwersalne sondy laserowe Oertli®

Autor: Anna Migdał

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/55/2016

Firma Oertli, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, stworzyła zintegrowaną platformę operacyjną przeznaczoną do fakoemulsyfikacji, witrektomii przedniej i tylnej oraz zabiegów przeciwjaskrowych OS4. 
 
Endosonda 

Warto podkreślić, iż OS4 posiada wbudowany laser 532 nm, a wraz z nim Oertli oferuje szeroką gamę sond laserowych. Mamy możliwość wyboru spośród trzech rodzajów sond: prostej i zagiętej w rozmiarach: 20G, 23G, 25G oraz o elastycznej końcówce w rozmiarach 23G, 25G. 

Znaczący i ciekawy staje się fakt, iż sondy te dostępne są wraz ze standardowym konektorem SMA905 i są kompatybilne z laserami firm Meridian®, Alcon®, Zeiss®, Coherent®, Ellex®, a także w niedługim czasie Iridex®. 

Sonda o elastycznej końcówce, jako jedyna na rynku, posiada ergonomiczną rękojeść o 360° polu obrotowym, umożliwiając operatorowi dopasowanie zagięcia końcówki do pożądanej pozycji laserowania. 
 
 Sondy

Sonda w pozycji wyjściowej jest prosta, co sprawia, iż jej umieszczenie, jak i usunięcie z pola operacyjnego jest bezpieczne i bezproblemowe. Wygina się od 0° do 90°, co znakomicie sprawdza się przy laserowaniu obwodowego pola siatkówki, a także umożliwia modyfikację pozycji końcówki podczas laserowania dna oka. 
 
Sondy laserowe 

Sondy Oertli wyposażone są dodatkowo w elastyczny kabel o długości 3 metrów, zapewniający komfort pracy podczas operacji. 

Laserowe sondy Oertli to już nie tylko wysoka jakość wykonania, ergonomia pracy, ale także uniwersalność zastosowań.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki OertliOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Najmodniejszy kolor sezonu? - Żółty (577 nm)

Lasery są nieodzownym narzędziem codziennej pracy okulisty. Dla nas natomiast są pasją. Ich ciągły rozwój i ewolucja motywuje nas do intensywnej pracy po to, aby dostarczyć lekarzom technologie zgodne z najnowszymi trendami w okulistyce. Efektem jest nowe, zróżnicowane portfolio laserów żółtych. Przyjrzyjmy się bliżej laserom wyposażonym w głowicę generującą falę terapeutyczną o długości 577 nm i pracującym zarówno w trybie CW, jak i oferującym terapię podprogową (mikropuls).

Nieludzkie oczy z chorobami ludzi

Historia okulistyki weterynaryjnej jest relatywnie krótka, bowiem sięga XVII wieku. Wcześniejsze dane literaturowe opisują anatomię, objawy, zauważają sezonowość ich występowania etc., ale jako dyscyplina medycyny, okulistyka zwierząt powstała około 1700 r. Przez wieki lekarze medycyny postrzegali okulistykę weterynaryjną jako dziedzinę porównawczą z korzyścią dla obu stron. Począwszy od wynalezienia oftalmoskopu w 1850 r., poprzez fakoemulsyfikację, tomografię itd., okulistyka ludzka i weterynaryjna idzie w parze po dziś dzień.

Bezstresowa diagnostyka okulistyczna dzieci

Regularne badanie wzroku jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wczesne rozpoznanie choroby i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Pierwsze badanie warto wykonać już u najmłodszych dzieci, gdyż nieleczona wada może doprowadzić do niedowidzenia lub zeza w przyszłości. Badania kontrolne są bardzo istotne w przypadku małych pacjentów, którzy najczęściej nie są świadomi złej jakości swojego widzenia. Wizyta u okulisty z niemowlęciem zalecana jest także w przypadku, gdy któreś z rodziców lub członków bliskiej rodziny posiada dużą wadę wzroku.

Odczarowujemy elektrofizjologię

Elektrofizjologia - to słowo może wzbudzać negatywne skojarzenia. Kiedy zaproponowano mi pracę w LKC Technologies Inc. z tą grupą urządzeń miałam do tego ambiwalentny stosunek. Jednak po bliższym zapoznaniu się z tą dziedziną zweryfikowałam swoje nastawienie. Urządzenie RETeval® jest przenośne, łatwe w użyciu i przejrzyście interpretuje wyniki, co więcej - mieści się w damskiej torebce.

Nowości w Oertli

Ostatni rok był wyzwaniem dla całej branży medycznej. Również w okulistyce dało się odczuć skutki globalnej pandemii. Musieliśmy przekształcić funkcjonujące do tej pory schematy działań i dostosować je do nowych zasad. Nawet w szczycie pandemii serwisanci i inżynierowie aplikacyjni, rozumiejąc powagę swojej roli, pojawiali się w placówkach medycznych. Zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa sanitarnego, dbali o to, aby dostarczane urządzenia były sprawne, a przeszkolony personel mógł swobodnie wykonywać swoje zadania.