Uniwersalne sondy laserowe Oertli®

Autor: Anna Migdał

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/55/2016

Firma Oertli, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, stworzyła zintegrowaną platformę operacyjną przeznaczoną do fakoemulsyfikacji, witrektomii przedniej i tylnej oraz zabiegów przeciwjaskrowych OS4. 
 
Endosonda 

Warto podkreślić, iż OS4 posiada wbudowany laser 532 nm, a wraz z nim Oertli oferuje szeroką gamę sond laserowych. Mamy możliwość wyboru spośród trzech rodzajów sond: prostej i zagiętej w rozmiarach: 20G, 23G, 25G oraz o elastycznej końcówce w rozmiarach 23G, 25G. 

Znaczący i ciekawy staje się fakt, iż sondy te dostępne są wraz ze standardowym konektorem SMA905 i są kompatybilne z laserami firm Meridian®, Alcon®, Zeiss®, Coherent®, Ellex®, a także w niedługim czasie Iridex®. 

Sonda o elastycznej końcówce, jako jedyna na rynku, posiada ergonomiczną rękojeść o 360° polu obrotowym, umożliwiając operatorowi dopasowanie zagięcia końcówki do pożądanej pozycji laserowania. 
 
 Sondy

Sonda w pozycji wyjściowej jest prosta, co sprawia, iż jej umieszczenie, jak i usunięcie z pola operacyjnego jest bezpieczne i bezproblemowe. Wygina się od 0° do 90°, co znakomicie sprawdza się przy laserowaniu obwodowego pola siatkówki, a także umożliwia modyfikację pozycji końcówki podczas laserowania dna oka. 
 
Sondy laserowe 

Sondy Oertli wyposażone są dodatkowo w elastyczny kabel o długości 3 metrów, zapewniający komfort pracy podczas operacji. 

Laserowe sondy Oertli to już nie tylko wysoka jakość wykonania, ergonomia pracy, ale także uniwersalność zastosowań.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki OertliOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.