Uroflowmetry

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Tag:

Microflo 2001

Producentem urządzenia jest firma Life-Tech. Microflo 2001 - posiada oprogramowanie w języku polskim ułatwiające wprowadzenie danych pacjenta. Mikroprocesor o dużej wydajności pozwolił na zastosowanie wysokiej częstotliwości próbkowania sygnału – dzięki czemu przebieg badania jest dokładnie odwzorowany, a analiza mikcji odbywa się w oparciu o automatyczny algorytm eliminacji artefaktów. Drukarka pozwala na szybki wydruk wyników badania (zgodny z zaleceniami ICS). W celu uzyskania lepszej zdolności rozdzielczej otrzymanego wydruku istnieje możliwość przeskalowania wykresu (przepływu funkcji czasu).

Moduły wagowy i analizujący oddzielone są od siebie, umożliwiając dogodne rozmieszczenie ich bez konieczności adaptacji pomieszczeń.

Opcjonalnie w Microflo 2001 można zainstalować funkcje statystyczne (nomogramy Liverpool), pozwalające na odniesienie wyników badania do znormalizowanej grupy referencyjnej.

Urospec

Producentem urządzenia jest firma Medispec. Urospec to “przenośny” przepływomierz wyposażony w sensor wagowy, drukarkę termiczną, stojak pod lejek, komplet pojemników, lejek jednorazowy oraz pokrowiec. Opcjonalnie Urospec może posiadać możliwość podłączenia do komputera PC. Umożliwia to gromadzenie i analizę danych wg wybranych kryteriów, a następnie wydruk na drukarce komputerowej.

Więcej informacji na temat uroflowmetrów znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy. 

Rewolucja w ureterorenoskopii

W przeszłości znacznym problemem dla lekarzy zajmujących się operacyjnym leczeniem kamicy nerkowej, były złogi zlokalizowane w górnej części układu moczowego – w nerkach. „Kamienie” znajdujące się w pęcherzu, moczowodzie, a nawet w górnej części nerki, dla niektórych operatorów były osiągalne przy użyciu sztywnego ureterorenoskopu. Natomiast te znajdujące się w dolnej i środkowej części nerki oraz te, które przemieściły się tam z różnych powodów w trakcie zabiegu – poprzez budowę tego narządu – były niedostępne. Lekarzowi pozostawało skierowanie pacjenta na inwazyjną operację otwartą/laparoskopową, mniej inwazyjny zabieg PCNL (przezskórnej nefrolitotrypsji) lub nieinwazyjny ESWL (zewnątrzustrojowa litotrypsja falą uderzeniową). 

ED1000 - nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Już od pewnego czasu w Polsce, w prywatnych klinikach, dostępna jest nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową. Jest ona niezwykle skuteczna w przypadku pacjentów z problemami o podłożu naczyniowym. Metoda ta polega na umieszczeniu tkanek pacjenta w ognisku terapeutycznej fali uderzeniowej i wystawieniu ich przez to na działanie sił ścinających. Skutkiem takiego działania jest przyspieszenie naturalnego procesu rewaskularyzacji tkanek. Powstające naczynia przejmują funkcjonalność tych niedrożnych, a pacjent może powrócić do młodzieńczej sprawności.