Uroflowmetry

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Tag:

Microflo 2001

Producentem urządzenia jest firma Life-Tech. Microflo 2001 - posiada oprogramowanie w języku polskim ułatwiające wprowadzenie danych pacjenta. Mikroprocesor o dużej wydajności pozwolił na zastosowanie wysokiej częstotliwości próbkowania sygnału – dzięki czemu przebieg badania jest dokładnie odwzorowany, a analiza mikcji odbywa się w oparciu o automatyczny algorytm eliminacji artefaktów. Drukarka pozwala na szybki wydruk wyników badania (zgodny z zaleceniami ICS). W celu uzyskania lepszej zdolności rozdzielczej otrzymanego wydruku istnieje możliwość przeskalowania wykresu (przepływu funkcji czasu).

Moduły wagowy i analizujący oddzielone są od siebie, umożliwiając dogodne rozmieszczenie ich bez konieczności adaptacji pomieszczeń.

Opcjonalnie w Microflo 2001 można zainstalować funkcje statystyczne (nomogramy Liverpool), pozwalające na odniesienie wyników badania do znormalizowanej grupy referencyjnej.

Urospec

Producentem urządzenia jest firma Medispec. Urospec to “przenośny” przepływomierz wyposażony w sensor wagowy, drukarkę termiczną, stojak pod lejek, komplet pojemników, lejek jednorazowy oraz pokrowiec. Opcjonalnie Urospec może posiadać możliwość podłączenia do komputera PC. Umożliwia to gromadzenie i analizę danych wg wybranych kryteriów, a następnie wydruk na drukarce komputerowej.

Więcej informacji na temat uroflowmetrów znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™

Rak prostaty (stercza, gruczołu krokowego) jest obecnie najczęściej rozpoznawanym w naszym kraju nowotworem złośliwym u mężczyzn. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce rejestruje się rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów. Rak prostaty zajmuje 1. miejsce wśród zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn.

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™ - OKIEM EKSPERTA

W naszym Centrum oferujemy pacjentom dostęp do nowatorskich metod diagnostycznych i terapeutycznych. Jednym z takich rozwiązań jest biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na zakup systemu ExactVu, ponieważ byliśmy przekonani, że zwiększy on nasze możliwości diagnostyczne i precyzję w prowadzeniu pacjentów w aktywnym nadzorze oraz w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Jest to nowoczesne i bardzo obiecujące narzędzie charakteryzujące się wysoką czułością w wykrywaniu istotnego klinicznie raka gruczołu krokowego.

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy.