Veradius - nowa technologia aparatów śródoperacyjnych

Autor: Adam Bunsch

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 2/32/2010

Tagi:

Wykonywanie skomplikowanych zabiegów inwazyjnych, wymaga aparatów o najwyższej klasie obrazowania, wyposażonych w najnowsze technologie oraz bogate oprogramowanie kliniczne. W efekcie znacznie ułatwia to prace zespołów medycznych i zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Varadius, PhilipsSystem Veradius jest to dużej mocy mobilny system rtg z płaskim panelem cyfrowym o polu obrazowania 27x27 cm i rozdzielczości matrycy 1.6kx1.4k pikseli, co daje najwyższej jakości obraz. Nowy aparat Philipsa znajduje szerokie zastosowanie klincze. System posiada oprogramowanie pozwalające na wykonywanie procedur ortopedycznych, traumatologicznych i chirurgi ogólnej. Doskonale sprawdza się także przy wszelkich zabiegach kardiologiczno-naczyniowych. Technologia dużej mocy (15 kW) pozwala na wykonywanie długich zabiegów przy znacznym zmniejszeniu dawki, na którą narażony jest pacjent i lekarz. Cyfrowy system tworzenia obrazu umożliwia automatyczne dobieranie parametrów ekspozycji w zależności od grubości i gęstości badanej części anatomicznej. Kompaktowa, mobilna stacja robocza została wyposażona w dwa 18” monitory typu Touch screen z regulowaną wysokością i możliwością obrotu o 180°. Stację można podłączyć do sieci szpitalnej, co umożliwia przeglądanie i porównywanie obrazów pochodzących z innych urządzeń diagnostycznych firmy Philips. Oprogramowanie aparatu umożliwia łatwą obróbkę obrazów oraz ich archiwizację. Veradius ma możliwość zapisu przeprowadzonych procedur poprzez port USB i DVD oraz posiada wbudowaną drukarkę termiczną. Samo ramię wyposażone jest w 12” monitor referencyjny, umożliwiający podgląd obrazu bez konieczności korzystania ze stacji roboczej, ułatwiając tym samym pracę na małych przestrzeniach.

Wszystkie te cechy czynią Veradius’a przyjaznym w obsłudze zapewniając maksymalna ochronę dla operowanego pacjenta.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.