Vexia - nowa odsłona klasyki

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/71/2021

26 maja 2021 r. weszło w życie rozporządzenie UE dotyczące wyrobów medycznych 2017/745, zastępujące dotychczasową dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG. Tym samym, firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych na europejskim rynku zostały zobowiązane do działania zgodnie z nowymi wytycznymi. Spowodowało to niemałe zamieszanie wśród producentów z branży, a ogrom dokumentacji i kontroli przerósł niejedną znaną markę. 

Zgodnie z powiedzeniem, iż „prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, nowe wytyczne dla firmy FotoFinder były motywacją do dalszego rozwoju. Już w toku przygotowań rozporządzenia, wiosną 2021 r., portfolio sprzętowe zostało mocno uporządkowane i okrojone z „pobocznych projektów”. Wyróżniono trzy rozwiązania dopasowane do potrzeb rynku z podziałem na zastosowania: 

Nasze szczególne zainteresowanie wzbudziła nowa odsłona najpopularniejszego rozwiązania wideodermoskopowego wśród polskich klientów – modelu Vexia. Projektanci marki połączyli elegancki design ze sprawdzoną funkcjonalnością i stabilnością działania. Efekty ich pracy widzimy m.in. w komputerze Silent Medical Server o wzmocnionych parametrach i eleganckiej maskownicy na kable okalającej stację roboczą. Urządzenie jest mobilne i solidne, a kamera Medicam – zabezpieczona jest przed ewentualnym upadkiem za pomocą specjalnej blokady. Wózek został wysmuklony, a kolory stonowane i dopasowane do całej linii produktów FotoFinder. Liczne grono naszych klientów doceniło możliwość łatwej rozbudowy Vexii w miarę zmieniających się potrzeb np. do konfiguracji ATBM master (mapowanie ciała). Pozwala na to dopasowanie większego monitora i komputera o mocniejszych parametrach. Oprogramowanie posiada możliwość nie tylko rejestrowania zdjęć, ale też nagrywania filmów dermoskopowych obrazujących ruch i reakcję struktur na ucisk. Dodatkowe bezpieczeństwo, także związane z wytycznymi nowej ustawy, zapewnia zabezpieczone hasłem oprogramowanie. Natomiast bezpieczeństwa danych wrażliwych i dokumentacji pacjentów, chronią algorytmy kryptograficzne. Wygodny w użyciu program pozwala szybko i automatycznie wykonać kopie zapasowe bazy zdjęć.

Zachęcam do przetestowania nowej odsłony wielofunkcyjnej platformy wideodermoskopowej Vexia w swoim gabinecie oraz do zapoznania się z krótką wizualną prezentacją wszystkich trzech konfiguracji urządzeń FotoFinder (https://www.youtube.com/watch?v=u4a8NOlRMWE&t=6s). ♦

Więcej informacji na temat FotoFinder, Studio, Vexia, ATBM master, Academy FotoFinder, platformy multifunkcyjne, dermoskopia, trichoskopia, mapowanie ciała, fotodokumentacja, medicam 100 znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Zastosowanie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej w diagnostyce czerniaka skóry

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda obrazowania skóry. Pozwala zwizualizować tkanki w rozdzielczości porównywalnej do tej uzyskiwanej w klasycznym badaniu histopatologicznym. Podczas badania skóry można zobrazować: naskórek wraz z jego warstwami oraz skórę właściwą - warstwę brodawkowatą i górną część warstwy siateczkowatej, a także przydatki skóry. Zdjęcia uzyskane techniką RCM - tzw. przekroje optyczne - odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości, a jej maksymalna wartość w tej technice wynosi około 200-300 μm. Jest to największe ograniczenie tej metody obrazowania, szczególnie w przypadku zaawansowanych zmian nowotworowych. Naciekające głęboko guzy lub towarzyszące im zgrubienia naskórka uniemożliwiają prawidłowy wgląd w głębsze warstwy podczas badania RCM. 

Nowoczesne zarządzanie leczeniem pacjentów z wypadaniem włosów

Co słyszy pacjent z problemem nadmiernego wypadania włosów, gdy zadzwoni do kliniki, żeby umówić się na konsultację? Jeśli najbliższy termin jest jutro lub pojutrze, nie ma problemu. Co, jeśli konsultacja może się odbyć najwcześniej za tydzień lub - co gorsza - za miesiąc? Mając to na uwadze, współpracę z pacjentem warto rozpocząć już w trakcie oczekiwania na konsultację dermatologiczną. 

Testymonial

Osoby, które mają problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów, są bardzo wrażliwymi pacjentami. Tym bardziej doceniają kompleksową opiekę i przejrzystość informacji oraz ekspresowe wdrożenie leczenia. Warto też podkreślić, że zoptymalizowany proces diagnostyczny pozwala na zwiększenie efektywności pracy lekarza. ♦

Studium przypadku - trichoskopia

45-letnia pacjentka zgłosiła się z powodu kilku ognisk łysienia wielkości do 1 cm, które były zlokalizowane w okolicy wierzchołka głowy i którym towarzyszył silny świąd (fot. 1.). W obrębie zmian obecne były rzadkie i krótkie łodygi włosów. Wywiad chorobowy był kilkumiesięczny. 

Pierwszy w Polsce FotoFinder studio - doświadczenia własne i organizacja pracy w oparciu o sprzęt

W 2020 roku na światowy rynek trafiło nowe urządzenie firmy FotoFinder – Studio. Już na początku 2021 r. zakupiliśmy je do naszego gabinetu. Była to naturalna ewolucja w stronę bardziej zaawansowanej technologii, gdyż przygodę z FotoFinderem rozpoczęliśmy 9 lat wcześniej od biurkowej wersji wideodermoskopu: laptopa z kamerą 800HD.