Wielozadaniowa kaniula FLACS

Autor: Anna Migdał

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/57/2016

Firma Beaver-Visitec International wprowadziła do swojej oferty kolejny, innowacyjny instrument - kaniulę FLAC, przeznaczoną do pracy przy cięciach wykonywanych podczas zabiegu usunięcia zaćmy, przy użyciu lasera Femto. 

FLACS
Ta wielofunkcyjna kaniula została zaprojektowana w celu ulepszenia efektywności operacji oraz optymalizacji wyników klinicznych. Główną funkcją kaniuli FLAC jest zapewnienie płynnego, łatwego oraz całkowitego otwarcia wszystkich cięć podczas zabiegu usunięcia zaćmy metodą femto. Tępo zakończona przednia krawędź kaniuli zabezpiecza przed rozciąganiem, zniekształceniem lub tworzeniem kolejnego portu. Kaniula jest bardzo cienka, przez co umożliwia wejście oraz otwarcie cięcia przy minimalnym wysiłku. Dodatkowo kaniula może być używana do wstrzykiwania wewnątrz oka wiskoelastyku i/lub innych substancji, tym samym zmniejszając liczbę narzędzi wprowadzanych do wnętrza oka i przekazywanych w trakcie operacji pomiędzy operatorem a instrumentariuszką. Ze względu na swoją wielozadaniowość, użytkowanie kaniuli FLAC firmy BVI może przyczynić się do zmniejszenia czasu zabiegu. Kaniula jest narzędziem jednorazowego użytku, dostarczanym przez producenta w sterylnym opakowaniu, dzięki czemu eliminuje ryzyko przenoszenia zakażenia oraz niweluje potrzebę wykonywania kosztownej i czasochłonnej procedury sterylizacji. Kaniula FLAC jest uzupełnieniem pozostałych jednorazowych narzędzi firmy BVI, takich jak kaniula do hydrodysekcji 27G oraz tępo zakończona pęseta do kapsuloreksji. 

Zapraszamy do sprawdzenia możliwości kaniuli FLACS w Państwa praktyce.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-VisitecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.