Wspomnienie z Lizbony EADV wg Consultronix

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 4/38/2011

Październik, jak co roku, okazał się dla naszego działu dermatologii miesiącem wyjątkowo intensywnej pracy. Począwszy od kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing na przełomie września i października w Warszawie, aż po EADV w Lizbonie. Praktycznie mogliśmy nie wypuszczać walizki z ręki. Ale po kolei…
 
 
Europejska Akademia Dermatologii i Wenerologii oprócz niezapomnianych wrażeń związanych ze zwiedzaniem Lizbony przyniosła szereg nowości w asortymencie dystrybuowanego przez nas sprzętu.
 system legato
Alma Gala Dinner – uroczysta kolacja w Palácio Rocha Conde de Óbidos stała się okazją do prezentacji nowych trendów w laserowej dermatologii estetycznej. Erbowo yagowa głowica iPixel współpracująca z platformą Harmony XL zyskała nowy, wysokoenergetyczny tip zabiegowy iPixel, dostarczający frakcyjną wiązkę światła poprzez toczącą się po skórze rolkę. Takie rozwiązanie pozwala na siedmiokrotne podniesienie energii na każdy mikro-uraz, co szczególnie sprawdzi się w przypadku głębokich blizn, rozstępów czy zmarszczek. Energia 350 mJ/punkt daje wspaniałe możliwości leczenie i niesamowite rezultaty pracy.

Alma Lasers przedstawiła również całkiem nowy system – Legato. Łączy on technologie ablacyjną RF Pixel z ultradźwiękami, które mają za zadanie wtłaczać zalecane substancje aktywne w głąb skóry. Jest to rozwiązanie dla blizn, rozstępów, przebarwień czy fotoodmładzania skóry. Legato to niepowtarzalna na rynku koncepcja połączenia technologii, która daje dobre rezultaty kliniczne dla problemów dotychczas nieleczonych lub wyjątkowo trudnych, jak na przykład rozstępy. Jego wstępne zastosowania oraz badania kliniczne potwierdzające skuteczność zaprezentowali w swoich wystąpieniach między innymi Dr Michael Gold i Profesor Uwe Paasch.

Alma Lasers opracowała również program modelowania twarzy V-Shape, łączący znane już oraz całkiem nowe głowice systemu Accent Ultra w pełny cykl terapeutyczny. Więcej na ten temat na dedykowanych stronach www.myvshape.com lub na profilu vshape face na facebooku. Bardzo zachęcam do ich odwiedzenia.
system LEDa
 

Kolejne spotkanie, tym razem dystrybutorów firmy Quantel Derma przyniosło zapowiedź rozbudowy systemu Leda. Nowe wykorzystanie światła ledowego to nie tylko fotoodmładzanie, ale również leczenie grzybic czy wrastających paznokci. Do łask medycyny estetycznej wracają LEDy, które mogą mieć różne długości światła, od UVA aż po 980nm. System oferowany przez nas głównie do epilacji jako Leda 808 Epi można teraz rozwinąć o panele ledowe (Fot.2) ze światłem 635 i 585 nm oraz o klasyczne głowice światła czerwonego 635, żółtego 585, 415, czy 370nm – UVA. Rozszerza to możliwości terapeutyczne systemu o leczenie trądziku, terapie fotodynamiczną, poprawę tekstury skóry, czy leczenie trudno gojących się ran.
 
 
Wnioski płynące ze wszystkich tych spotkań są budujące - rozwijamy się wzbogacając ofertę dla Państwa, nasze systemy wciąż zyskują nowe aplikacje, a problemy pacjentów dotychczas nieleczone laserowo coraz częściej będą mogły znaleźć rozwiązanie również wśród tych technologii.
Piękna październikowa Lizbona... pozwoliła nam jeszcze chwilę nacieszyć się kończącym się latem. Aż żal było wracać do domu :)
 
Dermatolożki

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.