Wyposażymy Twój szpital! Czyli Consultronix na rynku kompleksowego wyposażania oddziałów szpitalnych i przychodni

Autor: Piotr Smolarski

Kategoria: Kompletacja Artykuł opublikowano w CX News nr 1/35/2011

Wizja – Finansowanie – Projekt – Budowa
(Adaptacja) – Kompletacja – Otwarcie

Powyższy schemat to  proces  planowania, realizacji i wdrożenia inwestycji medycznej, w oparciu o który frma Consultronix realizuje zamówienia na kompleksowe wyposażanie oddziałów szpitalnych. Współpraca z inwestorem i dostawcami, uporządkowane działanie, koordynacja harmonogramu oraz znajomość rynku pozwalają nam na pełną identyfkację i realizację oczekiwań zamawiającego, zaplanowanie wszystkich etapów wdrożenia, uniknięcie straty czasu oraz konfiktów podczas realizacji.


Czas to pieniądz
Pieniądze powinny jak najszybciej zacząć na siebie zarabiać, zatem kluczowym czynnikiem w inwestycjach medycznych jest aspekt czasu. Dzięki dużemu doświadczeniu we współpracy ze służbą zdrowia, a także wieloletniej współpracy z wiodącymi w branży medycznej i budowlanej frmami, potrafmy określić optymalny czas potrzebny do zrealizowania inwestycji, jak również przestrzegć wyznaczonego harmonogramu. Zaangażowanie jednego wykonawcy w całą inwestycję znacznie ułatwia Państwu pozyskanie kapitału. Od wielu lat współpracujemy ze sprawdzonymi na rynku i elastycznymi instytucjami fnansującymi, które w rozsądny i zrównoważony sposób zaspokoją oraz zabezpieczą Państwa potrzeby inwestycyjne. Formalnościami zajmujemy się my, Państwu zostaje czas na sprawy naprawdę ważne.


Know - how
Inwestycje w branży medycznej obarczone są dużą ilością pozwoleń oraz obostrzeń określonych w Literze Prawa. Uzyskanie niezbędnej dokumentacji jest konieczne w celu uruchomienia procesu wdrażania danego projektu. Consultronix angażuje się również w proces przygotowania i pozyskania wymaganych dokumentów, testów i pozwoleń. Remont zwykle kojarzy się z brudem i permanentnym sprzątaniem. Nasze inwestycje oddajemy pod klucz, wysprzątane, w pełni wyposażone i gotowe do użytkowania. Współpracujemy z doświadczoną na rynku medycznym frmą budowlaną, która doskonale wie, że remont jednego oddziału nie może destabilizować pracy całego szpitala.

Opłacalność / Rentowność
Myślicie Państwo, że zakup całego sprzętu za pośrednictwem jednej frmy jest droższy? Nic bardziej błędnego. Dzięki długoletniej współpracy z dostawcami sprzętów i usług, jesteśmy w stanie wynegocjować dla Państwa bardzo atrakcyjne ceny. Ponadto, to my odpowiadamy za pełną realizację, my pilnujemy terminów dostaw oraz my negocjujemy warunki gwarancji i umów serwisowych. W konsekwencji otrzymują Państwo kompleksowo wyposażony, gotowy do działania oddział, szpital czy przychodnię, a przy tym oszczędzają Państwo wiele godzin negocjacji, nerwowych sporów z podwykonawcami, pilnowania terminów dostaw i wykonania prac oraz niezbędnych odbiorów.

Nasza realizacja
We wrześniu rozpoczęliśmy jeden z większych projektów w dziedzinie kompletacji dostaw – wyposażenie Krakowskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Angiografi i Elektroterapii w szpitalu Świętego Rafała. Priorytetem inwestora – spółki Carint-Scanmed  Sp. z o.o. – było wyposażenie szpitala w najwyższej jakości sprzęt medyczny i niemedyczny.

 

sala VIP pacjenta, szpital św rafala w krakowie
Fot.1. Sala VIP pacjenta, Szpital Św. Rafała w Krakowie
oddział intensywnej opieki kardiologicznej Szpital św rafała w krakowie
Fot.2. Oddział intensywnej opieki kardiologicznej, Szpital Św. Rafała w Krakowie

Termin konkursów organizowanych przez NFZ narzucił naszej pracy szalone tempo. Dostawa i instalacja sprzętu musiały zakończyć się w czasie krótszym niż dwa tygodnie.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi naszej frmy oraz frmy budowlanej Protronik, mogliśmy dotrzymać tak krótkiego terminu realizacji inwestycji.  Firma Carint-Scanmed Sp. z o. o. wybrała wysokiej klasy sprzęt frmy Philips: angiograf Allura Xper FD20, ultrasonograf HD7 oraz zestaw kardiomonitorów. Uzupełnieniem aparatów były produkty takich frm jak HillRoom, Getinge oraz Mavig  dzięki czemu oddział stał się jednym z najnowocześniej wyposażonych w Polsce. Przekazanie frmie Consultronix odpowiedzialności za kompleksowe wyposażenie szpitala pozwoliło znacznie zredukować koszty przedsięwzięcia. Było to możliwe dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie oraz znajomości bezpośrednich importerów. Dokładne rozpoznanie potrzeb inwestora pozwoliło na dobór wyposażenia optymalnie dopasowanego do specyfki oddziału oraz preferencji jego pracowników. Pozwoliło również uniknąć zakupu sprzętu niepotrzebnego bądź wzajemnie niekompatybilnego. Ponadto frmy fnansujące preferują rozliczenia całościowe i są niechętne sumowaniu pojedynczych faktur.

Allura Xper FD20
Fot.3. Angiograf Allura Xper FD20 z zawieszeniem sufitowym, Philips

Końcowy  efekt naszej pracy spotkał się z wielkim zadowoleniem oraz nieukrywanym uznaniem  kierownictwa oraz personelu  szpitala. Piątego stycznia 2011 roku na oddziale kardiologicznym szpitala Świętego Rafała uratowano 102 letnią pacjentkę  z rozległym zawałem serca. Dwa tygodnie później, jej wyjście ze szpitala opisywały wszystkie media w Polsce. Ten spektakularny sukces lekarzy ze szpitala Świętego Rafała spowodował, że również w naszych sercach pojawiła się duma z dobrze wykonanej pracy. Takie wydarzenia przypominają, że to co robimy ma większą wartość niż tylko fnansową.


Profl Klienta
Grupa Scanmed


Grupa Scanmed jest ogólnopolskim liderem na rynku pełnoproflowej prywatnej opieki medycznej. Należąc  do grona twórców tego rynku, z niesłabnącym zaangażowaniem inwestujemy w rozwój prywatnej służby zdrowia dając Pacjentom dostęp do nowoczesnych jednostek ambulatoryjnych i szpitalnych, kompleksowych metod leczenia wykonywanych przy wykorzystaniu wysokiej klasy aparatury medycznej, z jednoczesną gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Posiadamy doświadczony zespół cenionych lekarzy. Wielu naszych pracowników posiada umiejętności zdobyte w wiodących ośrodkach klinicznych między innymi w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji, a taże USA. Nad jakością świadczeń medycznych czuwa Rada Naukowa złożona z autorytetów w dziedzinie nauk medycznych. W Radzie Naukowej zasiadają m.in. prof. dr hab. n. med. Tadeusz Popiela, prof. dr hab. n. med. Antoni Czupryna, prof. dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz, prof. dr hab. n. med. Bogusław Frańczuk, prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek. W grupie Scanmed w Krakowie funkcjonuje 120 – łóżkowy Szpital św. Rafała, w którym działają m.in oddział ortopedyczny, oddział chirurgiczny, oddział neurochirurgii, oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W Scanmed Szpitalu św. Rafała funkcjonuje także Krakowskie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Angiografii i Elektroterapii. Od ponad roku, w Scanmed Szpitalu św. Rafała działa także Centrum Chirurgii Artroskopoweji Traumatologii Sportowej – specjalistyczna jednostka zajmującą się kompleksową opieką medyczną dla osób uprawiających zawodowo lub amatorsko różnorodne dyscypliny sportu. Centrum specjalizuje się w artroskopowych operacjach stawów: barkowego, łokciowego, biodrowego i kolanowego oraz małoinwazyjnej endoprotezoplastyce.

 

Szpital Św. Rafała w Krakowie
Fot.4. Szpital Św. Rafała w Krakowie

 Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Kompletacja:

Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej – czyli inwestycja medyczna w Polsce

Jest rok 2008, spotyka się grupa lekarzy – liderów różnych specjalizacji medycznych, oraz osób zarządzających dużym publicznym szpitalem. Wieloletnie doświadczenia oraz wizytowanie zagranicznych szpitali, działających w różnych systemach, prowadzą do podjęcia odważnej decyzji – założenia spółki Advancemed sp. z o.o. Głównym zamysłem spółki jest prowadzenie szpitala nowoczesnego, zbudowanego i wyposażonego według najnowszych światowych standardów. 

Otwarcie pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie dzięki pomocy Fundacji Radia Zet zbudowano pediatryczną salę hybrydową, ratującą życie dzieci z wadami serca. To pierwszy tak niezwykły projekt w Europie.

Technologia kluczem do sukcesu ASELight

Prawie rok temu przybliżałem Państwu modele lamp operacyjnych ASELight, porównując je do Audi. Dziś muszę przyznać, że popełniłem wielki błąd. Bo chociaż Audi to jedna z najlepszych samochodowych marek, to szwajcarskie lampy są produktami z jeszcze wyższej półki.

Szpital z klocków, kilka słów o technologii modułowej

Budownictwo modułowe przebojem wchodzi na polski rynek. Coraz więcej budynków mieszkalnych, biurowych, czy też użyteczności publicznej powstaje w ten sposób. Technologia ta okazuje się szczególnie praktyczna w przypadku inwestycji medycznych. Nowości architektoniczne i sprzętowe pojawia-ją się tu bardzo często, a nacisk na skrócenie procesu inwestycyjnego jest ogromny. Nie do przecenienia jest, znaczące zmniejszenie uciążliwości prac budowlanych dla pacjentów i personelu szpitala.

Kraków wyprzedził Europę - pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstaje pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa. Ten niezwykły projekt, realizowany dzięki środkom z Fundacji Radia ZET, ma szansę uratować życie wielu małym pacjentom oraz pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.