Zestawy do dróg łzowych - oferta firmy Beaver Visitec

Autor: Olga Sarnecka

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/48/2014

Niedrożność dróg łzowych to dolegliwość, na którą szczególnie narażona jest grupa najmłodszych pacjentów. Przyczyn może być wiele, jednak najczęstszą jest niedrożność wrodzona ujawniająca się w pierwszych miesiącach życia. Schorzenie to pojawia się również jako następstwo urazów oraz jako powikłanie stanów zapalnych oka.
 
Leczenie niedrożności dróg łzowych rozpoczyna się od zastosowania kropli antybiotykowych i masaży hydrostatycznych dróg łzowych. Jeśli nie przynosi to oczekiwanych rezultatów celem udrożnienia stosuje się płukanie i sondowanie dróg łzowych. Zwykle jest to procedura jednorazowa, dająca natychmiastowy efekt poprawy. Zdarza się jednak, że przewód łzowy jest zbyt wąski, kręty lub pozarastany. W tej sytuacji potrzebne są bardziej zaawansowane procedury chirurgiczne, połączone z czasową intubacją dróg łzowych.
 
Kaniule BVI

 
Dla cierpiących na tę dokuczliwą dolegliwość firma Beaver Visitec przygotowała bogatą ofertę, w której lekarze okuliści znajdą całą gamę najwyższej jakości produktów jednorazowych, spełniających doskonale swoje zadanie w zakresie problemu niedrożności dróg łzowych.
 
Podstawowym narzędziem w chirurgii okuloplastyki są kaniule do dróg łzowych. Producent proponuje ich szeroki wybór.
1. Kaniula do dróg łzowych 26 G – gładki koniec zapewnia atraumatyczne płukanie dróg łzowych.
2. Kaniula do dróg łzowych 23 G [Shahinian] – posiada boczny otworek płuczący oraz wydłużoną końcówkę, która może służyć do poszerzania punktu łzowego, gdy płukanie nie jest potrzebne.
3. Kaniula do dróg łzowych 21 G – zakrzywiona kaniula z lekko rozdętym końcem do sondowania i płukania dróg łzowych.
4. Kaniula do dróg łzowych 23 G – kaniula połączona z kaniulą o mniejszej średnicy – do płukania punktu łzowego i dróg łzowych.
 
W zestawie z kaniulą jako uzupełnienie proponujemy doskonałej jakości strzykawkę Beaver Visitec typu „luer lock”, która zapewnia pełen komfort użytkowania kaniul.
 
Do podstawowego zestawu do zabiegów okuloplastycznych warto dołączyć bardzo przydatne narzędzie „2 w 1” – rozszerzadło z sondą.
 
 
Rozszerzadło
 
To narzędzie o podwójnej funkcji pozwala na wygodne, jednoręczne przejście od rozszerzania do sondowania dróg łzowych.
 
W celu przeprowadzenia intubacji dróg łzowych w sposób prosty i wygodny producent przygotował całą gamę zestawów do intubacji. Zestawy składają się z sond oraz silikonowego drenu. Sondy wykonane są ze stali nierdzewnej, posiadają tępe końce zapewniające gładkie przejście przez kanał łzowy. Niektóre zestawy zawierają dodatkowo specjalistyczne urządzenie ułatwiające wyciągnięcie sondy.
 
Przykładowe zestawy do intubacji dróg łzowych:
1. Zestaw do intubacji dróg łzowych 27 G – sondy z końcówkami w kształcie oliwek.
2. Zestaw do intubacji dróg łzowych 27 G z przyrządem ułatwiającym wyciągnięcie sondy – sondy z końcówkami w kształcie oliwek i przyrząd o specjalnej konstrukcji końcówki, umożliwiającej wyciągnięcie sondy z otworu nosowego.
 
Wszystkie narzędzia firmy Beaver Visitec wykonane są z najwyższej jakości materiałów, zapewniają wygodę i komfort pracy lekarza, precyzję, niezawodność oraz bezpieczeństwo pacjenta. Oferta firmy zapewnia bardzo szeroki wybór narzędzi przeznaczonych do chirurgii okuloplastyki, co daje lekarzowi ogromny zakres możliwości w leczeniu niedrożności dróg łzowych.
 
 
Zestaw do intubacji

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-VisitecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.