Życie zaczyna się po trzydziestce...

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/56/2016

Wielu z nas uważa, że w dniu trzydziestych urodzin kończy się nasza młodość. Niosąc ze sobą większy bagaż doświadczeń, stajemy się bardziej odpowiedzialni. Możemy pracować nad swoimi słabościami, a także wytrwale trzymać się tego, w czym naprawdę jesteśmy dobrzy. Dodatkowo, wiedza zdobyta przez lata pomaga nam lepiej znosić trudy życia codziennego oraz poszukiwać nowych inspiracji. Jest to czas kiedy jesteśmy gotowi do twórczej pracy, której efekty mogą zmieniać nasze otoczenie, zarówno to najbliższe, jak i globalne. Na otoczenie globalne wpływamy poprzez tworzenie rzeczy niezwykłych, takich które sprawiają, że nasze życie codzienne staje się prostsze, przyjemniejsze oraz wypełnione niebanalną estetyką. Takie dzieła wymagają zarówno precyzji, dojrzałości, jak i wizjonerskiego podejścia do życia i pracy. Po tym krótkim wstępie pozwolę sobie przybliżyć Państwu postać pewnego trzydziestolatka... 
 
30 lat Ellexa 

Przed trzydziestoma laty miało miejsce wydarzenie, które w moim mniemaniu zmieniło losy świata (z pewnością świata okulistyki). Historia miała swój początek w cieniu winnic Barossa Valley na południu Australii. W roku 1985, we wschodniej części Adelajdy odbywały się pierwsze, kończące sezon Grand Prix Australii Formuły 1. Na czas wyścigu zamykano część ulic, które były modyfikowane na potrzeby bolidów, a niemal całe miasto brało udział w trzydniowej zabawie. W tym samym roku, w tym samym mieście otworzyła się nowa perspektywa na przyszłość okulistyki. Powstała manufaktura prowadząca badania nad doskonaleniem technologii laserowej oraz jej wykorzystania w okulistyce. Grupa inżynierów i naukowców postawiła sobie jeden cel: konstruowanie najlepszych na świecie laserów medycznych! Tak powstał Ellex. 

Z biegiem lat, australijski producent ewoluował od małej firmy badawczo-rozwojowej do globalnego lidera w dziedzinie innowacyjnych technologii medycznych. Dziś ponad 20 000 laserów i ultrasonografów Ellex pracuje w ponad 100 krajach świata. 

Najnowocześniejsza, zrobotyzowana linia produkcyjna oraz grupa wybitnych optoelektroników każdego dnia dostarcza Państwu perfekcyjne narzędzia pracy. Działalność innowacyjna nie jest przypadkowa i chaotyczna. To starannie zaplanowany proces, obejmujący swoim zasięgiem czasowym horyzont co najmniej pięciu lat. Warto podkreślić, że wdrażanie nowej technologii, czy nowego produktu powiązane jest równocześnie ze zmianami w systemie zarządzania, w tym wykorzystaniu coraz to nowszych technologii produkcji oraz systemów informatycznych „skrojonych” na potrzeby klienta. Nie bez przyczyny inni producenci starają się zbliżyć do jakości obrazowania ultrasonografu Eyecubed, precyzji lasera Tango, czy też świetnej ergonomii i optyki fotokoagulatorów Integre
 
2RT 
 
Ellex ciągle rozwija swoje produkty i wyznacza standardy w okulistyce, pozostawiając peleton daleko w tyle. Każdy produkt, który opuści australijską fabrykę cechują najlepsze wartości użytkowe oraz najwyższa jakość w każdym, najmniejszym detalu. Dowodem na to jest wprowadzanie innowacyjnych laserów terapeutycznych, które jako pierwsze i jedyne posiadają certyfikacje do zabiegów witreolizy laserowej oraz 2RT – pierwszej terapii dedykowanej do wczesnej postaci AMD

Mając 30 lat znamy już swoją wartość, jesteśmy dojrzali i otwarci na nowe wyzwania. Koncentrujemy się na tym, co robimy najlepiej. Dokładnie tak jak Ellex, czego kolejne dowody pojawią się niebawem.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki EllexOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.