Życie zaczyna się po trzydziestce...

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/56/2016

Wielu z nas uważa, że w dniu trzydziestych urodzin kończy się nasza młodość. Niosąc ze sobą większy bagaż doświadczeń, stajemy się bardziej odpowiedzialni. Możemy pracować nad swoimi słabościami, a także wytrwale trzymać się tego, w czym naprawdę jesteśmy dobrzy. Dodatkowo, wiedza zdobyta przez lata pomaga nam lepiej znosić trudy życia codziennego oraz poszukiwać nowych inspiracji. Jest to czas kiedy jesteśmy gotowi do twórczej pracy, której efekty mogą zmieniać nasze otoczenie, zarówno to najbliższe, jak i globalne. Na otoczenie globalne wpływamy poprzez tworzenie rzeczy niezwykłych, takich które sprawiają, że nasze życie codzienne staje się prostsze, przyjemniejsze oraz wypełnione niebanalną estetyką. Takie dzieła wymagają zarówno precyzji, dojrzałości, jak i wizjonerskiego podejścia do życia i pracy. Po tym krótkim wstępie pozwolę sobie przybliżyć Państwu postać pewnego trzydziestolatka... 
 
30 lat Ellexa 

Przed trzydziestoma laty miało miejsce wydarzenie, które w moim mniemaniu zmieniło losy świata (z pewnością świata okulistyki). Historia miała swój początek w cieniu winnic Barossa Valley na południu Australii. W roku 1985, we wschodniej części Adelajdy odbywały się pierwsze, kończące sezon Grand Prix Australii Formuły 1. Na czas wyścigu zamykano część ulic, które były modyfikowane na potrzeby bolidów, a niemal całe miasto brało udział w trzydniowej zabawie. W tym samym roku, w tym samym mieście otworzyła się nowa perspektywa na przyszłość okulistyki. Powstała manufaktura prowadząca badania nad doskonaleniem technologii laserowej oraz jej wykorzystania w okulistyce. Grupa inżynierów i naukowców postawiła sobie jeden cel: konstruowanie najlepszych na świecie laserów medycznych! Tak powstał Ellex. 

Z biegiem lat, australijski producent ewoluował od małej firmy badawczo-rozwojowej do globalnego lidera w dziedzinie innowacyjnych technologii medycznych. Dziś ponad 20 000 laserów i ultrasonografów Ellex pracuje w ponad 100 krajach świata. 

Najnowocześniejsza, zrobotyzowana linia produkcyjna oraz grupa wybitnych optoelektroników każdego dnia dostarcza Państwu perfekcyjne narzędzia pracy. Działalność innowacyjna nie jest przypadkowa i chaotyczna. To starannie zaplanowany proces, obejmujący swoim zasięgiem czasowym horyzont co najmniej pięciu lat. Warto podkreślić, że wdrażanie nowej technologii, czy nowego produktu powiązane jest równocześnie ze zmianami w systemie zarządzania, w tym wykorzystaniu coraz to nowszych technologii produkcji oraz systemów informatycznych „skrojonych” na potrzeby klienta. Nie bez przyczyny inni producenci starają się zbliżyć do jakości obrazowania ultrasonografu Eyecubed, precyzji lasera Tango, czy też świetnej ergonomii i optyki fotokoagulatorów Integre
 
2RT 
 
Ellex ciągle rozwija swoje produkty i wyznacza standardy w okulistyce, pozostawiając peleton daleko w tyle. Każdy produkt, który opuści australijską fabrykę cechują najlepsze wartości użytkowe oraz najwyższa jakość w każdym, najmniejszym detalu. Dowodem na to jest wprowadzanie innowacyjnych laserów terapeutycznych, które jako pierwsze i jedyne posiadają certyfikacje do zabiegów witreolizy laserowej oraz 2RT – pierwszej terapii dedykowanej do wczesnej postaci AMD

Mając 30 lat znamy już swoją wartość, jesteśmy dojrzali i otwarci na nowe wyzwania. Koncentrujemy się na tym, co robimy najlepiej. Dokładnie tak jak Ellex, czego kolejne dowody pojawią się niebawem.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki EllexOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.