Harmonia w Twoim Gabinecie Harmony XL - Głowica LED

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 4/38/2011

Końcówka LED przy użyciu żółtego światła diod elektroluminescencyjnych o długości fali 589 nm poprawia krążenie krwi w tkance, wpływając tym samym na lepsze odżywianie i regenerację komórek. Dodatkowo łagodzi nieprzyjemne doznania po zabiegach laserowych - ból, lekki obrzęk, czy rumień. Nowatorskie podejście do tematu szybszego gojenia się skóry po zabiegu uatrakcyjni ofertę wielu gabinetów medycyny estetycznej.

Brak przeciwwskazań ze względu na fototyp sprawia, iż dodatkowy zabieg kojącego naświetlania jest dostępny dla wszystkich potrzebujących pacjentów.

Niewątpliwą zaletą końcówki LED jest brak elementów zużywalnych, użytkownik więc nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z jej utrzymaniem. Dodatkowo - ergonomiczna budowa usprawnia operatorowi pracę.

Procedura leczenia
Zabieg końcówką LED jest w pełni komfortowy i zupełnie bezbolesny dla pacjenta. Leczenie trwa zazwyczaj kilka tygodni i obejmuje od sześciu do dziesięciu naświetlań, przy czym każde z nich zajmuje od 10 do 15 minut. Zdecydowana większość pacjentów zauważa wyraźną poprawę po każdym z zabiegów. Naświetlania nie wyłączają w żaden sposób pacjenta z jego codziennych zajęć.
led
 
Korzyści:
• Wyższy komfort pacjenta
• Bez bólu
• Bez okresu rekonwalescencji
• Doskonałe rezultaty
Końcówka LED jest dedykowana do użytku w obrębie całego ciała.
 
 
Funkcjonalność końcówki LED oraz prostota obsługi dają gwarancję satysfakcji z wykonywanych przy jej użyciu zabiegów.
 
 
 
harmonyXL

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.