Mevion S250 - nowa instalacja w Ackerman Cancer Center w USA

Autor: Leszek Piątek

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 3/53/2015

Jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu CX News, firma Consultronix została polskim dystrybutorem firmy Mevion Medical Systems produkującej systemy do terapii protonowej.

Podczas gdy tradycyjne systemy do protonoterapii zostały zaimplementowane do medycyny z laboratoriów fizycznych, MEVION S250 został zaprojektowany od początku jako produkt przeznaczony dla środowiska medycznego. Stworzono więc system o nowoczesnej, mniej skomplikowanej konstrukcji, niezawodny oraz łatwy w obsłudze i co bardzo ważne, tańszy zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji.

Mevion S250 zapewnia optymalny rozkład dawki promieniowania, co jest kluczową kwestią dla jakości prowadzonej terapii. Robot do pozycjonowania wielowymiarowego pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego poziomu precyzji w ukierunkowaniu wiązki protonów, praktycznie nieosiągalnego dla dotychczas produkowanych systemów. Cyklotron zainstalowany jest bezpośrednio na gantry przy pomieszczeniu, gdzie odbywa się zabieg. Nie ma więc potrzeby budowania dodatkowych bunkrów i jonowodów do transportu strumienia protonów.

Najnowsza instalacja systemu Mevion 250 odbyła się w Ackerman Cancer Center w Jacksonville na Florydzie w USA. System okazał się tak wydajny, iż pokonał wszelkie dotychczasowe rekordy w szybkości i efektywności terapii. Do tej pory wyniki takie były osiągalne jedynie w ośrodkach dysponujących co najmniej czterema systemami do terapii konwencjonalnej.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.cxsa.pl jak i w kolejnych numerach CX News. Oczywiście służę również Państwu osobiście swoją wiedzą.
 
 
Mevion

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Mevion Medical SystemsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.