Optico LTD - brytyjski producent narzędzi mikrochirurgicznych

Autor: Paulina Cywka

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/57/2016

Optico LTD to niezależna, brytyjska firma, specjalizująca się w produkcji tytanowych narzędzi mikrochirurgicznych. Fundamentem, na którym opiera się jej prężny rozwój jest zespół wykwalifikowanych specjalistów, bazujących na wieloletnim doświadczeniu w produkcji narzędzi okulistycznych. Głównym założeniem Optico jest dostarczanie niezawodnych instrumentów przy wysoce zindywidualizowanym podejściu do klienta. Wynika to z przekonania twórców marki Optico, że każdy klient jest wyjątkowy, a potrzeba stałej jakości uniwersalna. 
 
Kapsuloreksja 
 
Lekkość, ergonomiczność, niezawodność 
Ofertę Optico stanowią narzędzia, które cechuje znakomita jakość i precyzja wykonania, potwierdzone m. in. certyfikatem FDA (ang. Food and Drug Administration). Produkcja odbywa się w całości w Wielkiej Brytanii, a wykorzystywane są do niej wyłącznie materiały biokompatybilne, spełniające najwyższe standardy. W ofercie firmy, w zależności od przeznaczenia, znajdziemy zarówno narzędzia tytanowe, ze stali nierdzewnej, jak i łączące zalety obu budulców. Instrumenty wykonane w całości z tytanu pokryte są na końcówkach powłoką z wolframu, która nie powoduje reakcji alergicznych i nie ulega ścieraniu. Optico Ltd to jedna z niewielu firm w branży stosujących to ciekawe rozwiązanie - węglik wolframu pokrywający końcówkę narzędzi tytanowych tworzy narzędzie bardzo wytrzymałe, o wysokim stopniu odporności na uszkodzenia. 

Trwałość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo pracy 
Część mikro pęset i mikro nożyczek posiada końcówki z wytrzymałej i odpornej na korozję stali nierdzewnej. Dzięki połączeniu zalet obu materiałów – tytanu i stali, otrzymujemy zestaw mikro instrumentów, o trwałej i wytrzymałej części roboczej oraz lekkiej i łatwej w obsłudze rączce. Poza doborem najlepszych jakościowo materiałów, szeroką gamę mikro narzędzi wyróżnia kształt i sposób wykonania – są nie tylko lekkie, lecz także ergonomiczne i niezawodne. Zakrzywiona budowa ich końcówek pozwala na łatwy dostęp i manipulację przez port boczny, a dalsza stabilna część eliminuje prawdopodobieństwo wykonania niepożądanego ruchu, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo pracy. Mikro narzędzia wyposażone są w zaokrąglony zaciskowy uchwyt, pozwalający na dokładne sterowanie końcówką. Zapewnia to chirurgowi gładką rotację 360⁰ podczas manipulacji oraz lekkość i precyzję mikro ruchów przy minimalnym wysiłku ręki. 
 
 Mikro pęseta

Szeroki wybór, zindywidualizowane oferty 
Pęsety posiadają duży wybór końcówek dopasowanych do Państwa potrzeb, a także dwa warianty rączek - płaskie oraz okrągłe, w zależności od indywidualnych preferencji. Szpatułki, sondy i haki dostępne są w wielu wersjach. W dwustronnie zakończonych instrumentach to chirurg decyduje, które z oferowanych przez producenta końcówek są mu niezbędne. Dodatkowo Optico zaprasza do współpracy by razem tworzyć instrumenty najwyższej klasy, w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby co do kreowania narzędzi, które mogą ułatwić Państwa pracę. Chirurg może przedstawić swój projekt, a producent stworzy na jego podstawie narzędzie. 
 
 Raczka

Precyzja, wygoda, uniwersalność 
Rozwiązanie w postaci narzędzi dwuczęściowych – tytanowej rączki i wymiennych wielorazowych końcówek pozwala na łatwiejsze i szybsze czyszczenie, a także wygodę i ekonomię w tworzeniu własnego zestawu narzędzi. Wszystkie narzędzia są niemagnetyczne i wysoce odporne na korozję, a także matowe i w zależności od rozmiaru anodyzowane na różne kolory, w celu prostszej identyfikacji. Ponadto narzędzia oznaczone w katalogu literą „T” są kompatybilne z systemem trokarów. 

Delikatny wygląd, wyjątkowa wytrzymałość 
Niezawodność ergonomicznie wyprofilowanych instrumentów oraz precyzja wykonania z materiałów najwyższej jakości pozwalają na pełne wykorzystanie umiejętności chirurga, a tym samym gwarantują sprawny przebieg zabiegu z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.