Accent Ultra - częstotliwość radiowa i ultradźwięki w jednym systemie

Za ultradźwięki przyjmuje się fale o częstotliwości oscylacji w przedziale 16 kHz do 100 MHz. W przyrodzie spotykane są one dosyć często – niektóre zwierzęta wykorzystują fale do echolokacji, delfiny na przykład posługują się nimi w poszukiwaniu pożywienia pod dnem zbiorników wodnych. Fale ultradźwiękowe znane są nam dzięki Piotrowi i Jakubowi Curie, którzy odkryli je w XIX wieku, zaś wpływem ultradźwięków na organizmy żywe zajął się w 1927 roku Paul Langevin. Do użytku medycznego ultradźwięki weszły w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia i od tego czasu, dzięki rozwojowi współczesnej elektroniki, znajdują coraz szersze zastosowanie w rehabilitacji, reumatologii, chirurgii, stomatologii oraz w dermatologii i medycynie estetycznej.


Mnogość powyższych zastosowań warunkuje zdolność odbierania dźwięków przez tkankę: głębokość penetracji zależy od części ciała – dla przykładu kości i nerwy mają największą zdolność odbioru, a tkanka tłuszczowa i skóra najmniejszą.


Na powstawanie ultradźwięków wpływa tzw. odwrócony efekt piezoelektryczny, czyli przyłożenie zmiennego napięcia na kryształ (np. kwarcu), generując tym samym jego odkształcanie. Przy doborze odpowiedniej amplitudy i częstotliwości generuje się akustyczną falę ultradźwiękową. Ultradźwięki w medycynie dzielimy ze względu na rodzaj zastosowania na: bierne- zaliczamy tu ultrasonografy, które charakteryzuje niewielka moc, oraz minimalny wpływ na tkanki. Wyróżnić możemy też zastosowania czynne, czyli np. terapia ultradźwiękowa - uznana forma leczenia w neurologii czy ortopedii. Od niedawna, dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz najnowszych technologii, znacznie zwiększono moc aparatów ultradźwiękowych, dzięki czemu możliwe stało się szersze ich zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetyce. Współczesne aparaty służą w gabinetach nie tylko do peelingu kawitacyjnego czy sonoforezy, ale również stają się podstawą bezinwazyjnych metod modelowania ciała pacjenta.


Nowy system Accent Ultra, izraelskiego producenta Alma Lasers, został rozszerzony o głowice ultradźwiękowe, uzupełniając dotychczasowe możliwości urządzenia bazujące na wykorzystaniu częstotliwości radAccent Ultraiowej – RF. Połączenie dwóch modułów pracy daje unikalne na rynku narzędzie walki z niedoskonałościami ciała pacjenta. Moduł UniForm bazuje na wykorzystaniu częstotliwości radiowej z jednoczesnym drenażem limfatycznym, skutecznie i szybko redukując na przykład cellulit czy luźną skórę. Zastosowanie częstotliwości radiowej stymuluje lokalny metabolizm leczonego obszaru, doprowadza do jego przekrwienia i lepszego odżywienia.
Moduł Ultra efektywnie i selektywnie działa na depozyty tłuszczowe, bazując na wzroście przepuszczalności błon komórkowych, usprawnieniu oddychania tkankowego i pobudzeniu przemiany materii komórek, bez niszczenia otaczających struktur, takich jak: skóra, naczynia krwionośne i nerwy obwodowe. Błony komórkowe adiapocytów poddane działaniu ultradźwięku zostają uszkodzone, pozwalając tym samym na opróżnienie się depozytu tłuszczowego w przestrzenie między tkankowe. Usuwanie tłuszczu odbywa się za pomocą procesów fizjologicznych, poprzez układ limfatyczny, układ krwionośny i system immunologiczny. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych uwolnione do płynu śródmiąższowego są stopniowo transportowane poprzez system limfatyczny oraz krwionośny do wątroby, gdzie ulegają ostatecznej neutralizacji.
Pacjenci kwalifikowani są na zabieg przez lekarza. I podobnie jak w przypadku samych fal radiowych wyłączającymi z terapii są: ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe, choroby układu krążenia i ogólnoustrojowe, rozrusznik serca, metalowe implanty czy defibrylatory.


Doniesienia środowiska medycznego pracującego na nowym Accencie Ultra są bardzo obiecujące. Trwający od 60 do 90 minut zabieg (czas uzależniony od rozmiaru zadanej powierzchni) przynosi niemalże natychmiastowy efekt objawiający się zmniejszeniem obwodu tkanki o średnio 3 cm.


Kombinacja dwóch technologii – radiofrekwencji i ultradźwięków – w jednym gabinecie, i co więcej w jednym systemie Accent Ultra to już „złoty standard” w modelowaniu ciała. Od dziś urządzenie znane na całym świecie dostępne także u nas. Zapraszamy!

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Diagnostyka wieloobiawowej choroby uwarunkowanej genetycznie. Doświadczenie z pracy na systemie vexia

Jestem użytkownikiem FotoFinder od 15 lat. Obecnie pracuję na modelu vexia z kamerą medicam 800. Każdy pacjent z chorobami skóry i przed zabiegami medycyny estetycznej ma wykonywaną pełną dokumentację w systemie FotoFinder, która pozwala ocenić przebieg terapii.

Okno w głąb skóry. Nieinwazyjna histopatologia XXI wieku w zasięgu ręki

Historia histologii sięga XVII wieku. Barwniki, parafina, kriostaty, pierwsze mikroskopy – wszystko to doprowadziło do tego, gdzie obecnie jesteśmy. Momentu, gdy na podstawie niewielkiego wycinka tkanki specjaliści decydują o rozpoznaniu rzutującym na przyszłość każdego zaniepokojonego swoim stanem pacjenta. 

Dołącz do rodziny FotoFinder. Zapraszamy do akcji partnerskiej

FotoFinder podczas 30 lat działalności dowiódł, że liczy się dla niego nie tylko jakość produkowanych urządzeń lecz także wymiar edukacyjny, dzięki czemu skupił wokół siebie światowej klasy specjalistów. Utrzymując rodzinny charakter, firmie udało się zbudować współpracującą ze sobą społeczność posiadaczy marki. Z FotoFinder jesteśmy związani od ponad 15 lat. Przez ten czas wspólnie wprowadziliśmy na polski rynek kilkaset urządzeń. Muszę podkreślić, że nawet te najstarsze wciąż funkcjonują i dobrze spełniają swoje zadanie, co potwierdza, że jakość i niezawodność są ważnymi zaletami tej marki. Pierwszy wideodermoskop FotoFinder powstał w niewielkiej niemieckiej miejscowości jako efekt pracy rodzinnej firmy. Od tamtej pory nieustanny rozwój technologii szedł w parze z konsekwentnym rozbudowywaniem społeczności użytkowników tej marki. Imponujący jest ogrom pracy, jaki zespół FotoFinder włożył w stworzenie sieci edukacyjnej. Doświadczeni specjaliści dermoskopii nieodpłatnie i rzetelnie dzielą się wiedzą z każdym, kto chce być częścią tej wyjątkowej grupy. Zarówno wykłady prowadzone w trakcie międzynarodowych kongresów, jak i comiesięczne piątkowe spotkania on-line w ramach FotoFinder Academy, sprawiły, że tysiące lekarzy z całego świata otrzymuje stałe wsparcie w pogłębianiu wiedzy i w samym procesie stawiania diagnozy.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego - Orit Markowitz MD

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.