Cyfrowo na nowo

Autor: Przemysław Piątek

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 1/51/2015

W ofercie firmy Rayence pojawił się nowy, bezprzewodowy detektor o symbolu 1417WCC. Posiada rozmiar standardowej, dużej kasety RTG, co pozwala stosować go bez żadnych modyfikacji z każdym analogowym systemem rentgenowskim. Nie będzie także sprawiał problemów technikom przyzwyczajonym do zwykłych kaset. Z detektorem dostarczona może zostać opcjonalna osłona z uchwytem, która ułatwia jego przenoszenie i chroni przed zalaniem płynami przy wolnych ekspozycjach. 

Przy przechodzeniu na w pełni cyfrowe systemy RTG, użytkownicy często obawiają się delikatnej budowy detektorów. W tym przypadku firma Rayence zadbała o komfort swoich przyszłych klientów. 1417WCC jest wytrzymałą konstrukcją, pozwalającą na obciążenie 150 kg na całej powierzchni lub 100 kg na obszarze nawet 40 mm. Dodatkowo bez uszkodzeń przechodzi test upadku z 75 cm. Należy w tym miejscu zwrócić również uwagę, na dużo większą mechaniczną odporność detektorów w porównaniu z delikatnymi kasetami ucyfrowienia pośredniego (tzw. CR). 

1417WCC może pochwalić się jedną z najmniejszych wielkości piksela na rynku – 129 μm. Wpływa to bezpośrednio na rozdzielczość uzyskiwanych obrazów. W zestawie wraz detektorem znajduje się dodatkowa bateria z ładowarką, która umożliwia podłączenie dwóch ogniw jednocześnie. Sama bateria wystarcza na przeprowadzenie do 900 ekspozycji lub 4 godzin pracy w reżimie 1 zdjęcie co 15 sekund. Jak każdy detektor od Rayence także 1417WCC posiada system AED (ang. Automatic Exposure Detection), który pozwala na bezproblemowe ucyfrowienie również nowych aparatów RTG. Zadanie to może być niemożliwe do wykonania dla niektórych rozwiązań konkurencyjnych, które wymagają wpięcia się w system przygotowania ekspozycji. Wiąże się to z ingerencją w sprzęt, co grozi utratą gwarancji. 

Najnowszy panel cyfrowy w ofercie firmy Rayence posiada wbudowaną pamięć 100 obrazów, co pozwala wykorzystywać go wraz z aparatami przyłóżkowymi, bez konieczności łączenia się po każdej ekspozycji ze stacją akwizycyjną. Jeśli mowa o tych ostatnich występują one w dwóch wersjach - stacjonarnej oraz mobilnej. W obu przypadkach obsługa oprogramowania odbywa się w języku polskim. 

Zastosowane rozwiązania umożliwiają wykorzystanie do trzech detektorów w jednym aparacie (2 bezprzewodowe oraz 1 przewodowy), co przyspiesza i ułatwia współpracę z pacjentem. Wierzymy, że nowy produkt Rayence spotka się z ciepłym przyjęciem przez wymagający polski rynek, a grono zadowolonych klientów firmy Consultronix znacznie się powiększy. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z działem handlowym.
 
Rayence

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki RayenceOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

Mały aparat do zadań specjalnych. Nowość w ofercie

Codzienna praktyka szpitalna w dużej mierze opiera się na szeregu urządzeń diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie X. Aparaty RTG stacjonarne, przyłóżkowe, mammografy, tomografy komputerowe to urządzenia będące przeważnie na wyposażeniu Zakładów Diagnostyki Obrazowej z dedykowanym personelem wykonującym badania. Jednak najprawdopodobniej najliczniejszą grupą sprzętów bazujących na promieniowaniu X są śródoperacyjne aparaty z ramieniem C. W przeciwieństwie do urządzeń z ZDO – są one obsługiwane przez lekarzy podczas zabiegów. Ciężar, gabaryty, obecność innych systemów na sali operacyjnej to tylko kilka przykładów utrudnień z jakimi spotykają się chirurdzy. Producenci nieustannie dokładają starań, aby tę sytuację poprawić, czego owocem stał się aparat XiScan 5000 z mini ramieniem C firmy FM Control – przedstawiciela kompaktowych, mobilnych systemów do obrazowania fluoroskopowego podczas zabiegów. 

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze.