ED1000 - nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Autor: Przemysław Piątek

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/57/2016

ED1000
Już od pewnego czasu w Polsce, w prywatnych klinikach, dostępna jest nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową. Jest ona niezwykle skuteczna w przypadku pacjentów z problemami o podłożu naczyniowym. Metoda ta polega na umieszczeniu tkanek pacjenta w ognisku terapeutycznej fali uderzeniowej i wystawieniu ich przez to na działanie sił ścinających. Skutkiem takiego działania jest przyspieszenie naturalnego procesu rewaskularyzacji tkanek. Powstające naczynia przejmują funkcjonalność tych niedrożnych, a pacjent może powrócić do młodzieńczej sprawności. 

Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, od „wyrobów medycznych specjalnego przeznaczenia” po suplementy diet itp., które mass media rozpowszechniają wszystkimi kanałami. Skuszeni takimi zachętami pacjenci z problemami z erekcją, bez konsultacji z lekarzem, czy też choćby bez wykonania podstawowych badań dających informację o podłożu problemów, przyjmują pigułki, a efektów brak. W przeciwieństwie do takich rozwiązań, terapia ED1000 ma udowodnioną klinicznie skuteczność, potwierdzoną szeregiem publikacji, w tym „podwójnie ślepej” próby oraz doświadczeniami polskich użytkowników. Zabieg jest skuteczny u pacjentów już stosujących PDE-5 – pozwala wyeliminować konieczność przyjmowania tabletek. U pacjentów, którzy nie odpowiadają na PDE-5 – zabieg skutkuje pozytywną odpowiedzią na taką formę farmakoterapii. W przeciwieństwie do efektu placebo jest to rozwiązanie o długotrwałym działaniu – obecne doniesienia mówią o pacjentach, u których efekt leczenia utrzymuje się od ponad dwóch lat. 

Doświadczenie pacjentów, poszukujących odpowiedniej terapii, czasami po całej Polsce, pokazuje, że ważna jest nie sama metoda a urządzenie, od którego rozpoczęła się rewolucja w bezinwazyjnym leczeniu zaburzeń erekcji – ED1000. Tylko ten aparat generuje falę uderzeniową z dużym, trójwymiarowym ogniskiem obejmującym newralgiczne tkanki pacjenta, gwarantując skuteczność leczenia zaburzeń erekcji. 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszym działem handlowym.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki MedispecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy. 

Rewolucja w ureterorenoskopii

W przeszłości znacznym problemem dla lekarzy zajmujących się operacyjnym leczeniem kamicy nerkowej, były złogi zlokalizowane w górnej części układu moczowego – w nerkach. „Kamienie” znajdujące się w pęcherzu, moczowodzie, a nawet w górnej części nerki, dla niektórych operatorów były osiągalne przy użyciu sztywnego ureterorenoskopu. Natomiast te znajdujące się w dolnej i środkowej części nerki oraz te, które przemieściły się tam z różnych powodów w trakcie zabiegu – poprzez budowę tego narządu – były niedostępne. Lekarzowi pozostawało skierowanie pacjenta na inwazyjną operację otwartą/laparoskopową, mniej inwazyjny zabieg PCNL (przezskórnej nefrolitotrypsji) lub nieinwazyjny ESWL (zewnątrzustrojowa litotrypsja falą uderzeniową).