Im lepiej tym więcej, im więcej tym lepiej czyli o udziale klienta w procesie kształtowania produktu

Autor: Michał Paulo

Kategoria: Produkcja Artykuł opublikowano w CX News nr 1/47/2014

Obserwując ogromne zainteresowanie urządzeniem Daytona firmy Optos naszła mnie refleksja, że naprawdę wiele się zmienia na rynku okulistycznym. Daytona to po prostu produkt wykonany w niespotykanie dobrym guście. Jest estetyczna i niepowtarzalna, a dodatkowo utalentowany zespół projektantów zadecydował, że zgodnie z duchem czasu, podwieszany komputer zostanie zastąpiony dopasowanym tabletem.

Właśnie na przykładzie Daytony możemy najlepiej obserwować tendencję do „odchudzania” sprzętu wyświetlającego, kiedy to lekkie laptopy i tablety zastępują komputery typu PC, a płaskie wyświetlacze montowane są w miejsce przestarzałych monitorów. Dlaczego producenci idą w tą stronę? Bo to rozwiązania po prostu lepsze. Kompaktowe wyświetlacze zajmują mniej miejsca, skracają czas nauki obsługi urządzenia, są ładniejsze i ciekawsze.

Naszym zdaniem takie tendencje powinny obejmować także inne urządzenia, a jako producenci jesteśmy w stanie wprowadzać swoje poglądy w życie. Z kolei Państwo, nasi klienci, macie możliwość zasygnalizowania nam, co należy zmieniać. Bo rzetelność i profesjonalizm, którymi szczyci się nasza firma, nie może istnieć bez żywego kontaktu z użytkownikami. Na stałe współpracujemy z producentami podzespołów i mamy realny wpływ na wygląd i funkcjonalność produktów, które otrzymujemy od naszych dostawców. To oznacza, że zamawiając na przykład ramię pod tablet wyświetlający, nie wybieramy go z portfolio dostępnych na rynku komponentów, ale projektujemy idealne dla tej sytuacji rozwiązanie, dbając na każdym etapie o jakość i spójność z naszą wizją. W ten sposób zmierzamy do zapewnienia rozwiązań możliwie najdoskonalszych i najbardziej funkcjonalnych. Dzięki temu nasi klienci nie są zmuszani ani do wytwarzania tanich „samoróbek”, ani do wykorzystania urządzeń z masowej produkcji. Niestety i jedne, i drugie nie zawsze spełniają oczekiwania ostatecznego odbiorcy. Dobrze wiemy, że najlepszym garniturem jest ten szyty na miarę.

Zarówno każdy zakupiony stolik jak i każda otrzymana od Państwa opinia jest dla nas tak samo ważna. Dzięki temu polepszamy naszą wieloletnią współpracę z dostawcami, co nie tylko wspiera polską gospodarkę, ale też otwiera wejścia na kolejne poziomy dostępnych technologii, które możemy wykorzystać w naszych produktach. Opracowanie bardziej odpornego na uszkodzenia lakierowania podstaw, wprowadzenie nowych modeli i kolorystyki, możliwości grawerowania podpisów i logotypów oraz podstaw wycinanych laserowo w trzech wymiarach to tylko kilka, spośród licznych, wypracowanych wspólnie zmian. W tym momencie możemy już śmiało ogłosić, że szeroki asortyment uchwytów na LCD, tablety, podstawki i uchwyty na Smartfony to już nowy standard w ofercie stolików TAVO. Wprowadzenie wielu z tych nowości było możliwe jedynie dzięki nieocenionym uwagom przekazanym przez Państwa. Produkowanie coraz lepszych rozwiązań jest nieobojętne dla naszych wyników sprzedaży, w których rok za rokiem notujemy wzrost.

A jeżeli na rynku okulistycznym w najbliższych latach ma się dokonać kolejna wielka zmiana? Z pewnością na taki scenariusz, jak i wiele innych, będziemy gotowi, nie tylko ze względu na pracujący w Consultronix SA zespół oddanych profesjonalistów, ale także dzięki zaufaniu, jakim nas Państwo obdarzacie. To dzięki temu, że produkujemy coraz więcej i więcej, możemy też produkować lepiej.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Produkcja:

Apetyt na nowości - TEBURU-XR i inne projekty radiologiczne

Od 10 lat w Consultronix zajmujemy się produkcją stołów okulistycznych pod marką TAVO. Naszym dziełem jest ponad 20 dedykowanych pod konkretne urządzenia modeli. Jako jedni z trzech wiodących Producentów, zdobyliśmy już ponad 6,3% rynku światowego. Odwiedzając Japonię, Australię czy Stany Zjednoczone – wszędzie zobaczycie Państwo w gabinetach okulistycznych nasze wyroby. O zaufaniu świadczy fakt, że projektujemy i produkujemy dla firm, które niejednokrotnie są postrzegane jako nasza konkurencja.

Moc i szwajcarska precyzja - Schumo

Trzydzieści lat temu w Szwajcarii powstała firma Schumo AG. Od tego czasu przedsiębiorstwo zasłynęło jako producent ergonomicznych elektrycznych siłowników liniowych i elektrycznie podnoszonych kolumn teleskopowych wykorzystywanych m.in. w branży medycznej. Z uwagi na specyficzny rodzaj produktów Schumo chętnie inwestuje w innowacje technologiczne i rozwój rozwiązań eko-kompatybilnych.

Nowe trendy w estetyce czyli awangarda w gabinecie

Czasem zdarza nam się wstawić do mieszkania jakiś mebel, gadżet lub dodatek, który całkowicie zmienia jakość estetyczną pomieszczenia. Bywa, że jeden wyróżniający się element przełamuje monotonię i wprowadza życie, przykuwa uwagę i dodaje swego rodzaju świeżości w otoczeniu. Działa wręcz relaksująco. Dlaczego nie pójść o krok dalej i nie zastosować takiej awangardy w miejscu pracy, w miejscu, w którym spędzamy około 1/3 swojego czasu…

Consultronix idzie w świat! produkcja lokalna - dystrybucja globalna

Mijają cztery lata od momentu kiedy objąłem stery nad działem produkcyjnym firmy Consultronix. Dla tych z Państwa, którzy nie wiedzą, informuję, że nasza firma produkuje stoliki okulistyczne „na miarę”. Początki jak zawsze były ciężkie, ale wraz ze wsparciem kolegów i koleżanek z zespołu powiem szczerze: osiągnęliśmy międzynarodowy sukces!!!