Mistrz ZEN pochodzi z Australii

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/53/2015

Filozofia zen wymyka się jednoznacznej definicji, najogólniej mówiąc, jest to specyficzny sposób życia, który opiera się na wyciszeniu, medytacji i kontemplacji. Ma ona swoje korzenie w tradycji japońskiej. Zrodziła się w buddyjskich świątyniach shoin, w miejscach, gdzie mnisi oddawali się lekturze i medytacji. W ogrodach zen najważniejsza jest przestrzeń, a w medytacji uwolnienie swoich myśli. Według zen przestrzeń przenika cały wszechświat. Idea zen stała się inspiracją nie tylko dla filozofów, ale również dla projektantów sztuki użytkowej, czy też architektów. Istotą sztuki zen jest to, aby swoje otoczenie oczyścić ze wszystkich zbędnych elementów tak, aby stworzyć przestrzenne, skromne wnętrza. Wszelkie bibeloty i niepotrzebne przedmioty powinniśmy usunąć, aby zyskać czystą, niezakłóconą przestrzeń do refleksji i koncentracji. Dzięki temu nawet w małych wnętrzach można uzyskać nieco wolnego miejsca.
 
 Integre Pro Scan
 
Nadszedł czas, aby korzystając z filozofii zen, stworzyć zharmonizowane otoczenie, a co najważniejsze zacząć czerpać z pracy przyjemność – przyjemność z pomagania pacjentom oraz przyjemność, którą niesie użytkowanie Integre Pro Scan, pierwszego i jedynego lasera wielopunktowego, w pełni zintegrowanego z lampą szczelinową!

Laser zajmuje mało miejsca, a co najważniejsze jego unikalna budowa pozbawiona jest zewnętrznych połączeń kablowych i światłowodów, czy też masywnych skanerów. Pozwala to na lepszą organizację przestrzeni, minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych oraz wprowadza niespotykany dotąd porządek. Najbardziej kompaktowa konstrukcja w historii laserów multispot tworzy ergonomiczne warunki zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Ergonomia to cecha, której warto przyjrzeć się bliżej. Największym utrudnieniem w trakcie pracy z laserami wielopunktowymi (pomijając kwestie fizyczne) są problemy z obsługą, wynikające ze skomplikowanego i nielogicznego interfejsu oraz kiepskiego oprogramowania. Integre Pro Scan jest konstrukcją, w której nic nie dzieje się z przypadku. Intuicyjną obsługę zapewnia sterowanie za pomocą wielofunkcyjnej płytki dotykowej. Jest to niespotykany do tej pory standard obsługi, dzięki któremu praca na tym laserze jest po prostu przyjemna. Ponadto kluczowe informacje o zabiegu wyświetlane są na ekranie tabletu. Pełna kontrola nad laserem jeszcze nigdy nie była tak prosta.
 
Porownanie lampy

Integre Pro Scan to połączenie technologii nowej generacji z legendarną optyką Ellex. Charakteryzuje ją zastosowanie najczystszych, niskodyspersyjnych kompozytów niwelujących aberracje i gwarantujących najwyższą przejrzystość. Wszystkie komponenty posiadają wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, które znacznie poprawiają transmisję światła. Co więcej, aktywny filtr nowej generacji zapewnia najlepszy, możliwy balans kolorów, doskonale chroniąc wzrok operatora. Optyka lampy to unikalna konstrukcja optymalizowana do obrazowania tylnego odcinka oka (1000 kąt konwergencji mikroskopu). Daje ona zwiększoną głębię ostrości, optymalne oświetlenie siatkówki oraz szerszy obraz na peryferiach. Jest to niezwykle istotne w przypadku terapii na dalekim obwodzie.
 
 Fotokoagulacja
 
Kolejną znaczącą kwestią są nowe głowice ZenTec, będące najbardziej zaawansowaną wersją głowic produkowanych przez firmę Ellex. Powstają one z najczystszych materiałów, łączonych termicznie w zrobotyzowanym procesie. Opatentowana, podwójna głowica daje możliwość wyboru konfiguracji spośród barw żółtej (561 nm) lub zielonej (532 nm) oraz opcjonalnie zielonej i czerwonej lub żółtej i czerwonej. W połączeniu z elastycznymi patternami, dostosowanymi do każdej aplikacji laserowej, Integre tworzy potężne narzędzie w rękach specjalisty chorób siatkówki. Całości dopełnia perfekcyjna, kontrolowana elektronicznie dystrybucja energii.

W tym roku ma miejsce premiera nietuzinkowego produktu. Zaproś mistrza zen do swojego gabinetu i odkryj jego wszystkie zalety. Integre Pro Scan jest już dostępny w sprzedaży.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki EllexOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.